Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pískaní u motora


Peter

Recommended Posts

neviete niekto čo to može byť, pri naštartovanom motore na volnobehu sa ozýva ako keby od hlavy také pravidelné pískanie (vŕzganie)ako keby dačo drhlo(škrípalo) bez oleja, ked sa vypne tak to dopískava, motor ináč šlape bez problémov, jedná sa o 307 HDi 110 FAP 2002, naj. 77000 km,

dík za tipy

[upravil dne 8.1.2007 Peter]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prestať to neprestane ani po chvíle ale tuším ked sa mu pridá tak ho nepočuť(alebo ho nepočujem zato že hučí motor :roker)

kde sa nachádza ten remeň?? kolko asi stojí, je to vela roboty?

[upravil dne 8.1.2007 Peter]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peter

prestať to neprestane ani po chvíle ale tuším ked sa mu pridá tak ho nepočuť(alebo ho nepočujem zato že hučí motor :roker)

kde sa nachádza ten remeň?? kolko asi stojí, je to vela roboty?

[upravil dne 8.1.2007 Peter]

Zajeď do servisu..... co chceš opravovat přes net, když ani nevíš kde to píská....:P Nemyslím to nijak zle..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek V.

Původně zaslal: Peter

prestať to neprestane ani po chvíle ale tuším ked sa mu pridá tak ho nepočuť(alebo ho nepočujem zato že hučí motor :roker)

kde sa nachádza ten remeň?? kolko asi stojí, je to vela roboty?

[upravil dne 8.1.2007 Peter]

Zajeď do servisu..... co chceš opravovat přes net, když ani nevíš kde to píská....:P Nemyslím to nijak zle..

Potreboval som orientačne len tipy čo asi(a díky za rady), či niekto už nemal podobné skúsenosti, predsa máte tuto značku Peugeot dlhšie (ja 5 den),

odpovedou \"zajeď do servisu\" (čo je myslím až poslednou možnosťou každého z nás) sa dá odpovedať na každú otázku v tomto fóre.. tiež to nemyslím nijak zle.. :P

[upravil dne 9.1.2007 Peter]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

robí to neustále aj ked je teplý, ináč v serve mám olej na minime, treba doliať, myslím že to by nemalo vplyv, ale ešte ma napadol silentblok(bolo to trochu tuknuté na naraznik a svetlo) či by to nemohol robiť lebo na volnobehu sem tam šklbne jemne motorom alebo je to tak normálne?na volnobehoch u tychto HDI motoroch, neviem, (možno som len zvyknutý na šesťvalec u BMW, kde ked si položím kávu vo vnutri na palubovku tak sa ani nezatrasie) :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a nemůže to pískaní způsobovat setrvák ,když jak píšeš,to jestě dopískává po vypnutí motoru,zrovna 307 2.0HDi 110 FAP na to trpí a jak se tady píše,tak většinnou se to objevuje kolem 60 000 km,ale nevím,jestli by to bylo slyšet od hlavy,zkus použít hledání a porovnej příznaky pískání a možná budeš moudřejší:D

307 2.0HDi 110 FAP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zaza

a nemůže to pískaní způsobovat setrvák ,když jak píšeš,to jestě dopískává po vypnutí motoru,zrovna 307 2.0HDi 110 FAP na to trpí a jak se tady píše,tak většinnou se to objevuje kolem 60 000 km,ale nevím,jestli by to bylo slyšet od hlavy,zkus použít hledání a porovnej příznaky pískání a možná budeš moudřejší:D

307 2.0HDi 110 FAP

pocuj mne to dopiskava po kazdej jazde ale pri jazde to neni pocut vobec tak sa chcem opitat ci to je normalne??? servisak mi povedal ze ano a ze si z toho nemam robit tazku hlavu... :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som zhodil remeň z altíku, pískanie stále, tak som vypol motor, rokou pokrútil vpred-vzad remenicou a vtedy sa to ozývalo, také suché vŕzganie zrejme od spodku (remenica je OK) ako ked niekde nie je olej,

skúšal som šroubovákom pokývať prítlačným tanierom na spojke má takú malú vôlu do bokov,vpred i vzad -- je to normálne?? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel jsem stejny problem ... auto stalo v klidu a piskalo to ... kdyz jsem slapal na plyn, piskani se stupnovalo hlasiteji, az prestalo ... vzdycky mi to delalo pri rozjezdu.

Dotahl jsem remen, namazal to srajdou na remen - pohoda jazz :-)

Pokud to vsak u tebe neni to stejne ... mrkni na spojkove lozisko. Je to pomerne levna zalezitost, ale ta vymena pokud to neumis sam vyjde draz no ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

btw : Sledovali jste nekdy auta pri rozjezdu treba u tesca nebo tak neco ? Alespon v Ostrave to dela v prumeru kazde 30. auto (hlavne skodovky a co sem zazil tak i P 607 a SuperB) :o)) Proste co 40tis km by se mel poladit remen ... ty základní části vyjdou na pár stovek, horší jaxe za to dá dejme tomu 700Kč a pořád to bude dělat ... nebo když se o to nehledí, a pak to píská jedna radost víc a víc (viz. můj případ no - ale opraveno) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Sektor

Mel jsem stejny problem ... auto stalo v klidu a piskalo to ... kdyz jsem slapal na plyn, piskani se stupnovalo hlasiteji, az prestalo ... vzdycky mi to delalo pri rozjezdu.

Dotahl jsem remen, namazal to srajdou na remen - pohoda jazz :-)

Pokud to vsak u tebe neni to stejne ... mrkni na spojkove lozisko. Je to pomerne levna zalezitost, ale ta vymena pokud to neumis sam vyjde draz no ...

sektore, spojkove lozisko nepiska, ale kdyztak klepe, vrci huci...a to je pri seslapnute spojce, protoze jinak jde naprazdno a neni na nej zadny tlak...i kdyz priznavam, ze mozne je vsecko

[upravil dne 12/1/2007 rimmer]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rimmer

Původně zaslal: Sektor

Mel jsem stejny problem ... auto stalo v klidu a piskalo to ... kdyz jsem slapal na plyn, piskani se stupnovalo hlasiteji, az prestalo ... vzdycky mi to delalo pri rozjezdu.

Dotahl jsem remen, namazal to srajdou na remen - pohoda jazz :-)

Pokud to vsak u tebe neni to stejne ... mrkni na spojkove lozisko. Je to pomerne levna zalezitost, ale ta vymena pokud to neumis sam vyjde draz no ...

sektore, spojkove lozisko nepiska, ale kdyztak klepe, vrci huci...a to je pri seslapnute spojce, protoze jinak jde naprazdno a neni na nej zadny tlak...i kdyz priznavam, ze mozne je vsecko

[upravil dne 12/1/2007 rimmer]

U dodávky Renault co jsme měli (motor Iveco) to klapalo při puštěné :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono to vrzganie počuť aj pri rozjazde ked motor začína zaberať, napr. mu nepridám plyn len pomaly púšťam spojku a dostáva sa do záberu tak to nepravidelne vŕzga, ináč pri pridanom plyne je klud.

Som myslel aj či to nebude dačo so spojkou, ale ked ju sešlápnem tak bez zmeny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže vŕzga to medzi motorom a spojkou, takže asi setrvák ... :(

neviete ked sa to mení, treba vymeniť s tým aj iné veci??

nakolko asi vychádza oprava čo som sa dočítal, tak to nekoho vyšlo 15000,-

[upravil dne 16.1.2007 Peter]

[upravil dne 16.1.2007 Peter]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...