Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Přihlášení


secouver

Recommended Posts

Mělo by to být bez problémů.

http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/Dovoz_registrace_a_schvalovani_vozidel/Dovoz+vozidel/

Malá rada - zkusil bych smlouvat, podle mě by to šlo ještě tak o 200-300 Eur levněji, takovou rezervu si Turkové obvykle nechávají a jak cítí peníze a že by auto bylo hnedka pryč, obvykle se stáhnout nechají. Za pokus nic nedáš, s Turkama se docela dá mluvit - ale strašně záleží, na jakýho narazíš. Jeden je poctivec, kterej ti o autě řekne i to, co jsi nepoznal, druhej to lepí za rohem...

A ještě mě napadla jedna věc. Pokud pro to nejedeš s plaťákem, ale hodláš to vézt po ose, doporučuju jim zavolat a optat se, jestli je problém to postavit na vývozní značky. S tímhle zkušenost nemám.

[upravil dne 19.1.07 Fx]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oddie - to je právě ono, taky se mi to docela nezdá. Každopádně i poctivej Turek se najde, minimálně o jednom vím a v celém bazaru měl jen pár aut, která bych označil jako \"horší\" - tj. stále velmi slušná, ale prostě ne úplně A1.

Secouver - po ose by to šlo, kdyby to mělo platnou technickou a německé značky, tak stopro. Jak je to takhle, to nevím. Ale asi to nepůjde právě proto, že to pro úřady nemá platnou technickou, ostatně ani ji tam neuvádí, dokdy by měla být. S platem se to celkem prodraží, počítej 1000 Kč naložení a vyložení, cesta z Kolína a zpátky máš nějakých 11 tis., k tomu přihlášení u nás komplet cca 4500 Kč. A navíc jet tam s platem je vcelku riziko, když nemáš jistotu, v jakém to je stavu. Abys to tam prostě neotočil a nejel zpátky. Doproučuju vyhlídnout víc aut po cestě a spíš s německejma značkama, aby se to dalo vzít po ose.

[upravil dne 19.1.07 Fx]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fx

Oddie - to je právě ono, taky se mi to docela nezdá. Každopádně i poctivej Turek se najde, minimálně o jednom vím a v celém bazaru měl jen pár aut, která bych označil jako \"horší\" - tj. stále velmi slušná, ale prostě ne úplně A1.

Secouver - po ose by to šlo, kdyby to mělo platnou technickou a německé značky, tak stopro. Jak je to takhle, to nevím. Ale asi to nepůjde právě proto, že to pro úřady nemá platnou technickou, ostatně ani ji tam neuvádí, dokdy by měla být. S platem se to celkem prodraží, počítej 1000 Kč naložení a vyložení, cesta z Kolína a zpátky máš nějakých 11 tis., k tomu přihlášení u nás komplet cca 4500 Kč. A navíc jet tam s platem je vcelku riziko, když nemáš jistotu, v jakém to je stavu. Abys to tam prostě neotočil a nejel zpátky. Doproučuju vyhlídnout víc aut po cestě a spíš s německejma značkama, aby se to dalo vzít po ose.

[upravil dne 19.1.07 Fx]

Je to asi trochu risk tam letět v podstatě na blint...navíc ta cena by se u nás pohybovala odhaduju minimálně na 85-ti tisících, nechápu proč to prodává v přepočtu o 30 tisíc levnějc. Spíš mě zajímalo, jak by to bylo s tím přihlášením, nejspíš tam nepojedu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přihlášení spočívá v tom, že dojedeš do ČR na STK (mimochodem, pokud to nebude mít převozky, je to další náklad na odtahovku), udělá se dovozová TK (pokud ji to udělá :) ) a s papírama a dokladem o TK dojdeš na úřad, vyplníš žádanku a oni mají měsíc na to, aby ti vytvořili český čistopis TP. S tím pak zajdeš k okénku na přihlášení a přihlásíš. Easy. Ale mělo by to mít v papírech příslušné číslo schválení (v německu ABE), pakliže to nemá \"globálku\" - tj. homologaci ES.

My jeli v úterý pro Mercedes, po obhlédnutí 20 vraků v Brémách jsme zavolali do Hamburku, jestli ještě mají auto, které jsme taky vyhlédli, a nakonec jsme koupili to - bylo ve výborném stavu.

EDIT: Tak jsem si projel, co tenhle prodejce nabízí a vše má z Itálie; většina aut je nějakým způsobem poškozena, ale vždy to píše. Ono stačí, aby byla nefunkční klima a jsi na částce jako u auta z ČR.

[upravil dne 20.1.07 Fx]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...