Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

výmena oleja v prev


Guest mirec.dudo

Recommended Posts

Guest mirec.dudo

ahoj

Mám 307 SW, 2.0 HDI 110k. poradte mi niekto prosím, kolko a aký potrebujem olej do prevodovky. ževraj by som ho mal vymeniť. ale neviem aký olej potrebujem, konkrétne a kolko litrov sa tam zmestí. a potom ako sa to tam dolieva. máte niekto skúsenosť s takouto robotou? Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem ako v 307, ale v 309 je napln 2 litre, olej tam mam Total 75W80 BV (specialne na Peugeoty). Treba davat na to bacha, lebo nie vsade ho maju (mavaju 75W90). Stal ma 274,-Sk za liter. Skus hladat na fore. Ale nerucim za to, ze 309 ma rovnaky prevodovy olej, ako 307. Kolko to ma najazdene, ze treba vymenit prevodovy olej?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest mirec.dudo

vieš čo ja mám problém sa zaradovaním rýchlostí. niekedy mi nejdú zaradiť počas jazdy. potom musím chvýlu počkať a asi po jednej minúte to znovu funguje. pár ludí mi poradilo vymeniť olej, že ono to môže mať nejaký vplyv. ale ja viem, že aj nemusí. no čo , najskor chcem vyskúšať tie lacnejšie sposoby oprava. ak to nepomôže musím dať pozrieť prevodovku. Ďakujem za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mirec.dudo

vieš čo ja mám problém sa zaradovaním rýchlostí. niekedy mi nejdú zaradiť počas jazdy. potom musím chvýlu počkať a asi po jednej minúte to znovu funguje. pár ludí mi poradilo vymeniť olej, že ono to môže mať nejaký vplyv. ale ja viem, že aj nemusí. no čo , najskor chcem vyskúšať tie lacnejšie sposoby oprava. ak to nepomôže musím dať pozrieť prevodovku. Ďakujem za radu

Aha. Moze to byt tym olejom. Hlavne v chladnejsom obdobi. Tiez som mal problem zaradit 2 v zime a po vymene oleja OK. Tiez som menil aj spojku, lebo sa tazsie stlacala (pri 170tis km) a zaberala vysoko a nakoniec aj spojkove lanko, ked mi prasklo a odvtedy je to super - ako nove. Som neveril, ze s novymi vecami pojde spojka tak lahko... Lebo Peugeoty maju vo vseobecnosti tvrdsie spojky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...