Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Palivovy filtr


Petr605

Recommended Posts

V hypermarketech prodávaj naftové filtry? Vždy? ty se dost liší, podle typů aut...

Naftový filtr je zrovna věc, kterou s klidem nakupuju přímo v Peugeotu - mám to za rohem, nekupuje se to často, a dvacka ušetřená na filtru mě nevytrhne. A setkal jsem se i s tím, že \"neorig\" filtr byl dražší, než ten přímo z Peugeota...

Takže, jestli máš nejblíž prodejnu Peugeot, jdi tam, jestli máš nejblíž Benex, jdi do Benexu, jestli máš nejblíž Kelly, jdi klidně tam... je to rozdíl pár desítek Kč. Ale chtěj filtr přímo na ten svůj typ auta, ne nějaký \"univerzální\".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V hypermarketech to koupit jde, vetsinou je na ty krabicce spousta typu aut, do kterych to jde, ale neveril bych tomu, proto se tady mozna hloupe ptam.

Koukal jsem se jakou tam mam nadobku a nasel jsem tam oznaceni C180. Na www.filtrauto.com jsem ho skutecne nasel. Dela to nejakej Purflux a u nas to stoji okolo 250 voci. Ale protoze delam blizko AV Car v Praze na Dejvicke, tak se tam odpoledne stavim a zeptam se. Uvidim, pokud to nebude vyrazne drazsi, tak bych radsi nakoupil tam.

Diky vsem za rady. Jsem rad ze se najdou lidi, kteri poradi, i kdyz pro ne muze byt dana otazka k smichu... A ze takovi jsou tady vsichni :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, je to podle nádobky. Pro zlost Pažouti dávali do každého typu auta několik různých nádobek (systémů), takže je třeba vědět, co v tom autě mám...

Ohledně dílů obecně, když něco potřebuju, vždy se podívám nejdřív do toho katalogu orig. dílů na CD, a ceníku. Přijde mi totiž, že u Pažoutů ceny určovali z věštecké koule - u něčeho jsou nesmyslně vysoké, a u něčeho jiného se naopak vyplatí vzít originál.

Pokud děláš v Dejvicích, celkem slušně zásobená prodejna je \"Auto Filter&Brake Centrum\", na Patočkově ul., kousek nad tunelem. Maj převážně sortiment Fram, bohužel nemaj ceník na webu, ale je tam aspoň telefon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petr605 neni to tak hrozný všichni se nesmějou jsou tady i rozumný lidi s tím filtrem jeto těžký oni ty nadopky dávali do ruznejch aut švarovi se podělalata ruční pumpička u fordu nafty a celej ten bazmek jsme sehnali na vrakáči u citroena proto mě napadla ta nádopka je dobré se zeptat Oddieho našeho děda vševěda jak řiká Hics :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to trochu off topic, ale kdyz vidim, jak tu furt Dydzej kejchá, tak si chlape uple? ten pylovej filt třeba z naftovejch. Budeš jich potřebovat tušim tak 5-8, ale zbavýš se rýmy. Po zkušenostech se SARSem nevěřim tomu, že se ta tvoje hepčíkárna nedá přenýst skrze diskuzní stránky. Sakra... hepčík!...hepčík!...:cool::D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

áááááááááá taky moje troška informací.

Mám sice benzíňáka ale filtry dělají hodně.

Já jsem kupoval u Štangla Champion(benzím a vzduch a je to v pohodě. Purflux je známý a určitě bude také kvalitní(kde jsem to těch filtrech četl.....)

...hepčí.....hepčí co to je???

Nemáš-li pylový fitr jako kdyby jsi nebyl.

:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem filtr, trochu se koukal, jak to vymenit a pritom jsem si hral s dratama, co vedou do te nadobky. Pak jsem musel narychlo nekam jet a ejhle: zacala mi problikavat zajimava kontrolka. Zkusil jsem ji nakreslit, snad se povede ji tady ukazat. Domnivam se, ze jde o varovani, ze je v nafte voda, je to spravne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravdu díš. Měla by bejt žlutá a symbol naznačuje jakousi hladinu v nádobce. Je to bordel ve filtru. Mimochodem, tahle signalizace je dost vrtošivá a dost často si ukazuje co chce. Já pro jistotu odpustím z filtru naftu pokaždý, když se rosvítí, ale nevěřím, že je v naftě tolik bordelu, páč se to stává tak 1-2 na nádrž a to tankuju jen u OMW nebo u Aralu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hepcii - asi upravim podpis, neb pylova sezona pro mne pomalu ale jiste konci :)

Nicmene jsem vazne premyslel o tom, ze bych si tam pylovej filtr dobastlil. Uz proto, ze mi casto z pruduchu vylitne nejakej sajrajt. Seriove ho maji az 605 od 1993+. Koukal jsem, ze se delaj na skodovky 2 typy - jeden co nesmi zmoknout atd, nebot pak silne omezuje pruchodnost vzduchu skrze nej, a druhy, ktery je za vsech okolnosti OK. Zivotnost 30000km. Rozdil v cene je 100% (cca. 500Kc za ten lepsi). Musim v prvni rade okouknout, jak by se tam dal upevnit, aby to fungovalo jak ma.

Petr605 - mas ve vybave pylovy filtr?

Tomas1 - pravdu dis, kejchani v zatackach a pri jizde v kolone muze snadno zpusobit, ze nebudu ;)

Co se tyka te kontrolky - Hicsi, to neni zadny sajrajt v nafte, ale voda ci jina tekutejsi latka tezsi nez nafta zadrzena na dne nadobky s palivovym filtrem. C180 tam ma takovy plovak, ktery je nadlehcovan archimedovym zakonem a na druhem konci funguje jako spinac toho signalu na pristrojovku. Ze se ti rozsvecuje je bud pritomnosti 1-2 cm vody u dna nadobky filtru, nebo nejakym vice nez dobrym kontaktem na snimaci, konektorech nebo dratech. Mne osobne funguje dobre, jen ma utrzeny ty vyvody z nej...:D

[Editován dne 10/7/03 Dydzej]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dydzej: Pylovej filtr? Mne pripada, ze tam nemam zadnej :). Ted v lete musim utirat pristrojovku jednou za tejden, co tam je sajrajtu. Vypada to, ze nabiram veskery svinstvo z vejfuku aut prede mnou. Proto hodne predjizdim. :cool: Kde by ten filtr mel byt, treba by ho stacilo vymenit. Nekde u motoru vetraku u nohou spolujezdce?

K te kontrolce. Docela bych tomu veril, protoze ted tankuju naftu z vlastnich zdroju, tak nemam zaruku kvality. Ale neberte to za 14 korun/litr...

BTW, az vymenim ten filtr, musim asi napumpovat tim cudlickem, co je nanvrchu te nadobky, co?

Jinak jeste jedna perlicka na zaver. Dneska cestou do prace, jsem zjistil, ze uz mi funguje osvetleni kabiny po otevreni dveri. Nevim, co si o tom mam myslet, jestli to nekde hrklo a spojilo se to... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...