Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Odvzdušnění brzd


Pája Rybišár

Recommended Posts

Ahoj lidi,chtěl bych se zeptat na tokovou hloupost:Je možný provádět odvzdušnění kapalinovejch brzd sám bez pomocníka?

Protože nám pan učitel na OPD.povídal,že to jde..a dá 1čku tomu kdo na to kápne,jenže mě nic rozumnýho nenapadá:(

PS:myslim bez použití tlakoveho přístroje......předem všem děkuji:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pája Rybišár

Ahoj lidi,chtěl bych se zeptat na tokovou hloupost:Je možný provádět odvzdušnění kapalinovejch brzd sám bez pomocníka?

Protože nám pan učitel na OPD.povídal,že to jde..a dá 1čku tomu kdo na to kápne,jenže mě nic rozumnýho nenapadá:(

PS:myslim bez použití tlakoveho přístroje......předem všem děkuji:papa

Co je to ODP?

možná by to šlo, ale bez speciálních přípravků bych to sám nedělal.

Zjistím si jak to dělají ve fabrice TPCA.

[upravil dne 4/1/07 lexa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

na konci hadičky ventilek,který ti nepustí zpět

nebo konec hadičky dáti do sklinky s brzdovkou že vzduch pujde ven a zpět nasaje kapalinu

Zůstane ti vzduch v systému v trubkách, jsou spletité.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OPD= opravárenství a diagnostika-předmět zabívající se nejen diagnostikou závad.postupy oprav ruznych auto komponent,ale i seznamování s konstrukcí,apod.Ve třetím ročníku je tam i diagnotika vstřikovacích systemu(bud vyblikaní nebo přimo nejaka ta stolice-pc)..prostě skvelej předmet!:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jde to... ale u čeho bude ten člověk dřív, že....

a dokonce to není tak drahé .... :mrk

A když si dáte hledání, tak to tu i najdete :super

protože v téhleté diskuzní databázi je spousta užitečných informací (ale taky spousta blbin) :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sehnat ještě jedno víčko,upravit,nasadit na něj hadici od kompresoru se zásobníkem a na hadici ve vhodné vzdálenosti zařadit kohout a vzít si ho do ruky(ten kohout). Odvzdušnění je hotovo jako fík a hlavně poctivě a bez bublin. Jen je potřeba stále doplňovat kapalinu. Dost ubývá. Už to takhle dělám několik let. Dostanu za jedna

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: KoudaK

lexa: ja odvzdušňoval brzdy s 8 letou neteří....A povely sešlápni a povol pochopila rychle...:cool:

Já s 10ti letým synem, vše pochopil, ale měl malou sílu na sešlápnutí pedálu(dělal jsem celé auto) a stálo to za houby. Když nevíš jak se má pedál chovat, tak tam není jistota. Syn byl řádně poučen dělal vše správně(už má pinýra vlastního a s autama mi aktivně pomáhá asi 2 roky, ale brzdy s ním budu dělat až za 2 roky. A to není žádné tintítko.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo tu protahovačku jsem myslel. Víčku nebo ryclouzávěr universalní, nádoba s brzdovou kapalinou do ní tlakový vzduch a můžeš odvzdušnouvat. Ale Pája to chtěl bez toho tlaku kompresoru, tak nevím.:myslim:myslim

Nech si to vysvětlit od učitele a pak to sem hoď.:potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...