Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

305 GTX


Driver

Recommended Posts

Tu na zašátek posílám zajímavou fotku:

http://img150.imageshack.us/img150/8751/505cabgm0.jpg

-Na to topení se určitě podívám jak bude čas, ale teď ho bohužel moc není.

-Jelikož mám motor, který se oficiálně do 305tek nedával, takže určité specifika u mě neplatí.

Mám vyrobeno 9/1986, mám normálně převodový olej pro Peugeoty, mělo by to být 2litry dle knížky na 205ku.

-Měnit i trubky? Ale ony nejsou nijak poškozený ani zkorodovaný, když jsem je kontroloval.

-Na litáky jsem volal už dříve, ale nikdo mi to nebral a pak jsem na to pozapoměl. Líbyly by se mi víc ty 14´ co byly na 505ku nebo co máš ty-ty jsou asi nejhezčí ze 14´tek

-Těmi špicovými myslíš tyto?

http://cache.jalopnik.com/assets/resources/2007/06/scim475h.jpg

nebo

http://usuarios.iponet.es/fcorral/imagenes/Peugeot%20505-2.jpg

ty druhý ale předpokládám, že už byly asi 15´ky.

-pokud budu lakovat, tak jedině u někoho o kom vím, že to dělá dobře, žádný garažový expert pofiderní. Když už tak pořádně a kvalitně ;) .

Název filmu musím zkusit ještě někde dohledat, ale ten s Belmondem to nebyl, bylo to v neděli na čt1 až pozdeji večer. jj balobka měla chromovaný rámečky kolem výdechů ventilace.

Určitě pošli taky odkazy na nějaký zajimavý stránky, rád se podívám ;)

Tady je ta slíbená www:

http://www.garage24.net/PugMain.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo cabrio coupé 505 jsem již viděl. Ještě existuje coupé od Claparéde...

No jasně, máš specifickou 305ku, ale převodovka bude stejná. Chtělo by to najít její označení, ale jak říkám, bacha na tu převodovku, když to přeliješ, nateče to do spojky.

A když má 9/86, tak to by mělo být na 2 litry a motorový olej.

Poslal jsem ti ohledně toho mail...

Jestli jsou brzdový trubky dobrý, tak bych je neměnil. Ale zkontroluj je pořádně, abys pak nedopadl jako já s 505kou, kdy jsem se na to vyprdnul a...

Disky - zkus zavolat ještě jednou, já se vždy dovolal.

Disky z 505 ti na 305 nepůjdou, je to jiná rozteč. Takže hledej 4x108, těch je dost...

Ty fotky:

1) jo to jsou oni, ty jsem měl na kombíku (14\")

2) klasika 505 osmiramenný, (15\")

Garage 24 znám...

Zajímavý stránky - viz mail.

[upravil dne 4/3/2008 Marcel505]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tebe člověk taky nepřekvapí s ničím novým :D .

Jinak všechny stránky cos mi poslal už taky znám :D až na tu porvní s těmi prospekty, dají se nějak stáhnout nebo tam jen je ukázka hl.stránek??

Díky za mail s fotkama, kouknu jak to půjde na převodovku, co je tam za typ, pokud tam bude mít už kontrolní okénko tak je to v klidu, když ne budu muset mít přesnou ruku ;) .

Trubky taky projdou kompletní kontrolou ještě jednou určitě. Jak říkám, musím si na to najít čas, moc ho není a taky tím, že bydlím ve městě, tak je rpoblém s tím kde to dělat. Jedině u táty v baráku, ale to je vždy 18km daleko, takže jedině když jsem u něj na víkend třeba.

Jakou rozteč tedy mají 505ky? No škoda, mají některý pěkný disky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prospekty ke stažení jsem zatím nenašel. Třeba na 505 jo, ale na 305 zatím ne, tak budeš muset hledat...

Kontrolní okénko tam není, tam je důležité, že převodovka od 87 by měla mít plnící=kontrolní uzávěr, a ta do 86 by měla mít dvě vypouštěcí zátky...

Trubky projdi, ale pak je samozřejmě nutný ovzdušnění, zkontrolovat prachovky apod.

A ty kotouče mají pod minimum že je chceš dávat nový?

Kde dělat - hele taky bydlím ve městě a času taky není na zbyt.

