Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Utěsnění vany motoru - zkušenosti?


Marcel505

Recommended Posts

Prosím o vaše zkušenosti - jak jste přetěsňovali vanu motoru? Mám totiž na přetěsnění korkové těsnění, ale zase jsem slyšel, že stojí za prd ať použiji nějaké dražší lepidlo na to určené.

Čím by bylo lepší vanu utěsnit? (Motor je venku z auta, dobrý přístup.)

Jsou vhodná i ta papírová těsnění?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem si na pretesneni vany u 406 koupil tmel k tomu urcenej primo v Peugeotu. Stalo to asi 300 Kc. A zatim jsem s tesnosti spokojen. :super Pokud pouzijes korkovy tesneni, tak bych ho urcite nedaval samotny, ale s nejakym tmelem (i kdyz pak uz rovnou muzes pouzit samotnej tmel). Podle my zkusenosti, to jinak zacne saknout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Orig. těsnění, příslušně podlepené, a hlavně dosedací plochy dobře očištěné, srovnané, a odmaštěné. A jednotlivé šrouby nepřetáhnout, aby se to nezkroutilo či neprobořilo.

Takže podlepit to korkové těsnění? Tmelem určeným na vany motorů?

Šrouby utáhnu momenťákem dle manuálu.

Hlavním problémem je to, že až motor bude v autě, těžko už to přetěsním, proto tomu chci předejít a to co nejlíp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Původně zaslal: oddie

Orig. těsnění, příslušně podlepené, a hlavně dosedací plochy dobře očištěné, srovnané, a odmaštěné. A jednotlivé šrouby nepřetáhnout, aby se to nezkroutilo či neprobořilo.

Takže podlepit to korkové těsnění? Tmelem určeným na vany motorů?

Šrouby utáhnu momenťákem dle manuálu.

Hlavním problémem je to, že až motor bude v autě, těžko už to přetěsním, proto tomu chci předejít a to co nejlíp.

Přesně tak, na stary Octavii jsem taky vždy nechaval korkový nebo gumový těsnění a přdal jsem k němu červenej silikonovej tmel na motory;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...