Jump to content
Sign in to follow this  
rodaballo

Turbo u 306 1,9TD

Recommended Posts

Zdravím,včera jsem rozchodil zarezlé táhlo zespodu na turbu.Je připojeno z jedné strany na membránu, která by se měla roztahovat se zvětšiujícím se tlakem v sání za turbem a natáčet tak nebo škrtit lopatky v turbu/výfuk.Mě to po promázání,ale nechodí.Nevíte jak to má fungovat popř.k čemu to tam slouží.Diky

Share this post


Link to post
Share on other sites

306 ještě nemá turbínu s variabilním úhlem náběhu lopatek. To co si oběvil je přetlakový ventil, který při dosažení tlaku zhruba 1,85 Atm. odpouští tlak z vysokotlaké sekundární části. Je to kvůli ochraně turbíny a dodržení provozních podmínek. Funkci zjistíš nejlépe tak, že budeš měřit manometrem přetlak v sacím potrubí (rozbočíš si hadičku od přetlaku vedoucí do naftového čerpadla). Tlak by měl vystoupat na přibliže stejnou hodnotu jakou sem uved. Té by měl dosáhnout kolem 3000 Rpm a dále by se neměl zvyšovat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diky za pomoc.Mozna zkusim tu funkci, ale nevim,no.Nechteji se mi moc rozdelavat hadicky atd. Pokud to tedy neni prilis destruktivni,tak bych to nechal tak.Motor ma necelych 100tisic. a slape jak hodinky, tak do toho nechci moc vrtat. Kazdopadne diky.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, vyloženě destruktivní to není, ale na životnosti to nepřidá. Ten test je jednoduchej. Najdeš hadičku (vnější průměr cca 10mm) která na čerpadle končí na přetlakovém regulátoru. Na druhé straně je napojená na přetlakové potrubí sání. Bude v ní nejspíš trochu oleje. Vastně ani nepotřebuješ rozbočení. Prostě ji stáhneš z čerpadla, napojíš manometr a budeš měřit, jak se to chová. Nic se nedá pokazit ani poničit. Pokud poleze tlak nad stanovenou mez, tak by bylo nanejvýš rozumné nechat ten regulák opravit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×