Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

spotřeba LPG


noradek

Recommended Posts

pocitam to presne a eviduju od roku 2001, vice se dozvis po kliknuti na cislo udavajici spotrebu v mem podpisu, jsou tam teda zatim jen udaje za rok 2006, nekdy tam mozna prepisu i ten sesit ve kterym mam predchozi zaznamy. Posledni dobou jezdim dost po Praze a docela svizne, takze to slo nahoru, ale pri normalni pohodove jizde je to kolem 9.2-9.4 a dostal jsem se i na 8l, ale to uz je takova jizda max do 90km/h po silnicich bez vetsiho provozu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám digitální IG System od Landi Renzo a jezdím kolem 9l/100 km a jezdím myslím tak normálně.

Spotřebu ale od benzínu určitě o litr větší nemám, řekl bych že cca stejnou (přece jen to jede po startu chvilku na benzín a přesně se to těžko určuje, ale o litr to víc určitě není). Litr navíc mám u klasickýho karbecu ve Favoritu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Honzin

Já mám digitální IG System od Landi Renzo a jezdím kolem 9l/100 km a jezdím myslím tak normálně.

Spotřebu ale od benzínu určitě o litr větší nemám, řekl bych že cca stejnou (přece jen to jede po startu chvilku na benzín a přesně se to těžko určuje, ale o litr to víc určitě není). Litr navíc mám u klasickýho karbecu ve Favoritu.

No nevím, jezdím pouze na LPG. Ale co sem se ptal lidí,co dělaj revize plynu,tak mi řekl cca o 1L víc,ale potvrdit ani vyvrátit to nemůžu. U karbece bude ta spotřeba větší než 1l ne?

[upravil dne 5.1.2007 M.a.R.i]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spotřeba je podle stylu jízdy od 8- 9l LPG a po skušenostech s jinými auty na LPG je to opravdu v dobrém případě ten litřík navíc oproti spotřebě na BE. Jo, nebazírujte na tom jestli vám to vezme 8 nebo 8,5l. Vždyť je to paráda kupovat litr za 13,80?!?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: noradek

Chtěl bych si totiž nechat vyměnit membrány v regulátoru a nechat celkově seřídit ale nevím jestli je to už potřeba,najeto mam na LPG cca 120000km

U digitálního systému AGSystem (Landi Renzo) doporučují po 40 tis. km doštělovat tlaky v regulátoru (většinou jsou nižší a projevuje se to nižším nepravidelným volnoběhem). 120 tis. km už je celkem dost, minimálně bych si to nechal vyčistit a vyštelovat. Co se týká výměny membrán tak jsem dostával různé informace od různých servisů. Znám lidi, co na nich najeli 50 tis. a byly v háji, kolega jezdil 200 000 a úplně bez problémů. Asi bude nejlepší, když ti to shlídnou v servise.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: M.a.R.i

Původně zaslal: Honzin

Já mám digitální IG System od Landi Renzo a jezdím kolem 9l/100 km a jezdím myslím tak normálně.

Spotřebu ale od benzínu určitě o litr větší nemám, řekl bych že cca stejnou (přece jen to jede po startu chvilku na benzín a přesně se to těžko určuje, ale o litr to víc určitě není). Litr navíc mám u klasickýho karbecu ve Favoritu.

No nevím, jezdím pouze na LPG. Ale co sem se ptal lidí,co dělaj revize plynu,tak mi řekl cca o 1L víc,ale potvrdit ani vyvrátit to nemůžu. U karbece bude ta spotřeba větší než 1l ne?

[upravil dne 5.1.2007 M.a.R.i]

Teď jsem měl měsíc pokažený plyn a jezdil jsem na benzín, možná jsem to neměřil úplně přesně, ale o litr mě spotřeba na benzín určitě neklesla. Asi bude dost záležet i na typu LPG - ten nový sekvenční čtyřbodový vstřik \"prý\" je úplně srovnatelný ve spotřebě, když jsem měl Vialle tak to taky způsobem vstřiku ještě kapalného LPG pod tlakem do válců a tam teprve splynováním a tudíž odběrem tepla dosahuje velmi dobré spotřeby srovnatelné s benzínem.

Ale jak tady zaznělo - za čtrnáct kaček ať si ta spotřeba lítá o půl litru sem tam....:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...