Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Montáž mlhovek na P406


pkot

Recommended Posts

Dobry den. Pouzil jsem funkci hledat , ale moc jsem toho nenasel . Proto se ptam - mam P406 r.v.: 96 bez mlhovek . Chtel bych se optat jak slozita je montaz ? Budu mit mlhovky i s drzakama vse nove a nepolamane :-)

Jde mi spis o to , zda je tam priprava (kabelaz atd...) a pak take o to slozite se pridelavaji do toho narazniku . Zvladne to clovek v tomto rocim obdobi na ulici , kdyu bych mel hever a veskere naradi ? Podle me by to melo byt jednoduche , to znamena vycvaknout zaslepku vzit mlhu navesit na ni drzaky a ty z druhe strany prisroubovat k narazniku. Ale mozna ze to bude trochu jinak . Diky za radu .

Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Montaz je jednoducha. Staci kdyz si prednima kolama najedes na nejakej patnik, aby se ti zvedl predek. Sundas zespod kryty, ty co jsou po bokach narazniku. Tak se dostanes primo k zaslepkam mlhovek. Ty jsou myslim na sroubek a na takovy zavlacky (ty jsem odcvaknul,stejne by pak zavazeli). Kabely k mlhovkam jsou nekde v tom prostoru kde je mlhovka (ty musis pohledat, nereknu ti presne kde jsem je mel ja, uz nevim). Pridelas mlhovky, zapojis kabely a mas je tam. Pak musis do prostoru kde jsou relatka pridat rele mlhovek. A jelikoz mas stejnej rok jak ja, tak predpokladam ze budes mit zapinani mlhovek na tlacitko, ktery je potreba pridat. Jinak mlhovky maji sklon svetla 2%.

Ja to resil tenkrat tady, tak si to procti:

EDIT: Jak nastavit mlhovky najdes tady: http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=217

Jo a jeste jsem zapomnel ze bylo potreba protahnout drat od tlacitka ke konektoru budiku, protoze nebyla zapojena kontrolka mlhovek (po zapnuti mlhovek nesvitila kontrolka na palubce).

[upravil dne 5.1.2007 Tornado]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud budes mit pripravenou kabelaz ( budou nacvaknuty konektory na tom plastovem podbehu u prednich kol ) tak by mel byt i schovanej konektor pod plastem pod volantem, v mistech vedle stelovani intenzity podsviceni palubky a naklapeni svetel - musis otevrit cely kryt jako kdyz chces menit pojistky a potom na horni hrane povolit dva TORX srouby ( tusim ze to je T25) ze zadni strany toho plastu ktery odklopis i s tim zminenym stelovanim svetel a podsvetleni je nacvaknuty bily konektor na takove kovove kleme ( to je propojeni pro zadni mlhovky )

Pokud bys nenasel pripravenou kabelaz v narazniku, mam doma jednu uplne novou nepouzitou original i s relatkama, tak bych ti ji za nejaky drobny nechal

[upravil dne 5/1/07 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

pokud budes mit pripravenou kabelaz ( budou nacvaknuty konektory na tom plastovem podbehu u prednich kol ) tak by mel byt i schovanej konektor pod plastem pod volantem, v mistech vedle stelovani intenzity podsviceni palubky a naklapeni svetel - musis otevrit cely kryt jako kdyz chces menit pojistky a potom na horni hrane povolit dva TORX srouby ( tusim ze to je T25) ze zadni strany toho plastu ktery odklopis i s tim zminenym stelovanim svetel a podsvetleni je nacvaknuty bily konektor na takove kovove kleme ( to je propojeni pro zadni mlhovky )

Pokud bys nenasel pripravenou kabelaz v narazniku, mam doma jednu uplne novou nepouzitou original i s relatkama, tak bych ti ji za nejaky drobny nechal

Podivam se zda to tam je nebo neni pripravene .

