Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Voda v palivovém filtru


Aluška

Recommended Posts

Guest Miloš306
Původně zaslal: Aluška

Původně zaslal: Miloš306

Ja som tiež len nedavno vymenil naftový filter aj vyčistil tu nádobku a tiež mi to občas zasvieti, občas zabliká. To čidlo je asi dosť citlivé a asi aj dosť poruchové.

Mne zasa občas padne nafta a tak niekedy musím dlhšie točiť, ale už som si objednal spätný ventil, tak uvidím, ked ho nahodím, či to pomôže!

:papa

Mně nepomohl, bylo to samé :( , nafta padala dále, ale v servise mi tam cosi namontovali a od té doby je docela klid, musela bych to vyfotit, nevím, jak se tomu říká :mad: .

A vieš čo máš namontované teraz???

Filter so spätným (jednocestným) ventilom.

A ako to tam namontovali??? Obišli ten origo filter??? Pred alebo za filter???

Mám jednu otázočku:

Kde mám ten jednocestný ventil namontovať???

Bližšie k čerpadlu alebo bližšie k balóniku??? Dôvody??? :myslim:myslim:myslim

:papa:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Miloš306

To Oddie:

Kde mám ten jednocestný ventil namontovať???

Bližšie k čerpadlu alebo bližšie k balóniku??? Dôvody???

Keď to dám k blžšie k čerpadlu za filter, pred filtrom je ešte dosť rizikových spojov.?

vďaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Miloš306

To Oddie:

Kde mám ten jednocestný ventil namontovať???

Bližšie k čerpadlu alebo bližšie k balóniku??? Dôvody???

Keď to dám k blžšie k čerpadlu za filter, pred filtrom je ešte dosť rizikových spojov.?

vďaka.

Ty jsi nečetl tu předchozí odpověď, nebo co na ní není jasné???

To není vůbec žádný ventil!!! To je přídavný filtřík, který se dával do starších karburátorových aut, které neměly žádný filtr, a když měly bordel v nádrži, který prošel sítkem, přicpávaly se trysky v karburátoru. proto se začaly prodávat tyhle jednoduché průtokové filtříky - pro staré š120, favority atd, nebo jeko předstupeň pro původní filtr. Jeho filtrační schopnost je minimální, zachycuje jen velké nečistoty, a jeho předostí je snadná výměna a cena - vedle v krámku s díly stojí 26,-Kč s DPH.

To co vidíte na fotce, udělalo PRASE a zásadně nedoporučuju tohle dělat! Původní naftový filtr je ZCELA ODPOJENÝ (vůbec se nedivím, že ta kontrolka svítí! ), a místo něj je zapojený jen tenhle filtrřík, jehož filtrační schopnost je oproti původnímu naftovému filtru zcela minimální a nedostatečná, a navíc nemá žádný prostor na zachycení případné vody - ta takto půjde přímo do čerpadla, spolu s dalšími nečistotami, na jejichž velikost není čerpadlo stavěné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Miloš306

Ja mam kúpený samostatný jednocestný ventil a nemám v úmysle odpojiť orig. naftový filter. Môj ventil vyzera úplne inak ako aluškin.

Len chcem vedieť, či je lepšie namontovať ten môj ventil medzi orig. naftový filter a čerpadlo alebo za balonik - pred orig. naftový filter.

??????? :myslim

:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dali mně to tam v peugeot servisu a asi skoro po roce to byla jedinná možnost, jak nastartovat, do té doby mi to auto prostě nestartovalo a ta kontrolka problikává v podstatě od doby, co jsem auto koupila, takže předpodkládám, že na to to asi vliv nemá, zda svítí nebo ne.

Oddie: pak tedy nechápu, proč mi to tam dávali, když je to tak strašné, jak říkáš a co by jsi mi teda poradil místo toho?? Samozřejmě aby auto jelo a hlavně startovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co bych ti poradil místo toho? Úplně to samé, jako už jsem ti psal minimálně jednou, někdy před čtvrt rokem - pořádně přetěsnit těleso filtru. A nebo případně tam dát celý filtr úplně jiný (navrhoval jsem ze staré 205D - ale prostě filtr k tomu přímo určený. Ten filtr tam totiž vskutku není pro srandu králíkům, a pokud jej někdo zcela odpojí, tak tím riskuješ zničení vstřikovacího čerpadla. Opravdu úchvatné \"řešení\" - ale víš co? Nech to takhle. Já mám v regálu právě tohle vstřikovací čerpadlo navíc, tak ho milerád za nějaký čas prodám. Akorát upozorňuju, že bez jakékoliv záruky, když bude provozováno takto bez filtru!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ach jo, přetěsněné to bylo a nepomohlo to :( . A s tím jiným fitrem se můžu zeptat, ale zase na mě budou v servise koukat, jak na idiota, co to po nich chci, aby tam dávali :( a už to úplně slyším, jak si budou říkat, že nějaká ženská, co tomu vůbec nerozumí, jim do toho kecá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Aluška

