Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Regulator tlaku paliva HDI


kosinajan

Recommended Posts

Může mi někdo vysvětlit proč je takový rozdíl cen ND:

Regulátor tlaku paliva HDi - č. 0000193338

PEUGEOT: Kč 11345 ,-

BOSCH: Kč 4648,-

:grr:grr:grr

Tak mě napadlo, co když tam někdo přede mnou šoupl jiný regulátor, který byl zrovna k mání na vrakovišti.

Když píšeš, že musí sedět to číslo přesně.

Co se může asi pak stát, jaký to má vliv na chování auta ?

Dle informací od Bosche je můj typ uveden pouze jako "regulační ventil", kdežto jiné

mají i označení COMMON RAIL .... tak teď nevím... help

[upravil dne 8/10/2007 GOHii]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jde o měření tlaku v reilu nebo v čerpadle,každý výrobce aut má svůj ventil ( vždy DRV ) ten obrázek co jsi vložil je čerpadlo CP1 to má vstřikovací tlak 1350 barů a podle toho je také ten ventil zkalibrován aby nedošlo k poškození čerpadla ! Nástupce zmiňovaného čerpadla je CP1H a rozdíl je v tom že má větší vstřikovací tlak a to 1600 barů,lepší rozptyl v reilu ( zásobník nafty ) a lepší dymamiku a samozřejmě ruku v ruce se splodinama i lepší a nižší emise Euro 4! Těch rozdílů je víc,nejde vyměnit CP1 za CP1H a naopak a to z důvodu počítače a řízení vstřiku nafty,a proto musí být i stejný DRV ventil !!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to je CP1 a byla vyrobená 16.dubna 2002 ! Já si myslím že CP3 dávají do silnějších motorizací,i když známí si na firmu koupily Boxera 2.2 HDI a mají stejné čerpadlo! Zkoušel jsi profouknout ten ventil ?? Jinak kdyby to nepomohlo,tak ten mikrofiltr odtrhněte klěštěma,ale vemte ho za tu kovovou část ne za ty gumičky,aby se nepoškodily,on v podstatě ten filtr tam je na hovno,ale je tam,ten ventil není průtokovej,ale jen měřící,a půjde to do něj natvrdo,ale nemělo by mu to vadit,v případě že je dobrá nafta !!

[upravil dne 9/10/07 Burisek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 3 týdny později...
  • O 3 týdny později...

Páni, tiež mám jeden problém. Riešilo sa to tu v inom príspevku, a tam bolo tiež odporúčanie prečistiť regulátor.

Auto mi štartuje bez najmenších problémov, či je teplý alebo studený a či je +35 alebo -2 (väčšia kosa ešte tento rok nebola... ;)). Problém ale je, že pri cca. 1.500ot. a jemnom pridaní plynu "cuká", a to dosť výrazne. Keď pridám plyn viac, tak to prestane. Tiež to robí, keď idem do križovatky a brzdím motorom, tak zhruba pri 1.200ot vyšliapnem spojku a vtedy tiež niekoľkokrát cukne, kým sa ustáli na pravidelný voľnobeh. A tiež cukal v lete pri zapnutej klíme na voľnobeh...

Inak je všetko OK, aj ťah, aj rýchlosť, aj dymivosť, aj spotreba... :myslim

Otázka teraz je - má zmysel aj v tomto prípade čistiť regulátor tlaku paliva alebo to spôsobuje niečo iné? Nemôže to napr. robiť váha vzduchu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tomášik

Páni, tiež mám jeden problém. Riešilo sa to tu v inom príspevku, a tam bolo tiež odporúčanie prečistiť regulátor.

Auto mi štartuje bez najmenších problémov, či je teplý alebo studený a či je +35 alebo -2 (väčšia kosa ešte tento rok nebola... ;)). Problém ale je, že pri cca. 1.500ot. a jemnom pridaní plynu "cuká", a to dosť výrazne. Keď pridám plyn viac, tak to prestane. Tiež to robí, keď idem do križovatky a brzdím motorom, tak zhruba pri 1.200ot vyšliapnem spojku a vtedy tiež niekoľkokrát cukne, kým sa ustáli na pravidelný voľnobeh. A tiež cukal v lete pri zapnutej klíme na voľnobeh...

Inak je všetko OK, aj ťah, aj rýchlosť, aj dymivosť, aj spotreba... :myslim

Otázka teraz je - má zmysel aj v tomto prípade čistiť regulátor tlaku paliva alebo to spôsobuje niečo iné? Nemôže to napr. robiť váha vzduchu?

Vyčistit regulátor není až takový problém, jde to celkem snadno vymontovat... zkusil bych to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...