Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Podtlaková regulace předstihu..


C.J.

Recommended Posts

Jak funguje podtlaková regulace předstihu?? Je mi jasné, že mění předstih.. Vůbec se v tom nevyznám, jen tuším, že v nízkých otačkách by měl být předstih větší a ve vysokých menší, ne?? No jde o to, že jsem se všiml, že mi ta hadička upadla, ale auto jelo jak pokropené živou vodou. Po jejím nasazení jede motor pravidělněji na volnoběh, ale nad 4 tisíce už moc netáhne.. Z toho bych usuzoval, že v otáčkách je už předstih příliš malý, nebo to třeba házi jiskru až za úvratí?? Takže kdybych ho chtěl zmenšit, tak mám pootočit rozdělkovačem vlevo?? Nebo to je úplně jinak??

Zkušenější, poraďte prosím..

(jasně že nejlepší by bylo zajet někam, někdy, do servisu na stroboskop, ale prostě nemám kdy..)

[upravil dne 21.1.07 C.J.]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nasadil bych tu hadičku:D a pak zajít si na Pal test,kde maji stroboskopickou svítilnu a oni ti to zeštelují(základní předstih při běhu naprázdno)....Jinak podltlaková regulace funguje tak,že na rozdělovači je membrana,která je spojena táhlem s regulátorem předstihu(mechanickym) a hadičkou se sacím potrubím(pod škrtící klapkou)Při zvýšení otáček motoru,se zvíší potdlak v sacím potrubí a tím přisaje membranu podtlakové regulace přeedstihu a ta pomocí ramínka natočí jakoby rozdelovač a tim zvedá hodnotu předstihu.

Př.:U motoru XU9J2(D6A-88kw)je zaklad.predstih 5°(na rozdělovači) při 900ot/min a ve 2000ot/min 18°na rozdělovači...Zapoměl jsem podstatnou věc a to,že při menších otáčkach řídí předstih kvůli malému podtlaku odstředivý regulátor(cca do 2000 ot/min).....:myslim:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: C.J.

..tak ho odpojim, hadičku ucpu a je to..

:bojimnee, jen je potreba to nastavit za chodu, nejen podle rysek bez strobo lampy

jinak mam naprosto stejny problem, akorat ted nemam cas to resit. Az domontuju jeste par chybejicich dilu, tak se chystam na PAL test

Muzes nejak popsat, kam mas pripojenou tu hadicku na telese klapky?

[upravil dne 21.1.07 .mycTD]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...