Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

žhaviče a HDI


kosinajan

Recommended Posts

Žhavky jsou zapojené paralelně, tudíž dkyž jeden odejde, další dál žhaví. Proměř, zda kde k nim opravdu proud. Na drát žhavek přidějel drát se žárovičkou a koukni jestli se rozsvítí. Dej novou žhavku. Pak se uvidí dál ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kosinajan

Mam taky problém nejde mi nastartovat moja 306 HDI zistil som ze mi nejde do zhavenia prud a jeden zhavic je odpaleny a je to mozne ze to uz nechyta pri -1 v servise mi povedali ze riadiaca jednotka zhavenia je ok a ten zhavic bude asi problem je to mozne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vazeni v pripade ze pocitac usoudi ze zhaveni je KO nezhavi vubec.

To ze vam blikne kontrolka zhaveni neznamena ze zhavi.

Pokud chcete zmerit zhaveni je nutne odpojit cidlo teploty a ke zhavicce

natahnout zkousecku a otocit klicek. Jelikoz HDI ma rychlozhaveni tak

verte ze 4sekundy je maximum !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kosinajan

Původně zaslal: kosinajan

Mam taky problém nejde mi nastartovat moja 306 HDI zistil som ze mi nejde do zhavenia prud a jeden zhavic je odpaleny a je to mozne ze to uz nechyta pri -1 v servise mi povedali ze riadiaca jednotka zhavenia je ok a ten zhavic bude asi problem je to mozne?

O řídící jednotce žhavení slyším prvně.

ECU vyhodnotí podle teploty ze senzoru v hlavě motoru teplotu a sepne žhavicí relé. To he zmístěné nejčastěji za ECU. Do všech svíček jde horem + a na závit - , když je jedna uplně v háji ve zkratu, nemusí spínat relé...

Podívat se na relé, odpojit čidlo teploty a kabel od svíček a zkusit, jestli tam jde proud.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud není extrémní mráz,hdi chytá pořád stejně a žhavení potřebuje spíše k tomu aby po startu co nejmíň zasmrdělo. Někde sem četl že někdo měl vypálenej kontakt v relátku a v pohodě nastartoval v - 20 i přesto že žhavení vůbec nefungovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...