Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Hlučné pneu ?


zaza

Recommended Posts

při jízdě asi nad 20 km/h je slyšet takové hučení,při zastavování to zmizí,jinak při jizdě i s neutr. je to taky slyšet,nevychází to od žádného kola je to takový prostor. hukot,mohlo by to být od zimáků mám tam 205,začal jsem jezdit na zim. gum. nemůžu porovnat s letníma,v zimě je to slyšet asi víc,mám ho teprv 4 měsíce

307 2,0 HDi 110FAP

[upravil dne 3.1.07 zaza]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zaza

při jízdě asi nad 20 km/h je slyšet takové hučení,při zastavování to zmizí,jinak při jizdě i s neutr. je to taky slyšet,nevychází to od žádného kola je to takový prostor. hukot,mohlo by to být od zimáků mám 205,začal jsem jezdit na zim. gum. nemůžu porovnat s letníma,v zimě je to slyšet asi víc

Zimáky zpravidla trochu hučí, čím hrubší vzorek tím víc, měl sem starý zimáky OR24 na Š 105 ty při 100km/h začaly doslova houkat, při nižších rychlostech to byl zvuk jako tišší teréňák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zaza

při jízdě asi nad 20 km/h je slyšet takové hučení,při zastavování to zmizí,jinak při jizdě i s neutr. je to taky slyšet,nevychází to od žádného kola je to takový prostor. hukot,mohlo by to být od zimáků mám tam 205,začal jsem jezdit na zim. gum. nemůžu porovnat s letníma,v zimě je to slyšet asi víc,mám ho teprv 4 měsíce

307 2,0 HDi 110FAP

[upravil dne 3.1.07 zaza]

Dělá mi to naprosto stejně mám zimní Michelin Alpin najeto asi 3tis km ale dělalo mi to i s novými letními BRIDGESTONE Turanza ER300 sice asi trochu míň ale přece.Na jaře ještě tam testnu dát letní Micheliny od Táty tomu tam nic nuhučí a uvidím co to udělá.Jestli se nic nezmění tak se chystám do servisu auto je ještě v záruce.Ještě mi někdo říkal že to může být tím že na 307 se pneu foukaj víc než na jiný auta.

[upravil dne 4/1/07 doktor]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zaza

při jízdě asi nad 20 km/h je slyšet takové hučení,při zastavování to zmizí,jinak při jizdě i s neutr. je to taky slyšet,nevychází to od žádného kola je to takový prostor. hukot,mohlo by to být od zimáků mám tam 205,začal jsem jezdit na zim. gum. nemůžu porovnat s letníma,v zimě je to slyšet asi víc,mám ho teprv 4 měsíce

307 2,0 HDi 110FAP

[upravil dne 3.1.07 zaza]

Nejdřív zkus jiné gumy,já dal zimáky a je ticho,letní jsem koupil na autě Barum a radio muselo hrát hodně nahlas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám stejný problém. Letňáky pohoda Firestone 200Z Firehawk 205tky, ale zimáky Kléber vzorek sice 5mm a více, ale bohužel už 5 let staré. U zimních doporučují výměnu i když je vzorek ale když jsou starší, ztrácejí ty správné vlastnosti. Co se týká huštění, držím se předepsaných hodnot - v předu 2,4 a v zadu 2,8 až 3, jelikož nejezdím skoro vůbec sám ale vždy min. 4 lidi + zátěž v kufru. Tam dokonce předepisují až 3,2 při velkém zatížení na zadek.:mrk:mrk:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som tiez po prezuti na zimne musel zastavit a obist auto zo vsetkych stran - co to preboha je za hukot? Hlavne ked je sucho tak sa zimne pneu s dezenom ozyvaju..... tam je pricinou dezen.

Ale myslim ze je to nic oproti Lade Niva s originalnymi uzkymi drapakmi.... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 1 měsíc později...

tak si to procitam!mam ted stejny problem.zacalo me to pekne hucet!ale az pote co jsem nechal prevazit kola,fouknout plynem a dat predek za zadek!a jsou to uz letaky Vredestein.mam taky podezreni na lozisko,ale stale nemuzu prijit od ktereho kola,anebo opravdu je to diky kolum???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si také původně myslel že to jsou pneu,neboť jsem to slyšel prostorově,od žádného kola ten hukot nevycházel i v servisu při zkušební jízdě mi nejdřív řekli že mě docela dost hučí pneu,až když zvedli auto a roztočili kola tak přišli na to ložisko,teď během jízdy klid,jenom když zastavuji a rychlost klesne tak pod 8 km,tak jsou pneu slyšet

307 2.0HDi 110FAP

[upravil dne 9.3.07 zaza]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja prave taky myslim,ze lozisko,jeste jsem se stavil za kamosem v servisu a mame stejny nazor.ale at se vic projevi.jenze pekne to huci a ja slysim vzdy kazdy loupnuti ci pazvuk a hned se pidim co to je!proste to necham zvednout a roztocime to:D jen nevim proc to zacalo delat az po obmene tech pneu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těma zvukama to mám asi stejný,taky se hned pídím čím to je a já to mám ještě horší,neboť mám ropáka:D,když se jednoho pazvuku zbavím,tak se po pár dnech vyloupne další ,asi si v servisu dopředu připravují další zakázku;),každý jedno štrachání v autě-rovná se další zvuk:bojim:bojim

307 2.0HDi 110FAP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja mam zrovna pred 120tis a na servis se chystam!jen jsem se stavil dnes u kamarada,co delal v servise a rikam mu co me zlobi,ze po vymenne predku za zadek mi to huci.trosku to osahal,pokoukal a rikal,ze jsou ty predni gumy vyskakany,ze nemaji pravidelny kulaty tvar!ze kdyz byly na zadku,tak tam byly spatny tlumice a ty to zpusobily,tak zitra to jeste zkusim prohodit zpet a uvidime!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: hudy

no ja mam zrovna pred 120tis a na servis se chystam!jen jsem se stavil dnes u kamarada,co delal v servise a rikam mu co me zlobi,ze po vymenne predku za zadek mi to huci.trosku to osahal,pokoukal a rikal,ze jsou ty predni gumy vyskakany,ze nemaji pravidelny kulaty tvar!ze kdyz byly na zadku,tak tam byly spatny tlumice a ty to zpusobily,tak zitra to jeste zkusim prohodit zpet a uvidime!

Nevim, jestli to budes davat k P, ale připrav se na to... je to takova mrtvice pro penezenku.

Nicmene jsem se vcera dostal na dalnici ( myslim po servise ) a zacalo mi okolo 130 vibrovat rizeni ... mam horsi zimaky, ktery zrejme prehazeli v servisu a je to fakt znat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...