Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Brzdové světla P306


Dalik

Recommended Posts

Zdravím Vás. Mám problém a dosti velký. Nesvítí mi brzdové světla. Rozsvítí se možná tak jednou ze 100 zabrždění. Jestli to je v brzdovém spínači, tak se musí vydělat celá palubní deska, že? Mám P306 2.0HDi .r.v.2001

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne. U typu P-406 je přístup v pohodě, ovšem u P-306 je k brzdovému spínači přístup nemožný. Je třeba sundat volant a povolit 4 šrouby sloupku řízení a tento potom sklonit dolu k sedačce. Spínač je uchycen v plastové objímce neslušným způsobem - pouhým zatlačením. Když se potom někdy prudce pustí pedál brzdy, spínač v objímce povyskočí a ztratí kontakt s pedálem brzdy - brzdová světla nesvítí. Můžeš zkusit ho zamáčknout zpět směrem k pedálu, ovšem jak již jednou povyskočil, bude se to opakovat zas. Spínač tento umělohmotný, drahý a nespolehlivý jsem nahradil spolehlivým, kovovým spínačem z Citroena BX, ten má na sobě závit a dvě matky, kterými se do plechu vymezí a zafixuje.

Na konec ještě musím dodat, že přístup k spínači po odšroubování sloupku řízení je pořád obtížný, ale ne již nemožný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: otec

Ne. U typu P-406 je přístup v pohodě, ovšem u P-306 je k brzdovému spínači přístup nemožný. Je třeba sundat volant a povolit 4 šrouby sloupku řízení a tento potom sklonit dolu k sedačce. Spínač je uchycen v plastové objímce neslušným způsobem - pouhým zatlačením. Když se potom někdy prudce pustí pedál brzdy, spínač v objímce povyskočí a ztratí kontakt s pedálem brzdy - brzdová světla nesvítí. Můžeš zkusit ho zamáčknout zpět směrem k pedálu, ovšem jak již jednou povyskočil, bude se to opakovat zas. Spínač tento umělohmotný, drahý a nespolehlivý jsem nahradil spolehlivým, kovovým spínačem z Citroena BX, ten má na sobě závit a dvě matky, kterými se do plechu vymezí a zafixuje.

Na konec ještě musím dodat, že přístup k spínači po odšroubování sloupku řízení je pořád obtížný, ale ne již nemožný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...