Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Odběr palivového čerpadla?


Dakaros

Recommended Posts

Ahoj, nevíte někdo, jakej má odběr palivový čerpadlo na 1.4ce? Asi si řeknete, že jsem divnej, ale o auto se bojim a když stojim hlavně v práglu přes noc, tak odpojuju palivový čerpadlo (aspoň něco). Jenže už mě nebaví pořád někam lezt a rozpojovat konektory a chtěl bych to zapojit přes vypínač, běžný jsou do 3A a 250V bude to stačit???

Díky vám moc!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až nad hlavu. Všechny kontakty jsou spočítané na přenos určitého výkonu takže:

P(výkon)=U(napětí)x I(proud)=250Vx3A=750W což při palubním napětí 12V dává vzorec:

I=P/U=750/12=62,5A. Myslíš,že palivové čerpadlo bere 62,5A? Bylo by jak 2sahary. Klidně si tam dej takový přepínač(vypínač), který koupíš v elektro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: lexa

Až nad hlavu. Všechny kontakty jsou spočítané na přenos určitého výkonu takže:

P(výkon)=U(napětí)x I(proud)=250Vx3A=750W což při palubním napětí 12V dává vzorec:

I=P/U=750/12=62,5A. Myslíš,že palivové čerpadlo bere 62,5A? Bylo by jak 2sahary. Klidně si tam dej takový přepínač(vypínač), který koupíš v elektro.

u předchozího auta jsem to taky řešil vypínačem , sice to bylo u starší škodovky který se zase tak moc nekradou , ale přece jenom se mi tam někdo dobýval a neodjel jen díky vypínači - takže splnil svůj účel .................... no ten kdo se tam dobýval byl stejně asi amatér ...........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až nad hlavu. Všechny kontakty jsou spočítané na přenos určitého výkonu takže:

P(výkon)=U(napětí)x I(proud)=250Vx3A=750W což při palubním napětí 12V dává vzorec:

I=P/U=750/12=62,5A. Myslíš,že palivové čerpadlo bere 62,5A? Bylo by jak 2sahary. Klidně si tam dej takový přepínač(vypínač), který koupíš v elektro.

kOKUM ŽE SES HOTOVEJ ELEKTRIKAR. HMM POTLESK. 62,5A :D :D

Jak te tohle mohlo napadnout?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nevim, ale pochopil jsem to tak, že ten vypínač na 230V vydrží proud 3A, což dává ten max. výkon 750W.

Při maximálnim proudu 3A v soustavě s napětím 12V je to výkon 36W.

Je jasný, že to čerpadlo má proudovej odběr mnohem nižší, počítám někde kolem 1,5-2,5A, víc to brát nemůže (spíš míň)...

Pro srovnání: Palivový čerpadlo na vrtulníku (Mi-8) má prodovej odběr max. 3,6A, což při palubní síti 27V dává maximální výkon čerpadla 97,2W. Většinou je ten odběr kolem 3,1-3,3A, což je výkon 83,7-89,1W.

[upravil dne 5/1/2007 Dundee]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dakaros

Ahoj, nevíte někdo, jakej má odběr palivový čerpadlo na 1.4ce? Asi si řeknete, že jsem divnej, ale o auto se bojim a když stojim hlavně v práglu přes noc, tak odpojuju palivový čerpadlo (aspoň něco). Jenže už mě nebaví pořád někam lezt a rozpojovat konektory a chtěl bych to zapojit přes vypínač, běžný jsou do 3A a 250V bude to stačit???

Díky vám moc!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je o to, aby se neroztek! Ty hodnoty na vypínači jsou max. přípustné hodnoty- 250V Je maximální napětí, které se s tim muže sepnout a 3A je zase max proud, určitě neplatí, že se tim dá spínat 250V a 3A, ten vypínač by měl mít taky udanej výkon, ale to tam neuváděj.

Podle mě by to mělo vypadat asi takto: Vypínač 250V 3A a 10W tzn, že při 250V tam poteče max 0,04A a při průtoku 3A tam muže být max 3,3V, při 12V tam pak muže téct max 833 mA

Možná se pletu, ale pokud by 250V 3A měl vydržet 750W tak by to byl zázrak, aspoň dle mě, kor, když je to malej plastovej vypínač! (startér u auta spíná taky dost silný relé)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak jak jsem napsal a o tom žádná diskuze. Je tam napsáno 250/3 tak to musí přenést 750W výkon a hotovo. Je to oměřené a vyzkoušené. A elektrikář jsem, a to co jsem napsal tak za tím stojím.:papa:papa:P:aut:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: lexa

Je to tak jak jsem napsal a o tom žádná diskuze. Je tam napsáno 250/3 tak to musí přenést 750W výkon a hotovo. Je to oměřené a vyzkoušené. A elektrikář jsem, a to co jsem napsal tak za tím stojím.:papa:papa:P:aut:papa

No tak, bez urážky, seš teda nějak divnej elektrikář:o, protože pokud je někde napsáno 3A tak to jsou 3A při jakymkoliv napětí, to je konstantní (neměnná) hodnota v připadě toho spinače. Potom je to 12V x 3A = 36W a to je to co napsal Dundee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a hlavně pokud je ten vypínač zapnutej a při 12V jím protéká např. těch 2,5A (víc tam určitě nepoteče), přenáší výkon 30W, což už je dost slušný čerpadlo. Maximum, co ten vypínač snese, jsou 3A.

