Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Doporučení paliva


mares

Recommended Posts

Tak sem taky do svýho P 307 2,0 HDi, 66 2x natankoval naftu Power u Shellu a musim říct, že znát to je. Myslim, že si jen nenamlouvám...

Nejdřív se mi zdál sice motor hlučnější, ale postupně se naopak ztišuje a hlavně je znát větší síla - jednak v malejch otáčkách (ve městě na 4 se dá jet v klidu kolem 50 - dřív motor klepal pod otáčkama a chtělo to spíš 3 ) a pak když mu šlápnu na krk, cejtim, že fakt líp táhne! Předjíždení jedna radost!:o

Teď pozoruju spotřebu..a zatim se zdá, že je o něco nižší. (Dle toho, že třeba při tankování za 500 kč - asi 17 litrů - ujedu téměř stejnej počet kilometrů jako při 18 litech...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám rád reklamy, ale tato nafta si jí dělá sama soudě dle vašich postřehů.:roker Dle testů, které byly provedeny s touto naftou, dochází ke zvýšení výkonu o cca 3%.Očekávám sprchu v diskusi jak tento nárůst někdo pozná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tuto temu sa da diskutovat do nekonecna a to z toho dovodu, ze kvalita nafty je znacne nevyrovnana, takze kazdy ma inu skusenost - podla toho kde a kedy natankuje. Bolo by vhodne vyjadrovat sa az po dlhsom pouzivani a nie hned po prvej nadrzi.

Bezne tankujem Shel diesel extra a na kazdu nadrz ma motor iny zvuk.

Teraz mam asi 5-tu nadrz Shel V-Power diesel a pravda je ze motor lahsie startuje (pri teplotach pod bod mrazu) a ma tichsi chod. Spotreba je rovnaka ako s beznou naftou.

Vykonovo sa V-power zda byt o nieco lepsi, ale to moze byt sposobene aj tichsim chodom motora = podvedome ho clovek toci do vyssich otacok = vyssi vykon.

Cesky V-Power diesel som mal len raz ale bol horsi ako obycajny diesel extra (slovensky). Ale ako hovorim chcelo by to dlhodobejsie pozorovanie a nie hodnotit z jednej nadrze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když při každým tankování přidávám aditiva(určený přímo pro HDi),tak je asi jedno kde se tankuje,kvalita nafty se potom zlepší(zvýšení o 5 oktanů)ne:myslim?samozřejmě nemyslím ONO,TESCO atd.Tankuji OMW,BENZINA,ESSO atd,ale vyzkouším také V-Power,jestli to bube znát:D

307 2.0HDi 110FAP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, je to tu o naftě, ale přidám svojí zkušenost s N95. Jezdím nejčastěji Praha a mezi Prahou a VČ po D11. Dokud byl ARAL, tankoval jsem u nich, teď nejčastěji na D11 na OMV, občas také na D11 na ESSO. Nemůžu si pomoct, ale ať tankuju v létě v zimě, vždycky je s nádrží od OMV citelně větší dojezd na nádrž (a citelně = 70 až 100 km na nádrž, jinými slovy rozdíl obvykle 0,5l i víc spotřeby na 100 km). Rozdíl je vidět, i když natankuju jinde na OMV (Kolín, Pardubice, Praha Jižní spojka - bývalý ARAL) versus jinde ESSO (těch není moc, třeba na Praze 9 nebo Pardubice). Obsahově to asi nevysvětlím, ale ten rozdíl opakovaně bez ohledu na roční období tam je. Asi holt mé litrové stošestce šmakuje OMV...nebo taky čím menší a slabší motor, tím důležitější kvalita paliva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdy jsem tomu nevěřil.

Před týdnem jsem ve Francii, u TOTALu nabral obyčejnou naftu PREMIUM (byla levnější o 0,2 EUR) - okamžitě jsem poznal že to nejede - na stejné dálnici, stejný tempomat a spotřeba u 0,4 litru vyšší. U Plzně jsem pak nabral u Shellu a auto bylo živější.

Obvykle jsem takovým zprávám nevěřil, ale teď jsem měl tuto zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: *jose_106*

No, je to tu o naftě, ale přidám svojí zkušenost s N95. Jezdím nejčastěji Praha a mezi Prahou a VČ po D11. Dokud byl ARAL, tankoval jsem u nich, teď nejčastěji na D11 na OMV, občas také na D11 na ESSO. Nemůžu si pomoct, ale ať tankuju v létě v zimě, vždycky je s nádrží od OMV citelně větší dojezd na nádrž (a citelně = 70 až 100 km na nádrž, jinými slovy rozdíl obvykle 0,5l i víc spotřeby na 100 km). Rozdíl je vidět, i když natankuju jinde na OMV (Kolín, Pardubice, Praha Jižní spojka - bývalý ARAL) versus jinde ESSO (těch není moc, třeba na Praze 9 nebo Pardubice). Obsahově to asi nevysvětlím, ale ten rozdíl opakovaně bez ohledu na roční období tam je. Asi holt mé litrové stošestce šmakuje OMV...nebo taky čím menší a slabší motor, tím důležitější kvalita paliva.

Jaké aditivum kupuješ??? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zaza

když při každým tankování přidávám aditiva(určený přímo pro HDi),tak je asi jedno kde se tankuje,kvalita nafty se potom zlepší(zvýšení o 5 oktanů)ne:myslim?samozřejmě nemyslím ONO,TESCO atd.Tankuji OMW,BENZINA,ESSO atd,ale vyzkouším také V-Power,jestli to bube znát:D

307 2.0HDi 110FAP

Ahoj jaký aditivum používáš pro HDI??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Nabral a vyjel jsem nádrž nafty od Shell. Byla o 1,50 Kč dražší, než např. u JET, kde beru obvykle.

Rozdíl jsem nezpozoroval, akorát spotřeba byla tentokrát 5,7, což je o 0,3 až 0,4 více než obvykle. Přitom jsem se snažil šetřit tak, jako obvykle, jel jsem obvyklé trasy.

Uvádím spotřeby podle tankování, ne podle PC.

[upravil dne 27.2.2007 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...