Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Odběr palivového čerpadla?


Dakaros

Recommended Posts

Původně zaslal: P607Olda

Hlavně prosím zachovejte úroveň vědecké diskuse:super

Vypínač dimenzovaný na 3 A snese 3 A. Vypínač na 62,5 A vypadá docela jinak - masivní svorky - taky se tam zapojuje pořádný kabel. Proudová zatížitelnost značí, jak masivní jsou vlastní stykové plochy a přívody k nim uvnitř vypínače.

Napětí udané na vypínači znamená, jaké napětí (stejnosměrné jiné než střídavé) je schopen bezpečně rozpojit (vzdálenost kontaktů, rychlost odskoku - mžiková).

[upravil dne 8.1.2007 P607Olda]

TOTO JE KVALITNI NAZOR!!:potlesk

To lexa: Bez urazky, jediny kdo tady mele ses ty! Takovou blbost jsem jeste neslysel. Mozna podle nejake teorie by to mohlo fungovat jak rikas ty, ale v praxi urcite ne!!! Nevim jakou eletrikarinou se zivis, ale doufam, ze nedelas takove krpy jak tady pises... Neber to prosim osobne, nic proti tobe, ale jsem presvedcen, ze tve informace jsou liche! Pokud me a ostatnim neveris, tak si kup vypinac na 3A (neboj se obetovat tech 15 Kc )a udelej maly pokus. Kdyz uz teda disponujes tak zazracnou technikou (jako napr. merak na stovky A) tak do toho vypinace pust 62A na 12V a parkrat teny vypinac zapni a vypni. :super

BTW: prez 100A v aute? :myslim Jen je divny, ze tam nemam vetsi pojistku nez 50A... :D:myslim:myslim:myslim

[upravil dne 8/1/07 f3Rd@]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

BTW: prez 100A v aute? :myslim Jen je divny, ze tam nemam vetsi pojistku nez 50A... :D:myslim:myslim:myslim

[upravil dne 8/1/07 f3Rd@]

Asi netušíš, jaký je startovací proud v autě, že? ;)

Pojistky, který máš na světla a rádio jsou něco úplně jinýho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: f3Rd@

BTW: prez 100A v aute? :myslim Jen je divny, ze tam nemam vetsi pojistku nez 50A... :D:myslim:myslim:myslim

[upravil dne 8/1/07 f3Rd@]

Asi netušíš, jaký je startovací proud v autě, že? ;)

Pojistky, který máš na světla a rádio jsou něco úplně jinýho.

No tak to nejak netusim, bo jsem to nikdy nezkoumal, ale nemam na mysli pojistky na svetla, ale celkove!

Nebo to jako myslis, ze na obvodu starteru nejsou pojistky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proud starteru jsem neměřil - chtělo by to klešťový ampérmetr. Bude silně závislý na tom, jak rychle se podaří motorem otáčet. Proud odhaduji někde mezi 100 A (teplý motor, nízkoobjemový benzín), až 500 nebo 700 A - zmrzlý motor, velký objem motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

No tak to nejak netusim, bo jsem to nikdy nezkoumal, ale nemam na mysli pojistky na svetla, ale celkove!

Nebo to jako myslis, ze na obvodu starteru nejsou pojistky?

No z logiky věci - na rádio máš pojistku 10A, na zadní vyhřívaný okno 40A. Jaký ho*ado by asi muselo bejt na startér? (a k čemu by tam bylo)

K tématu - pokud je na vypínači napsáno 3A/250V, tak to znamená, že dokáže sepnout proud 3A při napětí 250V. Pokud napětí snížíme (zapojíme jej do elektroinstalace v autě, 12V), dokáže přepnout proud vyšší (koneckonců, proto se tam udávají ty dvě hodnoty - napětí i proud).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

No z logiky věci - na rádio máš pojistku 10A, na zadní vyhřívaný okno 40A. Jaký ho*ado by asi muselo bejt na startér? (a k čemu by tam bylo)

K tématu - pokud je na vypínači napsáno 3A/250V, tak to znamená, že dokáže sepnout proud 3A při napětí 250V. Pokud napětí snížíme (zapojíme jej do elektroinstalace v autě, 12V), dokáže přepnout proud vyšší (koneckonců, proto se tam udávají ty dvě hodnoty - napětí i proud).

No dobra s tim starerem jsem to nejak netrefil, to uznavam, nejsem znaly teto problematiky. Ale co se tyce toho vypinace, Kurte, nemohu s tebou souhlasit! Prave proto, ze tam jsou 2 hodnoty je nemuzes prekrocit! Kdyby to bylo jak rikas, tak by se neudavali 2 veliciny, ale pouze jedna a to sice vykon (750W) a kazdy by si to prebral jak se mu hodi. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

Původně zaslal: P607Olda

Hlavně prosím zachovejte úroveň vědecké diskuse:super

Vypínač dimenzovaný na 3 A snese 3 A. Vypínač na 62,5 A vypadá docela jinak - masivní svorky - taky se tam zapojuje pořádný kabel. Proudová zatížitelnost značí, jak masivní jsou vlastní stykové plochy a přívody k nim uvnitř vypínače.

