Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

po výměně kotoučů a destiček


Guest Radimo

Recommended Posts

zdravím,tak mám dnes po výměně kotoučů a destiček,svépomocí,ale nějak to nebrzdí, prý se musí trochu obrzdit,kolik asi KM? je to na 406 kombi.díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radimo

jo, kotouče sem odmastil i destičky, a nemusí se desky nějak zdrsnit?

Nemusí se zdrsnit, jen nějakou dobu nebrzdi razantně a nepřehřát dlouhým bržděním , proste se to musí zajet. ;) No a nedá se říct či 100 nebo 200 Km, záleží jak moc budeš na tech 100 km brzdit:D

[upravil dne 10/1/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro zajetí ba naopak zvol málo frekventovaný rovný a přehledný úsek, razantnější brždění až téměř do samotného zastavení auta. Opakovat několikrát. Prohřátí brzd je právě žádoucí, nataví se povrch desek a nanáší se na brzdový kotouč. V tomdle stavu pak brzdy nejlíp brzdí.

Důchodcovská jízda brzdám nesvětčí (nezaměňovat sjezd z Alpských kopců, tam brzdy dostanou opravdu pokouřit, ne ale pár razantnějších zabrždění v našich podmínkách)

Na desky jako takové nešahej, žádné zdrsňování. Při výměně desek očistit vodící plochy na třmenech, zlehounka promáznout měděnou vazelínu ať desky krásně chodí. Pod prachovku pístku je dobré nakapat Breox, váleček pak prásně chodí a neklade odpor při vracení desek od kotouče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem po výměně kotoučů a destiček, chvilku si to sedalo, ale brzdilo to od začátku dost solidně, nezdá se mi, že by to mělo ze začátku zas o tak hůř brzdit.

Jak psal Ladis, je důležité dobře očistit a promazat ty válečky ve kterých se to pohybuje.

Já mám ale trochu jiný problém - po výměně brzdy brzdí jak šlak ale pískají - dá se s tím něco dělat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je moje tvrzení správné, tak zřejmně ne.

Jestli na autě zvládneš pár věcí, tak můžeš sundat desky, skontrolovat jestli jsou rovné a jestli třmen netáhne k jedné straně, očistit, a namáznout vodící hřídele třmenů.

Může se tento efekt potlačit, otázka jak na dlouho. Změna kotoučů by taky asi měla na to vliv, ale to bys asi dával i nové desky.

Do budoucna spíš koupit jinačí desky. Cenově i kvalitativně je přijatelná značka Maff, jsem přesvědčen že by tě neměla zklamat i značka Jurid a Ate (už trochu dražší a lepší)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radimo

jo,destičky jsou značky REMSA,nevíte co jsou zač? :myslim

REMSA mam aj ja (kotuce GRAF). Na aute (Citroen Xsara 1.6i \'98) uz boli ked som ho kupil, takze neviem posudit, ako by to brzdilo s inymi platnickami. Ale podla mna to brzdi dost slabo. Favorit, co som mal predtym brzdil ovela ovela lepsie.

Ked som sa pytal davnejsie na jednom fore na znacku REMSA, tak mi bolo povedane, ze som si mohol rovno narezat korkove spunty zo sampanskeho a dat ich tam namiesto tychto platniciek :)

Jedno je iste, ze pri vymene tam REMSY uz nedam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladis

Jestli na autě zvládneš pár věcí, tak můžeš sundat desky, skontrolovat jestli jsou rovné a jestli třmen netáhne k jedné straně, očistit, a namáznout vodící hřídele třmenů.

Toto všechno jsem udělal a dost pečlivě (co si člověk neudělá sám, tak to pořádný nikdy není :super) a pořád pískají jak steklé. Ještě jsem chtěl zkusit na kole štěstí trošku v rovině ošmirknout povrch těch destiček, ale už se mi to nechce moc rozdělávat, pokud by to mělo pomoct na deset kilometrů než se zase ohladí do standardu.

Až mě to bude štvát moc, budu muset asi koupit nové desky. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: dusang

Původně zaslal: Radimo

jo,destičky jsou značky REMSA,nevíte co jsou zač? :myslim

REMSA mam aj ja (kotuce GRAF). Na aute (Citroen Xsara 1.6i \'98) uz boli ked som ho kupil, takze neviem posudit, ako by to brzdilo s inymi platnickami. Ale podla mna to brzdi dost slabo. Favorit, co som mal predtym brzdil ovela ovela lepsie.

Ked som sa pytal davnejsie na jednom fore na znacku REMSA, tak mi bolo povedane, ze som si mohol rovno narezat korkove spunty zo sampanskeho a dat ich tam namiesto tychto platniciek :)

Jedno je iste, ze pri vymene tam REMSY uz nedam.

tak mně v obchodě pěkně ojeli,říkali že jsou dobré,za ty prachy jsem radši mohl koupit Feroda.tak příště

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...