Zatim vam vsem dekuji za drahocene rady .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mam jeden dotaz koukal jsem se zda mam v aute pripravu na ty mlhovky . Prvni jsem zacal tim, ze jsem se podival zda tam je konektor na zapnuti mlhovek . Konektor tam sice je, ale prijde mi ze ma nak hodne kabel, tak to me trosku znejsitilo .

Ten konektor ma 3tluste (silove)a 5 z tho 2 zdruzene (to znamena 7) kabilku tenkych - jako ovladacich. Muze byt ???

No a pod auto jsem se jeste nepodival, zda tam jsou nad tema plastama ty konektory.

Jeste otazka (proto ze jsem linej)kdyby ten konektro v aute na ten vypinac byl te spravny (jako ze podle obrazku tady z fora se jako spravny jevy jak barvou tak polohou)muzu pocitat s tim ze budou pripravene konektory i pod autem, nebo tam byt nemusi ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by mohl byt on. Mrkni se na cisla dratu a porovnej s obrazkem nize. Je to tlacitko prednich mlhovek. Jestli je to konektror k tlacitku poznas i tak, ze by v nem mela byt takova klema, ktera propojuje 2 piny toho konektoru.

A ty konektory k samotnym mlhovkam tam podle me urcite budou.

post-0-14109595118971_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok jdu se na to podivat .

Kazdopadne kdyby to byl on , tak je tam zacvaknutej na zadni strane toho krytu ve kterem je i stelovani sklonu svetel. Ale neni v tom krytu zadna zaslepka, z toho jsem usoudil, ze se tam bude asi muset vyriznout dirka na ten vypinac . A nebo sehnat kryt i s dirou .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no on se tam montoval bud ten plast co mas ty ( ten ma zezadu jen prichytku na konektor a klemu pro propojeni k zadnim mlhovkam ), nebo jeste takovej v cerny barve s prolisem, ve kterym jsou zacvakany asi dve nebo tri zaslepky ( krome osazenych kolecek pro stelovani svetel a podsvetleni ) do kteryho se da ten spinac doplnit

vypada to takhle

plast_mlhovka.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak ty kabely v narazniku pokud je tam natazenej ten konektor v zaslepce by mely byt, nebude akorat fungovat kontrolka prednich mlhovek na palubni desce, ta by se musela dodelat, dotahnou drat ( od dratu PB1 na vypinaci ) k budikum, akorat ted z hlavy nevim na kterou pozici toho konektoru budiku. Do toho konektoru se musi doplnit i ten plisek, da se pouzit treba ten, co je v pocitaci napriklad k pripojeni LED diodu power nebo hdd, z tohodle PC konektoru se vytahne ten plechovej vnitrek, pripaji se k nemu drat, ohne se takovej jazycek a pak se to zasune do patricne pozice v konektoru auta

takhle vypada ten pocitacovej konektor, je tam naznacena ta uprava ohnutim jazycku, takhle se pak zasune do konektoru budiku a funguje to

konektor.jpg

[upravil dne 8/1/07 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tornado

Původně zaslal: pkot

A nemate nekdo ted se zaslepkama na prodej ?

Zkus vrakace a nebo primo od Peugeotu.

Ten celej plast na tlacitko a zaslepky ma kat.cislo 8214GA a mel by stat 90kc. Jedna zaslepka ma cislo 8212CQ a mela by stat 333kc.

Chapu to dobre , celej ten plast 90 ? a zaslepka 300 ? to je dobrej nepomer .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mam mlhovky doma i s montazi . Teoreticky na to koukam a neni mi jasny jak a kam prijde pridelat ten zelezny rovny drzak s tim hackem na tu pruzinku . Takove to Lko je docela dost jasne, jen nad tim rovnym premyslim . Asi kdybych se podival pod auto , tak to clovek uvidi , ale ..... je tma a vlhko :-)

[upravil dne 9.1.2007 pkot]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...