Napětí udané na vypínači znamená, jaké napětí (stejnosměrné jiné než střídavé) je schopen bezpečně rozpojit (vzdálenost kontaktů, rychlost odskoku - mžiková).

[upravil dne 8.1.2007 P607Olda]

TOTO JE KVALITNI NAZOR!!:potlesk

To lexa: Bez urazky, jediny kdo tady mele ses ty! Takovou blbost jsem jeste neslysel. Mozna podle nejake teorie by to mohlo fungovat jak rikas ty, ale v praxi urcite ne!!! Nevim jakou eletrikarinou se zivis, ale doufam, ze nedelas takove krpy jak tady pises... Neber to prosim osobne, nic proti tobe, ale jsem presvedcen, ze tve informace jsou liche! Pokud me a ostatnim neveris, tak si kup vypinac na 3A (neboj se obetovat tech 15 Kc )a udelej maly pokus. Kdyz uz teda disponujes tak zazracnou technikou (jako napr. merak na stovky A) tak do toho vypinace pust 62A na 12V a parkrat teny vypinac zapni a vypni. :super

BTW: prez 100A v aute? :myslim Jen je divny, ze tam nemam vetsi pojistku nez 50A... :D:myslim:myslim:myslim

[upravil dne 8/1/07 f3Rd@]

62A je už na zhášecí komoru :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

Ale co se tyce toho vypinace, Kurte, nemohu s tebou souhlasit! Prave proto, ze tam jsou 2 hodnoty je nemuzes prekrocit! Kdyby to bylo jak rikas, tak by se neudavali 2 veliciny, ale pouze jedna a to sice vykon (750W) a kazdy by si to prebral jak se mu hodi. :papa

Ale no tak. Vždyť ty tady popíráš vztah mezi napětím a proudem. Nebudu ti to tady znova vysvětlovat, na to nemám náladu ani čas, vše podstatné už tu zaznělo. Já uvedu jen příklad - mikrospínač: http://www.gme.cz/index.php?action=detail&sklcis=630-193&lk=&sk=&pict=&jaz=

všimni si v popisu toho \"12VDC-2A; 24VDC-1A; 42VDC-0,5A\" - co je teda podle tebe ta hodnota, kterou \"nemuzes prekrocit\"? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: f3Rd@

Ale co se tyce toho vypinace, Kurte, nemohu s tebou souhlasit! Prave proto, ze tam jsou 2 hodnoty je nemuzes prekrocit! Kdyby to bylo jak rikas, tak by se neudavali 2 veliciny, ale pouze jedna a to sice vykon (750W) a kazdy by si to prebral jak se mu hodi. :papa

Ale no tak. Vždyť ty tady popíráš vztah mezi napětím a proudem. Nebudu ti to tady znova vysvětlovat, na to nemám náladu ani čas, vše podstatné už tu zaznělo. Já uvedu jen příklad - mikrospínač: http://www.gme.cz/index.php?action=detail&sklcis=630-193&lk=&sk=&pict=&jaz=

všimni si v popisu toho \"12VDC-2A; 24VDC-1A; 42VDC-0,5A\" - co je teda podle tebe ta hodnota, kterou \"nemuzes prekrocit\"? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Falken

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: f3Rd@

Ale co se tyce toho vypinace, Kurte, nemohu s tebou souhlasit! Prave proto, ze tam jsou 2 hodnoty je nemuzes prekrocit! Kdyby to bylo jak rikas, tak by se neudavali 2 veliciny, ale pouze jedna a to sice vykon (750W) a kazdy by si to prebral jak se mu hodi. :papa

Ale no tak. Vždyť ty tady popíráš vztah mezi napětím a proudem. Nebudu ti to tady znova vysvětlovat, na to nemám náladu ani čas, vše podstatné už tu zaznělo. Já uvedu jen příklad - mikrospínač: http://www.gme.cz/index.php?action=detail&sklcis=630-193&lk=&sk=&pict=&jaz=

všimni si v popisu toho \"12VDC-2A; 24VDC-1A; 42VDC-0,5A\" - co je teda podle tebe ta hodnota, kterou \"nemuzes prekrocit\"? ;)

fyzikalní zákony jsou jasný, tak zkuz do toho vypínače pustit 1VDC a máš tam 24A uvidíš jaký mu bude vedro :o ten mikrospínač je jen na 2A
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kovi

fyzikalní zákony jsou jasný, tak zkuz do toho vypínače pustit 1VDC a máš tam 24A uvidíš jaký mu bude vedro :o ten mikrospínač je jen na 2A

Já jsem se ptal Ferdy, která je to ta nepřekročitelná veličina. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kniha : Příručka strojvedoucího motorových lokomotiv I. - NADAS Praha 1967

Je to o stykačích, ale dá se to použít i na vypínače.

