Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Asi rozvoďák...


cortis

Recommended Posts

Ahoj, chtěl bych se orientačně zeptat na to, když mi přestalo jet na dálnici auto, 106 r. v. 96 1,0i ten starší model ještě co by to tak mohlo být. Stalo se to že přestalo z ničeho nic ve 130 km/h jet a pak už se při startování ani netočil motor, jen to chrčelo...Tak jsme to odtáhli, už je to u mechoše, ale než se do toho dá...Chci se zeptat, může se tenhle motor ,,potkat´´? Při prasknutí rozvoďáku?Případně kolik tipujete opravu tak?Jak je těžké se u tohohle motoru dostat k rozvoďáku a udělat to?? Díky moc, je to druhé auto v rodině, ale vcelku mazlík, hlavně pro přítelku, čili....:myslim Jo a po kolika km se u tohohle motoru má měnit rozvoďák? Přiznám se že to má najeto bez mála 140 tis. a koupili jsme ho ve 112000 tis před třemi lety...Bohužel jsme toto zanedbali, sypu si předem popel na hlavu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli je to potkany coz asi na 98% bude, tak to bude docela drahy a mozna vyjde levneji sehnat motor. kazdopadne rozvod se ma menit po 120tis, ale vsichni to radeji meni driv, protoze casto praskaji. doporucuji 90. k rozvodu se dostanes, kdyz sundas prave kolo a odplastujes pravou stranu bloku motoru. sundat hlavu, mrknout na streva :-) a vidis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za reakce, dám vědět, jak to dopadlo...Asi příští týden. Jinak kdyby náhodou měl někdo zkušenost s tím samým motorem a situací hoďte to sem please...Já totiž nevím, kde jsem to slyšel, ale fakt že tenhle motor se potkat prostě nemůže, že na sebe tam ty hejblata nějak nedosáhnou....Sorry za výrazy hejblata, jsem tak trochu laik:roll Samozřejmě jak to dopadne uvidíme...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, tak jak říká Citros ( s tím, že třeba na 1.4 sundáš kolo a vytáhneš podběh a seš tam ). Na rozvoďák můžeš kouknout i shora když odděláš plastovej kryt na levé straně hlavy.Je chycenej dvěma šroubama. A že by na sebe nedosáhly ventily a písty? To se mi nezdá,ale 1.0 motor neznám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u 1.0 se rozvody meni v 80 000km tusim, aspon ja jsem je na 106 1.0 co mame doma menil, jestli mel rozvodak najeto 140 000 tak to holt asi nevydrzel, chtelo to vymenit hned po koupi, ja za to dal 2500 i s novou vodni pumpou. Jestli to bude potkany, tak fakt asi lepsi koupit jinej motor, nez oprava, zalezi jak to bude vypadat, to se takhle po netu neda resit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u stareho sem menil na 90 000

u noveho pujdu ted nekdy....cca 60 000km..,.radsi pro jistotu + jeste vyresit ten hucici diferak, ++ vyrsit to, aby to jelo.... v servise zpravily...najel jsem od uterka 1000kma dnes cestou domu mi to zacalo delat znova..... byl ucpany saci kos...tak ma podezreni ze znova...ani moc velky bordel v nadrzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže hoši ve finále to dopadlo tak že tento motor se potkat může a potkal...Měl jsem to u jednoho fakt výborného mechanika, starší pán-kdysi tátův učitel a mistr automechanik, který to rozdělal a zjistil všech osm ohlých ventilů..Jinak žádné jiné poškození. Ptal jsem se na jiný motor, to mi říkal že seženu nějaký dobrý za nejmíň tři až šest tisíc a ventily vyjdou na 1900,- a mám jistotu že to bude udělané, což je fakt...Čili celkem tři a půl litru,- kladku a pumpu mi dal za nějakou protislužbu na compu a láhev slivovice a Piškotek zas jezdí...jak z praku...Zkušenost pro příště a pro všechny...Vždy to nemusí dopadnou tak dobře, čili měnit, měnit....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...