Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spotřeba oleje


Modrack

Recommended Posts

Neřešit. Jak píše Ferry mohlo by si to ještě sednout, ale u 16000km bych s tím už moc nepočítal.

Pokud bys to chtěl nějak řešit, zřejmě reklamací, tak stejně nepochodíš. Jediná rada, jezdit dál a až se ti ta spotřeba nebude opravdu líbit, prodat... popř. generálka. Spotřebu 0,2L na 1000km je ještě malá. Jen bych pravidelně kontroloval olej tak po 2000km a doléval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MPavel

Neřešit. Jak píše Ferry mohlo by si to ještě sednout, ale u 16000km bych s tím už moc nepočítal.

Pokud bys to chtěl nějak řešit, zřejmě reklamací, tak stejně nepochodíš. Jediná rada, jezdit dál a až se ti ta spotřeba nebude opravdu líbit, prodat... popř. generálka. Spotřebu 0,2L na 1000km je ještě malá. Jen bych pravidelně kontroloval olej tak po 2000km a doléval.

kolko zerie oleja tebe?no ja myslim ze je to dost,alebo na to niesom zvyknuty pretoze zo 605-tky kolko som nalial tak skoro tolko som spustil.0.2litra na 1000 km sa mi zda dost.na 10000km to vychadza 2 litre.sa ti to zda normalne?na tak maly motor sa mi to nezda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jozefsv

Původně zaslal: MPavel

Neřešit. Jak píše Ferry mohlo by si to ještě sednout, ale u 16000km bych s tím už moc nepočítal.

Pokud bys to chtěl nějak řešit, zřejmě reklamací, tak stejně nepochodíš. Jediná rada, jezdit dál a až se ti ta spotřeba nebude opravdu líbit, prodat... popř. generálka. Spotřebu 0,2L na 1000km je ještě malá. Jen bych pravidelně kontroloval olej tak po 2000km a doléval.

kolko zerie oleja tebe?no ja myslim ze je to dost,alebo na to niesom zvyknuty pretoze zo 605-tky kolko som nalial tak skoro tolko som spustil.0.2litra na 1000 km sa mi zda dost.na 10000km to vychadza 2 litre.sa ti to zda normalne?na tak maly motor sa mi to nezda

Přesně ještě nemůžu říct kolik Peugeot žere. Já jsem na něm najel zatím 5000km a nevzal si cca nic (na měrce jsem nic nezpozoroval).

Když to vezmeš z dlouhodobého pohledu tak se může nakonec zdát, že to žere hodně, ale podle mě to není taková katastrofa, aby to Modrack začal řešit. Co mě ale u Modrackova peugeotu zaráží je počet km kolik ten motor má najeto a už má spotřebu oleje. Asi zřejmě narazil na špatný kus z výroby. Bohužel někdy se ten motor opravdu povede a někdy se nepovede a to je snad u všech automobilových značek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MPavel

Původně zaslal: jozefsv

Původně zaslal: MPavel

Neřešit. Jak píše Ferry mohlo by si to ještě sednout, ale u 16000km bych s tím už moc nepočítal.

Pokud bys to chtěl nějak řešit, zřejmě reklamací, tak stejně nepochodíš. Jediná rada, jezdit dál a až se ti ta spotřeba nebude opravdu líbit, prodat... popř. generálka. Spotřebu 0,2L na 1000km je ještě malá. Jen bych pravidelně kontroloval olej tak po 2000km a doléval.

kolko zerie oleja tebe?no ja myslim ze je to dost,alebo na to niesom zvyknuty pretoze zo 605-tky kolko som nalial tak skoro tolko som spustil.0.2litra na 1000 km sa mi zda dost.na 10000km to vychadza 2 litre.sa ti to zda normalne?na tak maly motor sa mi to nezda

Přesně ještě nemůžu říct kolik Peugeot žere. Já jsem na něm najel zatím 5000km a nevzal si cca nic (na měrce jsem nic nezpozoroval).

Když to vezmeš z dlouhodobého pohledu tak se může nakonec zdát, že to žere hodně, ale podle mě to není taková katastrofa, aby to Modrack začal řešit. Co mě ale u Modrackova peugeotu zaráží je počet km kolik ten motor má najeto a už má spotřebu oleje. Asi zřejmě narazil na špatný kus z výroby. Bohužel někdy se ten motor opravdu povede a někdy se nepovede a to je snad u všech automobilových značek...

ved prave ze sa nebavime o starej rachotine a vezmi si ze od vymeny do vymeny mas doliat 1 az 2 litre oleja tak to podla mna nie je normalne.asi sa nevydaril.ja by som to isiel v kazdom pripade reklamovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než bys to šel reklamovat, tak se podívej do příručky k autu, kolik je tam uvedená možná spotřeba oleje na 1000km, která se nepovažuje za závadu, a tudíž nepůjde ani reklamovat. Možná, že se budeš hodně divit - a to nejen u Peugeotu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak. Jak píše oddie. Už jsem to tu někde psal, že jakmile nebudeš mít spotřebu oleje pod normu výrobce tak u reklamace neobstojíš... To je smutné...

Tedy jediný řešení je nechat to být a dolévat.

PS: ale tu reklamaci samozřejmě zkusit může, za to nic nedá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Holt, 10 aut sa vydari, 11. zas nie, aj pri novom treba mat asi trochu stastia. Vyrobca sice alibisticky pise dost vysoku spotrebu oleja, ale za normalnych okolnosti byva minimalna, mal som uz viac peugeot- ov, no takuto vysoku spotrebu urcite nikdy. Na poslednych dvoch 406 2,0HDI som medzi vymenami vobec nedolieval, nebolo treba, najazdene mali cca 130 000km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MPavel

A heleme se? A příčína ta samá? Trochu to víc rozepiš. Jsem zvědavý....

Příčina,závada stejná,jen o něco horší cca0,3l na 1000km.Bez problémů vzato do servisu,oprava provedena,ale výsledek 0,2 na 1000km.Nyní celá věc poslána k posouzení výrobci.Tak už se těším na rozhodnutí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Modrack

Původně zaslal: MPavel

A heleme se? A příčína ta samá? Trochu to víc rozepiš. Jsem zvědavý....

Příčina,závada stejná,jen o něco horší cca0,3l na 1000km.Bez problémů vzato do servisu,oprava provedena,ale výsledek 0,2 na 1000km.Nyní celá věc poslána k posouzení výrobci.Tak už se těším na rozhodnutí.

Tý jo. Tak to čumím, že ti to servis vzal... Co je to za servis? Myslím si, že problém nebude jen v kroužcích. Možná se nepovedl přesně udělat blok motoru. Takže asi přebrousit celý motor resp. vyměnit za nový. To by pro výrobce bylo asi snadnější... Přeju hodně štěstí a napiš jak jsi dopadl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...