Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Únik chladící kapaliny - OPRAVENO 19.4.2007


Radek Hurvajz

Recommended Posts

Každé těsnění pod hlavou je značeno drážkami. Většinou 1-4 a značí se tak výška těsnění. Dohání se tím tolerance bloku. Značku Ajusa mám na autě taky. Nevím jestli mají více typů. To moje stálo něco kolem 1500kč. Je celokovový, mám na něm najeto cca 60.000km a zatím pohoda. Navíc musí snášet větší tlaky než u standardního motoru, protože turbo mi fouká místo 0.8atm nárazově až 1.4atm a trvale 1.2atm. Důležité je ale u toho celokovovýho těsnění perfektně rovná hlava a blok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Tak jsem byl v servise poptat se co a jak, minimalně to vypada na 5000,- s prací, maximalně nikdo neví, ale tak 10000,- to klidně muže byt:(:(. Zatim to pry mužu nechat ten unik vody není velkej, asi 0,5l na 2000km, ale musim to hlidat a později to budu stejně muset nechat udělat:(

Já se jen taky malinko připojím. Měl jsem stejný problém kdysi na Favoritu (to už je let fuj). Dokud to vzlínalo okolo nic se nedělo, ale když jednoho dne vytáhli měrku oleje a ona tam šedivá emulze místo oleje, tak jsem to tam rovnou nechal. Chlad. kapalina se dostala skrz těsnění do olejové vady. Já bych tedy osobně nečekal.:mrk:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stalo se mi u 1.6 to samý co tobě. V jednom místě začala prolínat chladící kapalina mezi blokem a hlavou. Jenom nepatrně, ani jsem nepoznal, že ubývá chl. kapalina. Materiál (včetně rovnání hlavy) celkem přišel na cca 3400,- a nechával jsem s tím dělat rovnou i gufera ventilů. Na kolik vyšla práce nevím, ještě mi dělali klimu takže práce je psaná dohromady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Driver

Stalo se mi u 1.6 to samý co tobě. V jednom místě začala prolínat chladící kapalina mezi blokem a hlavou. Jenom nepatrně, ani jsem nepoznal, že ubývá chl. kapalina. Materiál (včetně rovnání hlavy) celkem přišel na cca 3400,- a nechával jsem s tím dělat rovnou i gufera ventilů. Na kolik vyšla práce nevím, ještě mi dělali klimu takže práce je psaná dohromady.

No tak podobně to spočital, taky ještě + práce a seš na 5500,- a jelikož to jelito přede mnou nevyměnilo vodní pumpu tak + 1000,- za pumpu ať se to udělá při jednom když budou rozvody dole, a to už je cena na mašli:(

[upravil dne 7/2/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

A proč myslíš co se dá dělat musí se investovat opravovat.pokud chceš jezdit.Nebo se pak to vys*** ještě víc a bude to dražší nedá se nic dělat budeš muset jíti do toho:roker

Ale nemyslel jsem to jako že se na to vykašlu a budu čekat až to foukne uplně, jen se mi to ted trošku nehodí, ale nějak to udělám ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Rebik

Viktor Reinz bych nebral, my jsme s tím měli strašné zkušenosti, připlať si za Meillor nebo Getz.

No on to bude dělat servis, nejvíc dílů berou z Auto Kelly, myslim ale že jsou schopni sehnat lecos, jen se mě cena za těsnění VICTOR REINZ - 1718 zdá nějak přehnaná. To mi řekni co muže stát to co doporučuješ ty??
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

mam podobny problem ale auto nema ziadne priznaky ze by voda unikala do motora, a vodna pumpa je tiez ok(dnes pozerana), niekedy unika niekedy nie a zhruba za mesiac som tam uz nalial 10L kvapaliny, do vnutra tiez netece to by sa auto rosilo a to nerobi....takze prosim prosim pomozte mi niekto poradit kde by to mohlo asi tiect uz som z toho vazne zufali????????????????? :myslim:myslim:myslim:myslim:myslim:myslim:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze som asi nasiel pricinu kde mi to unika ale opitam sa este jednu vec ci sa to stalo aj niekomu z vas???? voda sa mi zda ze unika niekde pri nadrzke na chladiacu zmes, moze to byt nadrzka alebo hadica pri nej predrata??? mali ste niekto takyto problem??? v sobotu sa ideme so servisakom na to kuknut a uvidime len by som chcel predbezne vediet ak sa to niekomu z vas stalo co by to mohlo v tych miestach byt???? vdaka vopred za vsetky odpovede :super:super:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
Původně zaslal: Radek Hurvajz

Takže konečně opraveno, vyměněná vodní pumpa, a komplet přetěsněná hlava. Hlava byla na dvou místech vyžraná tak se musela přebrousit. Cena celkem 12673,- kč :o:o Z toho 22 hod práce 6600,- zbytek materiál. Snad bude klid

a jak to ted jede ? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Takže konečně opraveno, vyměněná vodní pumpa, a komplet přetěsněná hlava. Hlava byla na dvou místech vyžraná tak se musela přebrousit. Cena celkem 12673,- kč :o:o Z toho 22 hod práce 6600,- zbytek materiál. Snad bude klid

a jak to ted jede ? ;)

No normálně, mělo by to jet jako o 12673,- líp? Zatim jsem s tím ujel asi 4km tak nevim jestli bude znát to přebroušení na výkonu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Neví někdo jaký je rozdíl mzi těsněním hlavy válců od VICTOR REINZ - 1718 s DPH a FEBI - 587,- s DPH, obojí v nabídce Auto Kelly

NO ten victor reinz je kvalitnější ale dražší ... Febi není špatný ale já používám buť to goetze nebo victor , to je jistota . Jednou jsem se dokonce setkal že po montáži hlavy a následné zkoušce mi u těsnění AJUSA foukaly válce mezi sebou , takže znovu rozdělat a nový těsnění a té zbytečné práce ... takže doporučuji připlatit a mít jistotu :papa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fana

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Neví někdo jaký je rozdíl mzi těsněním hlavy válců od VICTOR REINZ - 1718 s DPH a FEBI - 587,- s DPH, obojí v nabídce Auto Kelly

NO ten victor reinz je kvalitnější ale dražší ... Febi není špatný ale já používám buť to goetze nebo victor , to je jistota . Jednou jsem se dokonce setkal že po montáži hlavy a následné zkoušce mi u těsnění AJUSA foukaly válce mezi sebou , takže znovu rozdělat a nový těsnění a té zbytečné práce ... takže doporučuji připlatit a mít jistotu :papa
Pozdě, ale dal jsem na servis, dali snad něco kvalitního, stálo 1718,- měl by to být Reinz, bylo to z autokelly;). Pokud ne tak to budou předělávat oni
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...