Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Repase autobateri ??


Kubajs82

Recommended Posts

Ze supermarketu nebrat. To je sběr z celé evropy a ty baterky už jsou klidně i dva roky staré (ikdyž nepoužité). Raději si trošku připlať, nenech se unést reklamou a dojeď si někam třeba do Akuma servisu pro Toplu a je klid. Navíc pozor při vybírání na startovací proud. Jsou dvě normy. EU a DIN!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U autobaterie pokud se nepletu se rozlišuje kapacita (udávaná v ampérhodinách), startovací proud (udávaných v ampérech) a to jestli je ta baterka levá nebo pravá (umístění kontaktů).

Těmi rozdílnými normami jsem myslel to, že například proud 640A dle EN je 400A dle DIN. Takže pokud například do auta patří autobaterie 75Ah 400A (dle DIN) a ty tam dáš 75Ah 400A (dle EN), tak v zimě nenastartuješ. Navíc jak jsem psal, ty baterky v akcích v obchoďákách jsou minimálně rok staré.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kubajs82

vždyť ta cena není tak hrozná..... ne ?

no není :) ale říkal jsem si že takhle po vánocích splatím nějaký prašule na úvěr.. ale zatím to máme, Dálniční známka, povinné ručení a teď ještě baterka :D

jasný ono se to nasčítá , to znám ;) ale zas máš jistotu a na baterku záruku .....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k tý dálniční známce , když už se o ní zmiňuješ , představ si žá já ji koupil kecal jsem a kecal cestou k autu a jak jsem byl zabraný do rozhovoru , tak jsem známku nalepil za pochodu zepředu a ne zevnitř okna , no dovedeš si představit jak jsem si nadával když jsem si to v zápětí uvědomil , teď musím doufat že se neponičí a policisté snad nebudou \"nadávat\" až to uvidí , to jen tak pro zasmátí :D jak dokáže člověk (respektive já) udělat nehoráznou kravinu když dělá najednou víc věcí :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kubajs82

:)) tak to je moc pěkný :)

budu na to vzpomínat až si jí někdy přístí týden koupím abych abych nedopadl jako ty ;)

no nebo pokud dorazíš na nějaký ten sraz , chystám se v tomto roce taky vyrazit - loni jsem byl díky úrazu neschopný - tak se můžeš zblízka podívat a pořádně zasmát :D:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BobyD

raspa doporucil bych vzit to pres ni bezbarvym lakem nebo alespon pruhlednym silikonem protoze to s velkou pravdepodobnosti cely rok nevydzi staci trocha vody

Nebo ztrhnout co nevíc částí známky, nalepit na nějakej fóliovej obal, vzít 2. část a jít si na poštu pro novou zadarmo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest malicek

Zober ostry noz,pomalicky s nim odliepaj tu nalepku tak ze jemne nalepku tahas a nozom zo strany na stranu podoberas. Asi tak ako ked odblanujes maso. Bezne to robime pri vymene celnych skiel.Akurat u nas vymysleli super nalepky na STK a EK ktore su samodestrukcne a pri odliepani zostava textura na skle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: malicek

Zober ostry noz,pomalicky s nim odliepaj tu nalepku tak ze jemne nalepku tahas a nozom zo strany na stranu podoberas. Asi tak ako ked odblanujes maso. Bezne to robime pri vymene celnych skiel.Akurat u nas vymysleli super nalepky na STK a EK ktore su samodestrukcne a pri odliepani zostava textura na skle.

Možná by byla lepší žiletka , no uvidíme asi ji půjdu zkusit sloupnout , ale mám obavy zda to na poště vymění , (někde jsem slyšel - asi v televizi že to mění jen na některých poštách) mno v nejhorším případě dám 900 za novou ne ? Za blbost se holt plati , jinak kupoval jsem ji někdy v prosinci a už s ní nějaký čas jezdím , prošlo to jak mrazem tak dešťama a zatím drží . Naštěstí je umístěná tak že po ní stěrače nejezdí - třeba by vydržela i celý rok :nevim , nebo do tý doby než projde kolem nějakej floutek a bude \"škrabat\" :myslim ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...