Podle kontrolky, která občas problikává, občas svítí, bych měla mít vodu v palivovém filtru. Tak se chci zeptat, co s tím? Můžu s tím normálně jezdit? Někdy ta kontrolka problikává celou dobu jízdy a pak je zase třeba 14 dní klid. Jak se tam ta voda dostala? Z nafty?? :myslim:( Kvalita nafty na to asi vliv nemá, protože beru někdy obyčejnou levnou naftu a někdy od Shellu a stejně to svítí....

to je tak ked chce niekto usetrit a prilieva vodu do paliva v domneni,ze ten motor si na to zvykne a potom bude chodit uz len na vodu.priznaj sa ze si mala taky umysel:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to asi budou, když ti tam bez mrknutí oka prdli tohle. Zjevně ještě s vědomím barvy vlasů v kombinaci s takhle starým autem, které už v jejich očích stejně dlouho jezdit nebude - tak co, se to tam prostě naprasí, ono to snad nějakou chvilku přežije, a pak se to holt vyhodí (a nebo odejde něco závažnějšího, kvůli čemu se to vyhodí). Jestli ti to nevadí, a to auto chceš za chvíli fakt vyhodit, tak to tam takhle nech, ale jestli si to auto chceš nechat ještě nějakou dobu, tak bych velice rychle změnil servis, a to opravdu velice rychle...

[upravil dne 1/13/07 oddie]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bylo to ve třech různých servisech a nikde na nic nepřišli, tak buď jsou tedy všude úplně blbý a nebo mám začarované auto. Samozřejmě bych si ho ještě ráda nechala, ještě ho budu přes rok splácet a pak rozhodně nebudu mít na nové, takže budu ráda, když mi ještě vydrží.

Co takhle tam dát nějaký zpětný ventil na přívod paliva a pak to normálně připojit, jak to bylo?? To by nešlo? Taky mi to bylo z jednoho servisu porazeno....:myslim .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jestli tomu nějaký zpětný ventil pomůže. Problém je jen a pouze v té nádobce filtru, že je netěsná - to máš potvrzeno tím, že když to zapojili mimo, že to funguje jak má. A v tom černém pumpovacím balónku na přívodní hadici takový zpětný ventil je.

Takže buď bych zkusil ještě jednou přetěsnit to těleso, klidně to i podlepit něčím kvalitním (nejen ten černý kyblík, ale taky to kolečko, co je vlevo dole v tom hliníkovém bloku, podle mě to bude nětěsné právě tady), a nebo koupit někde na vrakáči nebo na inzerát těleso filtru z té staré 205, a dát tam ten (to jsem udělal na ségřině autě, když se mi v tom nechtělo hrabat).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Miloš306

To Oddie:

A to staré teleso filtru (zo starej 205D) tam ide namontovať aj bez úprav??? Alebo treba niečo upraviť??? To staré je spoľahlivejšie???

Náhodou nejake foto toho starého kompletu by sa nenašlo?

Som už asi otravný, ale

Vďaka!

:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten starý typ filtru se nemontuje na motor, je to kovový válec s držákem, takže ho namontuješ kamkoliv kde je místo (rozumně), a dotáhneš k němu hadice.

205 jej má umístěn na pravém podběhu (vedle klobouku), 405 jej má na držáku baterky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jonom na fotkách jsem zahlédnul opletené hadice. Já osobně jsem je všechny vyházel, jsou s nima jenom problémy. Klasické dvouplášťové hladké trubky. Všechny spoje dotáhnout sponou, nové měděné podložky, někdy kombinuju i s tmelem. Já s tím po těchto úpravách nemám problém.

Jak píše Oddie, tento hrubý filtr pouze předřadit (je průhledný a jde sledovat jestli v soustavě se hromadí bubliny) ne jím nahradit klasický filtr)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...