Jump to content
Sign in to follow this  
Karel306td

prosím o radu u p-306 td sedan - čidlo tachometru na převodovce

Recommended Posts

Nevíte, kde přesně je umístěno čidlo na převodovce co přenáší rychlost na tachometr, kde ručička ukazuje jen obden - zaskáče a spadne a druhý dn zase maká, hledal jsem kde je a nevím, protože tech čidel na motoru a i kolem převodovky je hodně, poradíte? díky.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne je to uplne stejny, cidlo je umisteny na vyvodu z diferencialu na pravou poloosu, lisit se ty cidla budou maximalne tim jestli maji dva nebo tri draty, nevim co mas presne za motor a rok vyroby, bylo by dobre to vzdy pri podobnem dotazu specifikovat, jinak doporucuju pred koupi celeho cidla ( ktere nove stoji pres 1000Kc ) zkontrolovat to zminene ozubeni ( viz druhy odkaz v mem predchozim prispevku ) tipoval bych ze bude v 80% pricina tam, to ozubeni se da sehnat nove za 200Kc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Díky za radu, až ho vyndám kuknu nejdřív na ozubení, je to 1,9 TD 67,5KW rok 1995 a oproti mýmu předchozímu autu je tam těch čidel nějak víc - myslím v celým motoru, když otevřu kapotu tak bez manuálu, poznám jen kde je jaká kapalina na dolití a filtry na výměnu, zkouknu hadice a těsnost a tím pomalu končím. Časem to bude snad lepší. Zdravím.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×