Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Doporučení paliva


mares

Recommended Posts

Bohužel i tento poznatek se může zakládat na pravdě, jelikož Shell nevaří speciální naftu, jak ji nazývá, ale používá běžnou kvalitu, kterou dodatečně vylepšuje přidáním aditiva.Po poctivém přidání by se hodnota cetanového čísla měla zvednout o 2-5 cetanů.Co dokáže lidský činitel si asi umíme všichni dobře představit.Došel jsem k závěru, že je lepší si koupit běžnou naftu a dodatečně si jí vylepšit zakoupeným aditivem sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mares

Bohužel i tento poznatek se může zakládat na pravdě, jelikož Shell nevaří speciální naftu, jak ji nazývá, ale používá běžnou kvalitu, kterou dodatečně vylepšuje přidáním aditiva.Po poctivém přidání by se hodnota cetanového čísla měla zvednout o 2-5 cetanů.Co dokáže lidský činitel si asi umíme všichni dobře představit.Došel jsem k závěru, že je lepší si koupit běžnou naftu a dodatečně si jí vylepšit zakoupeným aditivem sám.

Nevím jak vy ostaní ale já osobně se kvůli pár korunám nebudu zaneprázdňovat a míchat obyč naftu s nějakýma adetivama (nevím kolik přesně ušetříte - tip 100-200kč na nádrž) ,ale měl jsem 1.9D bez turba 47kw a u tohoto stroje bylo poznat po natankování první nádrže Shell V-Power Diesel. Jednak chodem, ztišením a lepší pružností motoru,taky menší spotřebou sníženou zhruba o 0,5l/100km s možností jízdy ve městě na 4př.stupeň bez pocitu podtočení.U mého nynějšího stroje 2.0hdi 79kw je to poznat jen v lepší kultivovanosti a tichosti motoru v menších otáčkách, ve výkonu to poznat není.Spotřebu mám zatím větší 6,8-7,1l ale i rychlosti jsou větší (dříve do 110km/h,nyní do 130km/h).Čili doporučuji kvalitu Shell :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: FrenkV

Původně zaslal: mares

Bohužel i tento poznatek se může zakládat na pravdě, jelikož Shell nevaří speciální naftu, jak ji nazývá, ale používá běžnou kvalitu, kterou dodatečně vylepšuje přidáním aditiva.Po poctivém přidání by se hodnota cetanového čísla měla zvednout o 2-5 cetanů.Co dokáže lidský činitel si asi umíme všichni dobře představit.Došel jsem k závěru, že je lepší si koupit běžnou naftu a dodatečně si jí vylepšit zakoupeným aditivem sám.

Nevím jak vy ostaní ale já osobně se kvůli pár korunám nebudu zaneprázdňovat a míchat obyč naftu s nějakýma adetivama (nevím kolik přesně ušetříte - tip 100-200kč na nádrž) ,ale měl jsem 1.9D bez turba 47kw a u tohoto stroje bylo poznat po natankování první nádrže Shell V-Power Diesel. Jednak chodem, ztišením a lepší pružností motoru,taky menší spotřebou sníženou zhruba o 0,5l/100km s možností jízdy ve městě na 4př.stupeň bez pocitu podtočení.U mého nynějšího stroje 2.0hdi 79kw je to poznat jen v lepší kultivovanosti a tichosti motoru v menších otáčkách, ve výkonu to poznat není.Spotřebu mám zatím větší 6,8-7,1l ale i rychlosti jsou větší (dříve do 110km/h,nyní do 130km/h).Čili doporučuji kvalitu Shell :super

U tvojí motorizace dochází k dodatečnému vstřikování aditiva do nádrže při každém tankování.Doplnění aditiva doporučuje výrobce každých 80 000 km.Jsou dva druhy aditiv do r.výroby 2003 a od r. výroby 03.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mifa

Možná vás nahlodám,ale kámoš zaváží benzinky z Litvínova a říká,že ze stejný trubky berou všichni stejné palivo,ať jde o Benzinu,OMW,Shell.Prostě mají jen jednu koncovou trubku pro všechny.A pochybuju,že když stočí palivo do nádrží na benzině,tak pak obsluha tam ještě něco přidává.Mohlo by se jednat o placebo-efekt,ale třeba má někdo jiné vysvětlení.

U normální nafty to možná je....ale my se tu bavíme o \"vylepšených\" naftách, jako je V-Power diesel. A netvrď mi, že to je obyčejná nafta jenom s jiným jménem-to by to asi brzo zatrhla inspekce jako podvádění zákazníků.

A nemyslím, že jde jen o pocity. Z vlastní zkušenosti vím, že opravdu je kvalita těchto vylepšených naft lepší. A nejenom naft, i benzin od Shellky je znát-přítelkyně má benzin a na benzin od Shell toho najede více, což již taky máme zkouklý za delší dobu.

A opravdu nelituju peněz, těn malý rozdíl v cenách rád obětuji, než si kurvit motor naftou od Ona, Tesca apod., jen proto, že je o 1 korunu levnější a cpát tam jiné přísady. Ono to nepoznáte za jednu ani dvě nádrže, ale po 50. tis.km. Fabie mýho spořivýho dědy může povídat, jak ji svědčí benzin od ONA.

[upravil dne 7/3/07 Hhonza]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

No, to je to speciální aditivum do FAPu. Nebo to má i stejnou funkci, jako klasický aditivum do nafty?? To asi ne. :myslim

Jedná se o aditiva EOLYS-DPX 42 do r.03 za 3 277,00Kč

od r. výroby 03 EOLYS 176 za 2 478,00 Kč.

Toto jsou pouze aditiva do FAPU s aditivem do nafty to nemá nic společného. :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale to sou speciální aditiva DO FAPu, určený k jeho regeneraci.

Aditiva do nafty jsou určený ke zvýšení jejího cetanovýho čisla a následně k dosažení jejích lepších vlastnosti a jedná se o aditiva úplně jiný.

Pokud se mýlím, tak mě někdo opravte, ale já si myslím, že ne.

Čili to, estli tankovat aditivovanou naftu nebo je v tomto ohledu zcela nezávislý na tom, estli tam je FAP (a jeho aditiva) nebo není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel jsem žil v omylu, že nádržka s aditivem EOLYS-DPX 42 nebo EOLYS 176 u palivové nádrže je určena pro běžné spalování nafty.Toto aditivum je určeno pro podporu systému FAP.

Pro vylepšení nafty jsou aditiva, která zvyšují jeho cetanové číslo o 2-5 bodů.Na trhu jsou sice nafty s nadstandartní kvalitou jako např.Shell má V-Power Diesel, Benzina má Diesel TOP Q, ale přidání aditiva do druhého zmiňovaného paliva bych určitě doporučil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...