Dakaros: Dej tam do cesty ten vypínač a připoj na něj ampérmetr (tim spustíš čerpadlo) a uvidí, jakej má proudovej odběr. Nebo můžeš jen přešmiknout drát (+) a tim ampérmetrem ho takhle spojit (bude to fungovat stejně jako u toho vypínače). Věřim tomu, že víc než 2,5A tam nebude. ;)

Falken: Navíc nejde o to, že to zapne bez klíčku, potom přes ten vypínač proud poteče tak jako tak, to je prostě daný (přeci nebudu mít na zdi vypínač na světla, kterym je zapnu a šťáva pak poteče drátama nataženýma přímo od jističe do světla, takhle by to asi nefungovalo, že? ;))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sorry, ale pokud je třeba vypínač konstruovanej na vypínaní 25 kA při 22 kV, tak by podle tebe měl vypnout i 25 kA při 400 kV ? (viděls je někdy... ten 22kV je taková skříňka, ten 400kV je taková kráva)

Pročpak jsou pro jednotlivé výkony jiné vypínače ? Protože musí být na ně dimenzované !!!

Ale jinak, pokud budeš chtít použít vypínač 24V/6A na 12V/6A tak můžeš :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

sorry, ale pokud je třeba vypínač konstruovanej na vypínaní 25 kA při 22 kV, tak by podle tebe měl vypnout i 25 kA při 400 kV ? (viděls je někdy... ten 22kV je taková skříňka, ten 400kV je taková kráva)

Pročpak jsou pro jednotlivé výkony jiné vypínače ? Protože musí být na ně dimenzované !!!

Ale jinak, pokud budeš chtít použít vypínač 24V/6A na 12V/6A tak můžeš :)

:xvulTohle sem nepleť, vysokonapěťový spinače jsou konstruovány trochu jinak, tam jde o ochranu proti el. oblouku při sepnutí, proto při vyšším napětí musí být větší, snad si to ze školy ještě trochu pamatuju:myslim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže pánové nebudu citovat předchozí příspěvky, ale jestliže mám vypínač 250/3 myslím, že víte o čem mluvím a to je nízkonapěťový rozvod a s KV to nemá nic společného, pak 250/3 snese 12/62. je třo o výkonu vypínače, respektive o výkonové výdrži kontaktů, to znamená, že poku je vypínač konstruovaný na výkon 750W pak jakýkoliv poměr napětí a prod do hodnoty 750W je pro tan vypínač snesitelný. Trochu mě zaráží, že o vztazích daných elertickými zákony tady polemizujete, když je to těmi zákony dané.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

sorry, ale pokud je třeba vypínač konstruovanej na vypínaní 25 kA při 22 kV, tak by podle tebe měl vypnout i 25 kA při 400 kV ? (viděls je někdy... ten 22kV je taková skříňka, ten 400kV je taková kráva)

Pročpak jsou pro jednotlivé výkony jiné vypínače ? Protože musí být na ně dimenzované !!!

Ale jinak, pokud budeš chtít použít vypínač 24V/6A na 12V/6A tak můžeš :)

Co to tady meleš. Proč by toto měl tan menší vypínat ve vysokonapěťovém rozvodu se jedná o možnost zhasnout oblouk při zatížení. Jinak řeknu, že bez zatížení (odběr 0A) to taky vypne. Melete tady hrušky s třešněma.:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, měřili jste někdy proudy tekoucí v automobilu? Startovací proud? nabíjecí proud? Na to potřebujete 100 a více ampérové měřáky, které já mám(vlastním) a ty ostatní proudy jsou pouze desetiny těchto proudů při zachování napětí 12V.:papa:aut:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně prosím zachovejte úroveň vědecké diskuse:super

Vypínač dimenzovaný na 3 A snese 3 A. Vypínač na 62,5 A vypadá docela jinak - masivní svorky - taky se tam zapojuje pořádný kabel. Proudová zatížitelnost značí, jak masivní jsou vlastní stykové plochy a přívody k nim uvnitř vypínače.

Napětí udané na vypínači znamená, jaké napětí (stejnosměrné jiné než střídavé) je schopen bezpečně rozpojit (vzdálenost kontaktů, rychlost odskoku - mžiková).

[upravil dne 8.1.2007 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Hlavně prosím zachovejte úroveň vědecké diskuse:super

Vypínač dimenzovaný na 3 A snese 3 A. Vypínač na 62,5 A vypadá docela jinak - masivní svorky - taky se tam zapojuje pořádný kabel. Proudová zatížitelnost značí, jak masivní jsou vlastní stykové plochy a přívody k nim uvnitř vypínače.

Napětí udané na vypínači znamená, jaké napětí (stejnosměrné jiné než střídavé) je schopen bezpečně rozpojit (vzdálenost kontaktů, rychlost odskoku - mžiková).

[upravil dne 8.1.2007 P607Olda]

Přesně tak, napětí se udává jako maximální možné, a 3A jsou pořád 3A. Ale k dotazu, osobně si myslim že že 3A spinač k palivovemu čerpadlu stačí.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...