Pro určení typu spínacího přístroje jsou rozhodující tato hlediska:

1) Proud

2) Napětí

3) vypínací výkon

4) Spínací diagram

5) způsob ovládání.

Velikost proudu určuje mohutnost vodivých částí, napětí izolační vzdálenosti, vypínací výkon, který je udán max. proudem a max. napětím, velikost zhášecí komory a robustnost kontaktů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

Původně zaslal: P607Olda

Hlavně prosím zachovejte úroveň vědecké diskuse:super

Vypínač dimenzovaný na 3 A snese 3 A. Vypínač na 62,5 A vypadá docela jinak - masivní svorky - taky se tam zapojuje pořádný kabel. Proudová zatížitelnost značí, jak masivní jsou vlastní stykové plochy a přívody k nim uvnitř vypínače.

Napětí udané na vypínači znamená, jaké napětí (stejnosměrné jiné než střídavé) je schopen bezpečně rozpojit (vzdálenost kontaktů, rychlost odskoku - mžiková).

[upravil dne 8.1.2007 P607Olda]

TOTO JE KVALITNI NAZOR!!:potlesk

To lexa: Bez urazky, jediny kdo tady mele ses ty! Takovou blbost jsem jeste neslysel. Mozna podle nejake teorie by to mohlo fungovat jak rikas ty, ale v praxi urcite ne!!! Nevim jakou eletrikarinou se zivis, ale doufam, ze nedelas takove krpy jak tady pises... Neber to prosim osobne, nic proti tobe, ale jsem presvedcen, ze tve informace jsou liche! Pokud me a ostatnim neveris, tak si kup vypinac na 3A (neboj se obetovat tech 15 Kc )a udelej maly pokus. Kdyz uz teda disponujes tak zazracnou technikou (jako napr. merak na stovky A) tak do toho vypinace pust 62A na 12V a parkrat teny vypinac zapni a vypni. :super

BTW: prez 100A v aute? :myslim Jen je divny, ze tam nemam vetsi pojistku nez 50A... :D:myslim:myslim:myslim

[upravil dne 8/1/07 f3Rd@]

jestli to nebude tim, že silová část startéru je připojená přímo na baterku, proto nepotřebuješ silnější pojistku. zkus si vzít třeba starej startér ze škodky a odzkoušet přes nabíječku co má ampérmetr a uvidíš kam ti pujde ručička a to je bez ZATÍŽENÍ :D nebo si zajdi do krámu s autobateriema a poptej se kolik je taková baterka schopná dát momentální proud budeš pekně :o:papa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.Když jsem zakládal firmu \"elektro\",tak jsem musel jet před komisi do Ostravy obhájit podnikatelskou \"osmičku\".A vydusili mě tam pořádně.Každé tři roky nás z padesátky přezkušují.Nejde mi tedy na rozum,jak jsi se svými znalostmi mohl \"prokluznout\".Oháníš se tady zákony,měl bys tedy vědět,že vyšší napětí se používá proto,aby se nemusely kontakty dimenzovat na velké proudy.Elektrické vedení klade odpor proudu a ne napětí.Proto se tedy například staví dálkové vedení na VVN,aby se ušetřil materiál na síle drátu.Pokud by takovým vedením přenášeli stejný výkon při nižšším napětí - podle tvého vzorce - tak by ty dráty hned ukáply.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiňte tedy, jsem v.ůl a omlouvám se tady všem, a zákony v elektrice podle nich asi(určitě) géniů neexistují a tito pánové jsou znalí s vyšší kvalifikací v oboru. Opravdu proudy tekoucí v různých vedeních nejsou, nebyli a nebudou. I když pokus s vypínačem udělám, kdo mi bude věřit? Jistě že hodnota 62,5A je vysoká a v podstatě čistě teoretická, ale těch 10A při 12V ten vypínač snese, což to čerpadlo nebere tak o co jde. A to že je to mezní hodnota to neberu a elektrikařinu si budu dělat podle svého ne podle vás. Ještě jsem nevyhořel a některé zařízení mi fungujou 20 let. A dalších 20 :roll:roll:papa:papabudou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: lexa

Promiňte tedy, jsem v.ůl a omlouvám se tady všem, a zákony v elektrice podle nich asi(určitě) géniů neexistují a tito pánové jsou znalí s vyšší kvalifikací v oboru. Opravdu proudy tekoucí v různých vedeních nejsou, nebyli a nebudou. I když pokus s vypínačem udělám, kdo mi bude věřit? Jistě že hodnota 62,5A je vysoká a v podstatě čistě teoretická, ale těch 10A při 12V ten vypínač snese, což to čerpadlo nebere tak o co jde. A to že je to mezní hodnota to neberu a elektrikařinu si budu dělat podle svého ne podle vás. Ještě jsem nevyhořel a některé zařízení mi fungujou 20 let. A dalších 20 :roll:roll:papa:papabudou.

10A snese, ale pravděpodobně se bude hřát jako kráva na tak malej kontakt, pude tahat solidní oblouk a časem hold schoří :roker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...