Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Voda v palivovém filtru


Aluška

Recommended Posts

Podle kontrolky, která občas problikává, občas svítí, bych měla mít vodu v palivovém filtru. Tak se chci zeptat, co s tím? Můžu s tím normálně jezdit? Někdy ta kontrolka problikává celou dobu jízdy a pak je zase třeba 14 dní klid. Jak se tam ta voda dostala? Z nafty?? :myslim:( Kvalita nafty na to asi vliv nemá, protože beru někdy obyčejnou levnou naftu a někdy od Shellu a stejně to svítí....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Miloš306

Ja som tiež len nedavno vymenil naftový filter aj vyčistil tu nádobku a tiež mi to občas zasvieti, občas zabliká. To čidlo je asi dosť citlivé a asi aj dosť poruchové.

Mne zasa občas padne nafta a tak niekedy musím dlhšie točiť, ale už som si objednal spätný ventil, tak uvidím, ked ho nahodím, či to pomôže!

:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Miloš306

Ja som tiež len nedavno vymenil naftový filter aj vyčistil tu nádobku a tiež mi to občas zasvieti, občas zabliká. To čidlo je asi dosť citlivé a asi aj dosť poruchové.

Mne zasa občas padne nafta a tak niekedy musím dlhšie točiť, ale už som si objednal spätný ventil, tak uvidím, ked ho nahodím, či to pomôže!

:papa

Mně nepomohl, bylo to samé :( , nafta padala dále, ale v servise mi tam cosi namontovali a od té doby je docela klid, musela bych to vyfotit, nevím, jak se tomu říká :mad: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

Původně zaslal: Aluška

Původně zaslal: Miloš306

Ja som tiež len nedavno vymenil naftový filter aj vyčistil tu nádobku a tiež mi to občas zasvieti, občas zabliká. To čidlo je asi dosť citlivé a asi aj dosť poruchové.

Mne zasa občas padne nafta a tak niekedy musím dlhšie točiť, ale už som si objednal spätný ventil, tak uvidím, ked ho nahodím, či to pomôže!

:papa

Mně nepomohl, bylo to samé :( , nafta padala dále, ale v servise mi tam cosi namontovali a od té doby je docela klid, musela bych to vyfotit, nevím, jak se tomu říká :mad: .

máš snad fakturu tak tam by to mělo býti napsané,pokud vyfotíš tak lépe:papa

Ne, ne, fakturu nemám, jsem v tom servise jak doma :D , stálo mě to aji s prací asi 150Kč. Vyfotím to a uvidíte, hlavní je, že to pomohlo, protože jinak už jsem byla docela zoufalá .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Aluška

Tak to asi bude to čidlo, protože to problikávalo hned asi druhý den po výměně toho fitru a to je blbost, aby se tam tak rychle něco dostalo, ne?

Buď to se zbláznilo čidlo.

Nebo je tam fakt voda a jak to problikává, tak to je zapříčiněno tím \"hýbáním\" vody v tom filtr.

Mělo by to jít na spodku vypustit - vzít kelímek, povolit většinou ten plastový zmetek zezdola - čímž vypustíš tu vodu a pak i trochu nafty. A pak - myslím, že by se to mělo ovzdušnit.

Pokud je v tom filtru trocha vody, nic se nestane, bude se držet dole, ale pokud tam bude přibývat, tak bojim bojim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Původně zaslal: Aluška

Tak to asi bude to čidlo, protože to problikávalo hned asi druhý den po výměně toho fitru a to je blbost, aby se tam tak rychle něco dostalo, ne?

Buď to se zbláznilo čidlo.

Nebo je tam fakt voda a jak to problikává, tak to je zapříčiněno tím \"hýbáním\" vody v tom filtr.

Mělo by to jít na spodku vypustit - vzít kelímek, povolit většinou ten plastový zmetek zezdola - čímž vypustíš tu vodu a pak i trochu nafty. A pak - myslím, že by se to mělo ovzdušnit.

Pokud je v tom filtru trocha vody, nic se nestane, bude se držet dole, ale pokud tam bude přibývat, tak bojim bojim.

Takže se musí pod auto?? Venku jen tak to neudělám? :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Miloš306

Vôbec nie, ujo Marcel505 myslí na spodku tej nádobky palivového filtru! A ten je hore!

Ale tu na fóre som čítal, že to čidlo viacerým ľuďom blbne aj po výmene filtru a vyčistení nádobky!

A keby tej vody tam bolo naozaj veľa, tak to by tuším aj na chode motora bolo poznať???

Na fotečku sa teším aj ja! A ked si v tom servise, aluška, ako doma, nespýtaš sa ich radšej čo ti to tam namontovali???

Ale fotečky sú fotečky!

:aut:P:mrk:mrk:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no vzhledm ktomu ze to stalo cele 150 kc vydel bych to na takovy maly plastovy valecek, kteremu se rika jednocestny ventil. Uz jsem to jenou taky montoval ale do uplne jineho auta ktere jezdi tak jednou za mesic ci dva-efekt to splnuje, benzin nepada. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tátovo 405 ta kontrolka taky občas začne bláznit. Dřív jsme vždycky rozebrali filtr, všechno z něj vylili, složili ho, napumpovali naftu a bylo hotovo. Ale teď to řešíme velfobínem. Před tankováním ho nalejem do nádrže a při dalším tankování už kontrolka nesvítí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...