Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

sháním ADSL modem+WIFI+LAN+USB print server


Holly

Recommended Posts

Zdar počítačoví mistři,

potřeboval bych sehnat ADSL modem co zároveň slouží jako WIFI access point, má 2-4 porty 10/100 pro LAN a zároveň se na to dá připojit USB tiskárna HP 920.

Mám doma ADSL, na modem je napojené PC s WIFI kartou a na něj tiskárna. Potřebuju access point kvůli notebooku, abych nemusel mít pořád zapnuté PC kvůli WIFI kartě v něm. Pak bych to rád sloučil s ADSL modemem, aby to bylo v jedné krabici. A aby to tisklo bez PC, tak bych do toho potřeboval ještě zapojit tiskárnu a udělat z ní vlastně síťovku. PC bych zapojil do switche kabelm. Existuje něco takového, nebo jsem moc náročný?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám D-Link DSL-G664T (4 LANy + wifi), kterej funguje i samoztatně bez PC, tenkrát nějakých 1800kč.

Ostatní PC a ntb sou připojeny bezdrátově, jeden z nich sdílí tiskárnu a na tu pak jde tisknout.

Takže u tebe by to mohlo být následovně

ADSL přípojka -> Router (D-Link) -> LAN kabelem do PC (ten bude sdílet tiskárnu)

Notebook se bude připojovat k routeru přes wifi a najde si tiskárnu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: simas

treba toto http://www.wifi-shop.cz/obchod/fritzbox-fon-wlan/

dole na te adrese jsou i icq na prodejce, tak se poptej tam.

[upravil dne 8/1/07 simas]

Za 6 tisíc?

Nestačil by tendle za necelej litr? http://www.computershop.cz/eshop/default.asp?mtc=0&cls=stoitem&stiid=3081&stiplname=d-link-dsl-internet-gateway-4-x-10-100-mbps-nway-lan-por

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam na prodej jeden, ale ten nema print server. Je to linksys WAG54GS, je jen mirne odreny od posledniho transportu, jinak mu nic neni. Cena noveho necele 3000, ja bych ho ted nechal tak za 1500, mozna bys me ukecal i na min... Vyroben je 4/06, ale nemam na nej zaruku, resp. zaruka by byla, ale resit ji v zahranici asi tezko nekdo bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Já mám D-Link DSL-G664T (4 LANy + wifi), kterej funguje i samoztatně bez PC, tenkrát nějakých 1800kč.

Ostatní PC a ntb sou připojeny bezdrátově, jeden z nich sdílí tiskárnu a na tu pak jde tisknout.

Takže u tebe by to mohlo být následovně

ADSL přípojka -> Router (D-Link) -> LAN kabelem do PC (ten bude sdílet tiskárnu)

Notebook se bude připojovat k routeru přes wifi a najde si tiskárnu

Takhle s tím sdílením tiskárny to mám teď taky, ale radši bych to udělal nezávisle na PC a nechce se mi kupovat samostatný printserver za 2tis, navíc je to další krabice. Ale když nic neseženu, tak to tak zůstane. Hlavně abych nemusel mít pořád zapnutý komp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fx

Ja mam na prodej jeden, ale ten nema print server. Je to linksys WAG54GS, je jen mirne odreny od posledniho transportu, jinak mu nic neni. Cena noveho necele 3000, ja bych ho ted nechal tak za 1500, mozna bys me ukecal i na min... Vyroben je 4/06, ale nemam na nej zaruku, resp. zaruka by byla, ale resit ji v zahranici asi tezko nekdo bude.

To zní dobře, proč se ho chceš zbavit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože mám ještě jeden od 3comu a za 20 dní mi bude zrušena linka Telecomu a pojede mi net výhradně přes místní občanské sdružení... Tj. ADSL už nebudu provozovat a tenhle router moc dobře neumí routing kabelového nebo LAN připojení k netu.

[upravil dne 8.1.07 Fx]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc tomu nerozumím, co myslíš tím, že to moc dobře neumí routing LAN připojení k netu? Taky jsem vyštrachal, že můžou být problémy s připojením přes GTS (můj případ) a že dělali dvě verze 1 a 2 a s tou první jsou nějaké problémy. Nevíš o tom něco víc? Jinak jsem koukal na parametry a když pominu absenci print serveru, tak by mi to vyhovovalo. Jak jsem již psal, potřebuji PC připojit přes LAN a notebook přes WIFI, nic víc. Jinak chci akorát WPA, filtrování MAC adres, SSID hide a samozřejmě 801.g. Mimochodem mám pevnou IP adresu abych na něco nezapomněl, ale to s tím asi nesouvisí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: John

Ten D-Link DI-604 používám přes 2roky a naprostá spokojenost.

Kolikrát měsíčně ho restartuješ? Já ho cca měsíc po nákupu reklamoval (a při té příležitosti si pročet diskuse, které nebyly zrovna příznivé - zkušenosti dalších užvatelů byly strašné), od té doby docela běží, ale cca 1x až 2x do měsíce ho musím vypnout a znova zapnout.

Takže já ho NEDOPORUČUJI !!!

Dnes bych si už koupil něco s USB porty (print server a možnost připojit externí HDD, jako file server).

Obvykle je lepší si pár stovek připlatit, to neplatí jen u autíček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Holly

Zdar počítačoví mistři,

potřeboval bych sehnat ADSL modem co zároveň slouží jako WIFI access point, má 2-4 porty 10/100 pro LAN a zároveň se na to dá připojit USB tiskárna HP 920.

Mám doma ADSL, na modem je napojené PC s WIFI kartou a na něj tiskárna. Potřebuju access point kvůli notebooku, abych nemusel mít pořád zapnuté PC kvůli WIFI kartě v něm. Pak bych to rád sloučil s ADSL modemem, aby to bylo v jedné krabici. A aby to tisklo bez PC, tak bych do toho potřeboval ještě zapojit tiskárnu a udělat z ní vlastně síťovku. PC bych zapojil do switche kabelm. Existuje něco takového, nebo jsem moc náročný?

ASUS 500g.

Jde na něm rozběhat uplně všechno. Kompatibilní s projektem OPENWRT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fusion: je to tenhle? http://www.gme.cz/index.php?action=detail&sklcis=817-052&lk=&sk=&pict=&jaz=

Brno - Koliště 9 - 99ks

treba prodavaci nevi, co po nich chces, nekdy je lepsi argumentovat katalogovym cislem, taky uz se mi parkrat stalo, ze jsem se pul hodiny hadal s prodavacem, ze to neni v sortimentu a pak prisla vedouci, sahla pod pokladnu... a bude to vse? 18Kč :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...