Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Změna trvalého bydliště


MJSytic

Recommended Posts

Potřeboval bych poradit od někoho věci znalého ...

Mám takový problém. Budu teď měnit trvalé bydliště. Z Prahy 9 na Prahu - Východ. Dá se to nějak udělat, abych si mohl nechat staré značky? Myslím tím, že jen nahlásím změnu trvalého bydliště a tím je to vyřízený?! Nebo, co musím udělat, aby to bylo OK a v případě nějakého průšvihu nebyly dohady?:myslim (změna bydliště v TP = nový \"malý techničák\")

Mám pojištění až do 8.3.2007, takže mám dost času vše vyřídit a o změnu bydliště mám teprve zažádáno (občanku mám ještě \"pražskou\"), ale ...

To samé s řidičákem. Nechat původní, nebo si zařídit nový???

[upravil dne 5.1.07 MJSytic]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nelze, značky dostaneš nové. Jediné, jak se dá udělat, aby ti zůstala původní značka, je změnu bydliště nenahlásit, což ovšem tak trochu odporuje pravidlům ;)

S pojištěním to nemá vůbec co společného, u dlouhodobě sjednané pojistky při změně bydliště a tím i značky prostě jen pojišťovně nahlásíš ty změny, a dostaneš nový doklad o pojištění, smlouva pokračuje normálně dále.

V řidičáku bydliště není, takže ten vůbec řešit nemusíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info :super

OK, takže se budu muset rozloučit se svojí 4A6 33 44 ... Tak dlouho jsme jí vybírali Bééé :(

Předpokládám, že mě to zase vyjde na talíř - evidenční prohlídka + nový značky :grr, nebo můžu evidenčku vynechat a jít si jen pro nový značky???

Ale pokud se mi změní trvalé bydliště z Phy na P-V, tak by se mi měla změnit částka na pojištění (v případě, že to pojišťovna zohledňuje), je to tak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, evidenčka se nedělá, jen rovnou půjdeš na nový úřad, vyplníš dva papíry (jeden změnový pro původní úřad - to si oni pošlou, a jeden přihláškový pro nový úřad), odevzdáš značky, a dostaneš nové. Stojí to myslím kilo nebo dvě, už si to nepamatuju.

Pokud jsi u pojišťovny, která zohledňuje bydliště, tak se ti změní pojistné, ale třeba to pojišťovně důrazně připomenout, aby se to \"nepřehlédlo\"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

nejlepší bude se zeptat přímo tam kde dělají přepisy ,podle mne by se RZ měnit nemusela ,protože Praha jako má jen A.Změní se jen bydliště měnit RZ protože se přestěhuješ o pár km dál je asi nesmysl

On se ale stěhuje z Prahy pryč, a ne že Praha má A. Místo A dostane S, a jinak platí to co jsem napsal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to je další příjemná zprává, že stačí jen dojet do \"Starý Boule\" a na evidenčku nemusím:)

Jen mám takovej pocit, že už jsou to ty kila 4, co za to chtěj (beru to podle toho, jak mladý ukradli značky)

Každopádně jsem si teď vzpomněl na jednu známou, která v tom dělá a ještě to proberu s ní - pokud jí doženu. Chtěl bych jít totiž cestou nejmenšího odporu (to znam. nejméně změn = nejméně čekání ve frontách:D)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: komisar

nejlepší bude se zeptat přímo tam kde dělají přepisy ,podle mne by se RZ měnit nemusela ,protože Praha jako má jen A.Změní se jen bydliště měnit RZ protože se přestěhuješ o pár km dál je asi nesmysl

On se ale stěhuje z Prahy pryč, a ne že Praha má A. Místo A dostane S, a jinak platí to co jsem napsal.

Když jsem se já stěhoval tak jsem se ptal jestli mi vymění značky, a řekli mi pokud nejsou poškozený ta se to nemění, stejně tak pokud koupím auto z Brna tak mi zustanou brněnský značky a nic se němění. Tak si myslim že ani v tomhle případě se značka měnit nebudou:myslim

Celou dobu co jsem jezdil s Š105 jsem měl Trutnovskou SPZ a bydliště Náchod

[upravil dne 5/1/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

joo, to je nase statni sprava a system ode zdi ke zdi.... driv se menily pri zmene okresu, nejakou dobu se menit nemusely, pamatuju ze byla doba kdy ji ani pri zmene nevymenili, i kdyz clovek chtel (treba prazska SPZ v Brne provokuje... :) a musel ji poskodit, jinak smula.. a dneska se zase menit musi.... pockej se stehovani, az kolecko probehne druhym kolem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Značky se nemění jen v rámci kraje, při změně kraje se mění VŽDY. To, že se jeden čas mohly nechávat vůbec nic neznamená.

A já myslel že zůstavá v jednom kraji, a teď koukám že z Prahy 9 na Prahu - Východ, to je vlastně z Prahy do Středočeskýho kraje. Je to tak?? Nebo není a kecám??
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Jojo kámoška z Brna si koupila auto v Praze a přestože tam neměla trv. pobyt tak jezdila na pražských.

Nevím jak to udělala teda.

Normálně, auto nedohlásila.

A nebo si toho chytrá úřednice nevšimla (jeden takový případ jsem zažil, ale to bylo někde na vesnici).

Jinak tu značku ti při změně kraje změní, fakt. Teda pokud jim to půjdeš nahlásit.

Já měl skoro podobný problém, koupil jsem auto s mimopražskou SPZ, majitel to na mě chtěl odhlásit, jenže protože se mezitím přestěhoval do Prahy (naštěstí), tak mu to na mě neodhlásili, takže jsme tam museli přijít, do TP zapsali změnu bydliště a nový SPZ a pak tam zapsali teprve mě - dobrý, ne? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Starý značky vymění i při změně okresu, tzn. když máš třeba krásný CLC 12-12 (Česká Lípa) a přestěhuješ se do Chomutova (stejný kraj) tak stejně dostaneš Učko. Ale byl jsem nedávno u kámoše na PH a jeho otec si koupil škodlifku a na ní ACI...... tak se ho ptám, jestli to nepřevedl nebo jak to je a oni mu značky normálně nechali! To mě se v Práglu nedaří ani, když je prosím a přemlouvám, aby mi nechali původní značku z jiného okresu :( Asi záleží jak to má úředník zrovna na háku....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...