Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Stříkání dutin


harmal

Recommended Posts

Véna kecá - mojí 308SW vystříkal jen pod kapotou a čelní sklo. Prý aby udělal alespoň něco  :D    Podběhy jsme sundavali s MilanemF1 úplně zbytečně, protože Véna přišel kouknul mi na auto a říká :

Ty v..le 8 let staré auto a je jak nové. Pojď se kouknout na ty pár let staré popelnice . . . A odvedl mne k Supu a Mondeu. U podběhů shnilé , aby ne - tuny hlíny za plasty. Oba majité znají z čístících prvků akorát vodu do střikovačů  :D     :D     :D

Upraveno uživatelem Klemoň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  @Klemoň Tak dík za takovou reklamu. Jsem zvědav v co se to tady díky té Tvé hlášce zvrhne.   No doufám že někde ještě má někdo nějakou fotku co všechno jsme stříkali. Člověče že bych stříkal i okno to teda mě obviňuješ z něčeho nekalého. Je fakt že díky věku už mi paměť tolik neslouží tak si nemusím pamatovat všechno pamatuju si že to byla jedna z těch zajímavějších akcí které tu proběhli.

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Véno - máš pravdu.   Ne každý mne zná a pochopí jak to myslím . . . .   proto pro zveličení ta zmínka o nastříkaném oknu :cool:                     Velká vážně míněná omluva  :papa

Takže realita : Moje auto opravdu v pohodě a nástřik udělán moc pěkně a v mém případě ještě smysluplně.  :super               U kluků na Supu a Mondeu ta hlína za plasty je pravda , ale shnilé to kluci nemají.   :roker

A kdo nepochopí nadsázku a účelové rejpnutí do ješitnosti obou majitelů ať na oba mé poslední příspěvky zapomene !     :blablabla

PS : jako důkaz o spokojenosti se službami - klidně se na Vénu znovu obrátím.  PS PS Děláš drobnou elektro instalaci ?

Upraveno uživatelem Klemoň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky omluvu přijímám.  Prosím Tě záleží co máš na mysli jako drobnou elektroinstalaci. Ale skorobráška se elektriky nebojí a je v tom lepší než já. Takže by nemusel být problém kdyžtak SZ.

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle má smysl dělat právě u mladých aut, kde ta koroze ještě není. Tím pádem vytvoříme prostředí, že se koroze nebude tvořit. U těch starých je to spíše o zpomalení procesu.

Ale dneska je konzumní společnost, kdo si koupí mladé auto, tak ho většinou za pár let posílá dál a nějaká koroze ho netrápí, aneb pod auto není vidět.

Dutiny na novém autě dělám každý rok, stačí mi dva spreje. Ono je důležité to udělat alespoň jednou, zvláště když Francouzi mají vnitřky prahů suché.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to tak, dutiny si můžete udělat sami, s těma sprejema to jde super, když už nemáte možnost zvedáku, dá se auto vyheverovat z jedné strany a pak z druhé, na ostatní dutiny--kapota, dveře atd. se dostanete bez problémů, nejlepší účinek je stříkat dutiny od druhého roku (tohle mám ze školení--karoserie se v provozu různě kroutí, vytvoří se různé praskliny v původní ochraně karoserie a až pak se má aplikovat metoda ML--stříkání dutin), potom by se dutiny měly stříkat co dva roky :)

dají se třeba i vrtat otvory o průměru 10 mm, kterými dutinu vystříkáte, aniž by se lezlo pod auto, jsou k tomu i gumové ucpávky speciálně určené https://www.automarket-sukorady.cz/automarket-sukorady/eshop/6-1-Autoelektrika/157-2-Gumove-zatky-a-zaslepky/5/1696-Gumova-zatka-10-1-mm

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, MilanF1 napsal:

U těch starých je to spíše o zpomalení procesu.

Kdysi dávno jsem dělal na průmyslovce jakousi disertačku na téma koroze.... Naštudoval jsem mraky dostupné odborné literatury a základní poznatek byl: korozi NELZE zastavit. Lze ji pouze zpomalit, a to i tak účinným způsobem, že nebude postřehnutelná několik generací....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si zase myslím, že to má význam i u starších a korozí načatých aut min jako zpomalení rozkladu auta.  

Mojí 406 jsem kupoval jako 10 letou a když jsem po koupi sundal podběhy a otevřel zátky do dutin, tak práh u řidiče byl naprosto bez koroze a u spolujezdce  byl zřejmě vlivem špatně odtékající vody asi 2cm široký vyhnilý pruh na dně prahu. Zbytek prahu v pohodě. Zkusil jsem v zadní části z venku "zkoušku šroubovákem) a zajel dovnitř jak po másle. Tenkrát jsem ten práh otvorem v podběhu trošku zevnitř oškrábal pomocí drátu, následně odsál kusy koroze pomocí vysavače a hadičky a nastříkal spray na dutiny. Potom jsem vyvrtal do obou prahu výše zmíněné 10mm díry a každý rok v létě tam stříkám pomocí kompresoru Dinitrol na dutiny (mám 5L kanystr za 900kč) smíchaný s motorovým olejem (akce Lidl 10w40 5L/300kč 😀). A vezmu tím rovnou i rám auta a nosníky v motorovém prostoru + kapotu, což je nejslabší místo 406 face, které je na očích)

Po pěti letech je načatý práh ve stále stejném stavu a stojí mě to tak 200kč/rok + dvě hodiny práce. Kapota taktéž. Nedělat to hned od začátku, práh by teď už byl dávno děravý a kolik stojí klempíra a jaká je s tím piplačka s rozpačitým výsledkem, o tom tu už nejedno téma je... 

U budoucího auta (snad možná 5008 mpv poslední rok výroby) se to chystám dělat zrovna tak. O ochraně proti korozi novějších aut dost pochybuji a celkově koroze na autě je mi krajně nesympatická.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si stříkám dutiny + dveře nejen u své 406. Na dutiny používám Body 900 a na dveře + kapotu sprej s hadičkou Starline. Cítit to je 2-3 dny:). Prevence se vyplatí a cena není tak vysoká (využiji kartičku P-C v AK). Základem je teplé + suché počasí, aby se vše aplikovalo na suché místa!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...