Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

jízda na krátké vzdálenosti


Markéta

Recommended Posts

Dobrý den,

potřebovala bych poradit....

Chtěla bych si koupit P406, r.v. 2001, 2,0HDI. Většinou jezdím jen na krátké vzdálenosti, zhruba tak 10km. Chci se zeptat jestli to nebude mít nějaký vliv na dobíjení baterky (stihne se dobíjet) a jestli kvůli tomu nedochází k nadměrnému opotřebení motoru (jestli to na něj nemá nějaký vliv).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Markétko! Vítej v klubu.

Těch deset kilometru není zrovna málo. Znám dost lidí co jezdí denně do práce autem i na

tři:D

Alternátor na dieslech je dost silně dimenzovanej aby to zmáknul a motor to taky vydrží.

Ať ti to jezdí :super:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vítám tě v klubu.

K nadměrnému opotřebení motoru určitě docházet nebude tedy pokud ho nebudeš trápit v otáčkách. Za 10 km se tak tak ohřeje. Jestli s ním budeš jezdit na takovou vzdálenost šetrně, nemusíš se bát.

Apropo pokud nenajedeš za rok moc kilometrů bych zvážil, zda se pořízení HDI vyplatí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si taky myslim,ze na 10km je to trochu drahy spas.Jinak volbu 406 ti musim pochvalit ale v tvem pripade bych bral asi radeji benzin nez diesel.Za 10km se ti tak tak ohreje:-( a to neni pro diesel moc dobre...Jinak hodne uzasnych a pohodovych km;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

děkuji za odpovědi...já tím budu jezdit do práce, ale o víkendech a i jinak s ním samozřejmě budu podnikat delší výlety....já mám raději větší autíčka, 106 je moc malá.... :) já vím, že benzín by byl na kratší vzdálenosti lepší, ale já mám tuto nabídku a hlavně si potřebuji koupit autíko co nejdřív, min.čtvrtek mi totiž mé dosavadní auto poničil při vichřici padající strom....takže teď nemám nic.... :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...