Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kliky dveří


Škof

Recommended Posts

Zdravím všechny.

Rád bych probral jedno téma, spíš taková blbina do interiéru.

Mám P 406 II a moc se mi nelíbí vnitřní plastové kliky dveří...nevíte odkaz na nějaké chromované třeba?

Co mi ale vadí nejvíc, že když je tma...a teď v zimě je furt... nejsou kliky vidět a každy koho vezu se ptá...\"kde se to otvírá\". Napadlo mě vymyslet nějaké podsvícení kliky...Tak, že bych třeba hodil diodku (a ještě nějak vykutil ať je do oranžova, jako ostatní) za kliku a pak by vlastně prosvítal její obrys. Myslíte, že by šlo vzít šťávu do té diodky třeba z el.ovládání oken? napadlo mě to, padž v nich je taky nějaká diodka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no vymyslet by to urcite slo, oranzovy diody taky sezenes za par haliru, provedeni budes muset vymyslet asi sam ;) Chromovy kliky se delaji, maji objednaci cisla leva predni i zadni 9143G6, prava predni i zadni 9143G7 celkova cena tedy 4x 624Kc bez DPH to je asi 3000 s dani. Zkus obvolat nejaky vrakoviste, jestli by nemeli.

Nebo pak jeste moznost zkusit je striknout sprejem s imitaci chromu, rozebrat dvere - samotne klicky jsou prinytovane k plechu, takze odvrtat, rozebrat, odmastit nastrikat zakladem na plasty, pak chromovy sprej a nakonec bezbarvy lak a namontovat zpatky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já asi taky oželím orifinál chromy...možná jedině tím sprejem jak psal Ferry.

S tím podsvícením jsem uvažoval,že bych normálně do plastu pod kliku zevnitř dveří napasoval nějakou oranžovou diodu, tak ať nevyčuhuje a nebije se s kličkou. Nebyla by vlastně vidět (jenom při zatažení za kliku) a zvýrazňovala by obrys kliky.

Nenapadá někoho jaký typ diody použít? a taky jak ji tam upevnit...nějakou patici nebo něco. A tyky pude brát šťavu z těch el.oken?Padž dycky když bych dal klíč do zapalování do základ polohy, tak jediné co se rozsvítí tak jsou právě ovládání el.oken a zrcátek...tak by to svítilo taky.

šlo by třeba tohle?

http://www.ges.cz/?page=index〈=cz&cur=CZK&gcat=3a7I00&inc=detail&gesid=GES05100072

post-0-14109595194357_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu diodu nemyslis vazne??!!! Ta by se ti tam ani nevesla! Dej tam normalni 5mm, prodavaji se na to i uchytky do panelu. A co se tyce napajeni, tak z toho podsviceni tlacitek ve dverich by to snad slo, sice nevim jak je to tam resense, ale 1 diodu to utahne! Hlavne pokud je tam privedeno 12V, tak tam nezapomen dat odpor, nebo ti ta dioda shori.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Škof

No já asi taky oželím orifinál chromy...možná jedině tím sprejem jak psal Ferry.

S tím podsvícením jsem uvažoval,že bych normálně do plastu pod kliku zevnitř dveří napasoval nějakou oranžovou diodu, tak ať nevyčuhuje a nebije se s kličkou. Nebyla by vlastně vidět (jenom při zatažení za kliku) a zvýrazňovala by obrys kliky.

Nenapadá někoho jaký typ diody použít? a taky jak ji tam upevnit...nějakou patici nebo něco. A tyky pude brát šťavu z těch el.oken?Padž dycky když bych dal klíč do zapalování do základ polohy, tak jediné co se rozsvítí tak jsou právě ovládání el.oken a zrcátek...tak by to svítilo taky.

šlo by třeba tohle?

http://www.ges.cz/?page=index〈=cz&cur=CZK&gcat=3a7I00&inc=detail&gesid=GES05100072

Páni, ja tam mám modré diody!:mrk

Vo všetkých ovládačoch (tlačítkach) som vymenil modré diody. Sú tam 3 mm. A podsvietenie klučiek som urobil tiež modré. Je to asi tak, že dioda osvetluje koniec kluky a ked sa otvárajú dvere (pohybom kluky) tak sa osvetlí cele vnútro. Vypadá to perfektne. Napájanie je privedené od tlačítka otvárania okien,( stredný vodič - hnedý má napájanie + pri zapnutom klúči) a kostru som pripojil na dvere. Modré diody 3mm majú 3,6 Volta a 0,020A, ktomu sa pripojí 560 ohm odpor (na 12 - 14 V). Takto som osvetlil všetky klučky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jkmtrnava

Páni, ja tam mám modré diody!:mrk

Vo všetkých ovládačoch (tlačítkach) som vymenil modré diody. Sú tam 3 mm. A podsvietenie klučiek som urobil tiež modré. Je to asi tak, že dioda osvetluje koniec kluky a ked sa otvárajú dvere (pohybom kluky) tak sa osvetlí cele vnútro. Vypadá to perfektne. Napájanie je privedené od tlačítka otvárania okien,( stredný vodič - hnedý má napájanie + pri zapnutom klúči) a kostru som pripojil na dvere. Modré diody 3mm majú 3,6 Volta a 0,020A, ktomu sa pripojí 560 ohm odpor (na 12 - 14 V). Takto som osvetlil všetky klučky.

Tak udelej fotky at vime kde mas ty diody umistnene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

Původně zaslal: jkmtrnava

Páni, ja tam mám modré diody!:mrk

Vo všetkých ovládačoch (tlačítkach) som vymenil modré diody. Sú tam 3 mm. A podsvietenie klučiek som urobil tiež modré. Je to asi tak, že dioda osvetluje koniec kluky a ked sa otvárajú dvere (pohybom kluky) tak sa osvetlí cele vnútro. Vypadá to perfektne. Napájanie je privedené od tlačítka otvárania okien,( stredný vodič - hnedý má napájanie + pri zapnutom klúči) a kostru som pripojil na dvere. Modré diody 3mm majú 3,6 Volta a 0,020A, ktomu sa pripojí 560 ohm odpor (na 12 - 14 V). Takto som osvetlil všetky klučky.

Tak udelej fotky at vime kde mas ty diody umistnene.

POsielam zatial len grafický náhled, dúfam že to pojde.

[upravil dne 31/1/07 jkmtrnava]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...