Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Regulator tlaku paliva HDI


kosinajan

Recommended Posts

  • O 8 měsíců později...
  • O 2 týdny později...
  • O 3 roky později...

ahojte, uz sa niekomu stalo ze z casu na cas mu auto nescipne po vypnuti zapalovania, hodi to nudzovy rezim, ale po druhom nastartovani hlasi už len poruchu a asi tak po 7 je to OK, týždeň alebo dva mam pokoj a potom zasa :myslim už sa mi ale stalo že motor nevypol 2x zasebou (isiel este cca. 4 sek) mam diagnostiku tak som sa nato pozrel a chyba bola v regulatore tlaku paliva. Je potrebná výmena 108 € ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

okej,

ja sa cez vykend pozriem na ten regulator - je potrebne kupit tesnenia alebo by sa mali dať použiť povodne?

Takže výmena pomohla a problém zmizol uplne? :myslim

neviem aka nafta tam bola a autu sa urcite nikto nevenoval takze by som mal precistit aj nadrž a pod? filtre som menil asi pred 2 rokmi ked som auto kupil

[upravil dne 31/1/12 19:54 od JanoRS]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

než jsem dal druhý ventil dlouho to točilo než chytlo a pak stejně padalo do nouzáku, výměna chytá nadrc i při těchto teplotách.

těsnění původní a drží, člen godzila01 (děkuji) dodal drv ventil za lepší peníz než tř. autokelly

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

okej,

ja sa cez vykend pozriem na ten regulator - je potrebne kupit tesnenia alebo by sa mali dať použiť povodne?

Takže výmena pomohla a problém zmizol uplne? :myslim

neviem aka nafta tam bola a autu sa urcite nikto nevenoval takze by som mal precistit aj nadrž a pod? filtre som menil asi pred 2 rokmi ked som auto kupil

[upravil dne 31/1/12 19:54 od JanoRS]

Po výměně palivového filtru se už problém tři roky neobjevil. Zkus vyměnit palivový filtr zda se něco změní. Pokud ne tak vyčistit regulátor tlaku paliva a pokud ani to ne tak kup nový.

Vyčištění nádrže je investice do budoucna (hlavně kontrola sítka na podávacím čerpadlu jestli není ucpané), ale aktuálně by to závadu asi neodstranilo (proto je tam ten palivový filtr).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 4 měsíce později...
Páni, tiež mám jeden problém. Riešilo sa to tu v inom príspevku, a tam bolo tiež odporúčanie prečistiť regulátor.

Auto mi štartuje bez najmenších problémov, či je teplý alebo studený a či je +35 alebo -2 (väčšia kosa ešte tento rok nebola... ;)). Problém ale je, že pri cca. 1.500ot. a jemnom pridaní plynu \"cuká\", a to dosť výrazne. Keď pridám plyn viac, tak to prestane. Tiež to robí, keď idem do križovatky a brzdím motorom, tak zhruba pri 1.200ot vyšliapnem spojku a vtedy tiež niekoľkokrát cukne, kým sa ustáli na pravidelný voľnobeh. A tiež cukal v lete pri zapnutej klíme na voľnobeh...

Inak je všetko OK, aj ťah, aj rýchlosť, aj dymivosť, aj spotreba... :myslim

Otázka teraz je - má zmysel aj v tomto prípade čistiť regulátor tlaku paliva alebo to spôsobuje niečo iné? Nemôže to napr. robiť váha vzduchu?

Ja mam rovnaky problem.... vyriesil si ho prosim ta? ak ano tak co to bolo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Ahoj neměl jsem na DRV to velké černé těsnění, vadí to?

Ja tam tez nemel zadne tesneni. Pred par mesici jsme stary ventil musely v servisu odklepnout, a tim se odstranila u puvodni barva pod ventilem. Po vymene zacala mirne unikat nafta. Tesneni jsem si udelal ze zdravotni gumove rukavice a zatim je stale vse ok :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...