Jump to content
Sign in to follow this  
brko

306 1.9D jaky prev. olej?

Recommended Posts

Tohle jsem už měnil na 306 td a vypoštěcí šroub je zespoda na převodovce na čtyřhran - klíč a leje se v levým předním blatníku je na vyndání za kolem záslepka a pod ním je na převodovce nalejvací otvor, docela blbý místo že.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Olej je předepsán 75W-80W API GL+, výpušťák je dole na diferáku, nedá se přehlédnout, nalévat se dá zátkou nahoře na převodovce (plastová na 17 klíč), nebo dírou po vyšroubování čidla zpátečky, nebo dírou po náhonu tachometru, nebo tím kontrolním otvorem zboku, jak je komu libo. A zkuste používat hledání, takhle odpověď už je to asi stokrát...

Share this post


Link to post
Share on other sites

no sem to hledal,ale nasel jsem jen 2,1TD a nevim jestli je to stejne pac tam kazdy psal neco jineho,kdybych vedel ze nahonem na tacho tak je to v klidu,to sem delal na 205ce,jen mi kdosi rikal ze kontrolni hladina je kdyz to naleju prave pres nahon,tak az je to plne,souhlas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nene, kontrolní otvor je právě zboku, ve víku převodovky, ale na ten se můžeš vyprdnout - prostě vypustit všechno, a nalejt tam dva litry, a je to.

A ten otvor s tou zátkou je přístupnej o trochu líp, než náhon, je na převodovce nahoře, akorýt se musí vyndat těleso filtru.

[upravil dne 1/26/07 oddie]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×