505 = 4x140

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když tak mi pošli mailem, prospekty co máš, jakékoliv na starší peugeoty nebo i jiný značky.

Tak na převodovce mám nějaký vypouštěcí šroub dole a pak nějaký možná tak v půlce převodovky šroub na čtyřhran.

Jinak jsem se pustil o víkendu na to topení, vypustil jsem část chladící kapaliny. Odšrouboval odvzdušnující šroubky. Dále se musí odšroubovat dolní kryt s rádiem, stačí jej jen částečně vysunout, není třeba demontovat rádio či tlačítka. No a pak se musí suntat celá přihrádka před spolujezdcem. Ta přihrádka je vlastně celá zavěšená v takovým plastovým rámu(v něm je i osvětlení přihrádky), je na 4 šrouby shora a pak ještě jeden vrut který se odšroubuje přes malé okénko na levé straně přihrádky (je to hned u uchycení přihrádky-ta se vlastně otáčí okolo plastovýho úchytu). Tím se sundá celá konstrukce přihrádky, pak je dobré dát nějaký menší lavorek pod ventil topení a vyšroubovat ho z topení. No bohužel v mém případě to kape přes ovládání toho ventilu topení a ventil je nerozebiratelný, takže budu muset sehnat nejlépe nový. Vyřešil jsem to zatím tak, že jsem to ovládání celý zamáznul lukoprenem (červený silikonový těsnění), kolem toho ovládání, celkově jsem se to snažil, nějak utěsnit.

Takže tak k rozebírání ventilu topení. Odvzdušňovat jsem pak nemusel, nalil jsem jen zpět všechnu kapalinu až začala vytékat odvzduš. ventilkem topení(v motorovým prostoru) zašrouboval jsem jej a dobrý :) .

Doufám, že to je srozumitelný tento postup.

Kotouče a desky chci měnit co nejdříve. Mám vzduchem chlazený kotouče, min tlouštka je 18,6mm a moje už mají 18mm. Takže přednostně chci vyměnit ty kotouče, destičky, hadičky atd. a zároveň taky sundat hlavu nechat ji srovnat, vyměnit guferka ventilů a další, zabrousit sedla ventilů + nový těsnění pod hlavu. To chci uskutečnit co nejdříve, počítám tak do měsíce aby to bylo. Sice voda mi nijak neubývá, ale na měrce olejové je vždy emulze olejová, stejně tak na plnícím hrdlu oleje, to se mi nelíbí.

Kde máš tedy všechna auta, když bydlíš ve městě? Já parkuju, klasicky před panelákem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prospektů mám jak nas****, jenže jen origo papírový, a skenovat to nehodlám, protože to není na chvilku...

Poslal jsem ti příslušenství 305 na mail... Víc toho v počítači nemám.

Převodovka - jo vypouštěcí je jakoby zezadu na diferenciálu, pokud je jen tento, máš novější převodovku, ale pokud máš ještě jeden na takovém výstupku, je to ta starší...

Přečti si pořádně to co jsem ti poslal vyfocené z té příručky...

Díky za ten popis rozebrání, jenže u mě je to komplikovanější díky klimatizaci.

Takže je našroubován ten kohout do topení? Já měl za to, že je na to přišroubován dvěma šroubky... Aspoň tak to je u 505 a tam je o-kroužek...

No každopádně se podívám po novém, to bude asi pálka...

Hele mě to taky na 505 teklo z ventilu a našlo se řešení...

Kotouče - kdybys viděl kotouče na mojí 305, tak bys nevěřil...

S tou emulzí je to blbý, to nepotěší...

Taky bydlím ve městě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za ty nějaký prospekty.

Kohout topení, je přišroubován 4šrouby přímo do tělesa topení. Jinak z kohout pak vedou 2 hadice, přívod a odvod vody. A jak jsi to tedy řešil u 505 když to teklo? Já nevím jak bych to vyřešil, jedině nějakým způsobem rozříznout ten ventil, kouknout se co by se dalo uvnitř vyměnit a pak jej nějakým lepidlem slepit opět. Zatím jsem to zadělal tím lukoprenem a je to OK.

No copak máš s těmi kotouči na 505 :) ? Pokud je máš v dezolátním stavu, tak je vyměň rychle, ale zas ty máš tu 305 jako nouzovku, já na denní ježdění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kohout topení - jo vím, koukal jsem na fotky z likvidace modrý 305...

U 505 ventil topení je ze dvou kusů plastu, mezi nima je gumička a celý je to stažený kovem.

Nějak jsem to obrousil, pak dal k sobě a stáhnul páskama pro jistotu, zatím v pohodě.

Ale to bylo asi na 4. pokus...

Nejhorší na tom je, že to začlo téct po výměně chlad.kapaliny. Vyplavila ten bordel...

Kotouče 305 - mají asi 5 mm... :D :D :D

Dezolátní nejsou, jsou pěkný, bez poškození, prostě krásně sjetý, asi původní... Ale destičky skoro jako nový, takže se moc nebojím... Ale vyměnit je je nutnost...

P.S. 305 máš na denní ježdění - no mě se doneslo z těch tvých končin že je tam dost zpráskanejch řidičů kterejm to natřel nějaký Peugeot... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já ještě ja jsem oddělal ten ventil tak tam byl vražený drát stočený do spirály. Tak nechápu kde se tam vzal, řástejně byl v topení a částí ve ventilu, jako by to tam někdo zapoměl či co, samozřejmě jsem ho vyndal.

Jinak jsi teda blázen s těma brzdama, se chceš zabít? Min tlouštka je 9mm. nejde o to jestli jsou pěkný, ale že jsou moc tenký, budeš třeba muset intenzivně brzdit a uštípně se ti kus kotouče nebo se zkroutí a zasedne kolo, tím by sis zničil komplet nápravu. Už jsem viděl jak oloupaný kotouče, tak i uštíplý kus kotouče, fakt to není sranda. Brzdy a nápravy musí být na autě přednostně ve 100% stavu, to je aspon můj názor.

Jinak jsem o víkendu pořádně kouknul na ty trubky brzdový a na tu převodovku. No tak trubky jsou ok, jen na přechodu podběh-motor. prostor jen jen mírně narezlý povrchově. No a ta přovodovka je pořád trochu záhada. když vlezu pod auto je tam vypoštěsí šroub a asi v půlce převodovky z přední strany je asi napouštěcí šroub s vnitřním čtyřhranem. bohužel číslo či typ převodovky nevím jak zjistit, nikde jsem žádný štítek ani vyražený číslo nenašel. No na 95% tam příjde 2 litry převodovýho oleje pro Peugeoty, ten koupím a ten tam i naliju, nalívá se to po spodní okraj plnícího hrdla.

No tak pár řidičů jsem si trochu dal, to je pravda :D , to víš těch 100kobylek se musí občas trochu prohnat. Akorát musím už nutně vyřešit tu hlavu a brzdy. Jeden den jsem to pořádně proháněl až do červeného a spapalo mi to asi půl litru oleje :( což značí už špatný simeringy na ventilech a brzdy už taky pěkné pískají. Musím se pochlubit ještě, jsem zkoušel rozjezd na doraz, tak dvojka 110, trojka 145 a to ještě nebylo v červeným :roker , čtverka 165, ale pak už jsem musel brzdit. Táhlo to pěkně pěkně, mohlo by ještě více :D , uvidíme jak to bude po opravě hlavy atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Drát - a není tam nějak řešené to otvírání teplé vody do topení? Nebylo to ono?

Jo ty kotouče musím vyměnit, to je jasný. Kdybys viděl co jsem sundal za kotouče z 505, tak by tě omejvali. Tyhle na 305ce jsou tenký, a máš pravdu - kdybych na to dupnul, asi by se vyštípnul. Ale na tý brzdící ploše ani náznak rzi. Neboj, nejezdím s tím moc...

Nápravy na 100% - až budeš měnit silentbloky v rameni tak si užiješ...

Převodovka - ten typ jsem taky zatím nenašel.

A s tím olejem, hlavně ať ti to pak nenateče do spojky...

Jde o to, jestli fakt máš 86 nebo už 87... :roll viz obr., kde vidíš že pro rok 86 je to ještě motorový olej, ale pro 87 už převodový. :papa

A ta hlava - to fakt není dobrý, když to sežralo tolik oleje... :(

[upravil dne 16/3/2008 Marcel505]

post-0-14109599471334_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...