Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Mi16 nebo SRi? 405 nebo 406 ??


C.J.

Recommended Posts

Původně zaslal: vix

ne to MI16 znamená 16 ventilů (108/114 kW) - oproti SRI, která jich má jen 8.

Ale větší brko je stejně T16 - 144 kW (asi tak, ale ono je to jedno)

Hele, já mám diesela a víc raději nevím :)

Delaly se SRi, ktere mely 16V 4bod(meli jsme ho doma) s vykonem 92kW, obsah 1.9, podle me motor Mi utlumeny jednotkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli chces levne provozni naklady, tak si nesmis koupit zase nejaky stary zdorb :) To je jako se me jeden borec ptal po ICQ na 605tku, nejake rady a tak, a pak se me zeptal, jestli by za 40 tisic koupil zachovalou 605 v nafte. No popravde jsem mu rekl, ze si to absolutne nemyslim. Mozna tak 3V6 pac ty jsou neprodejne a cena jde hodne dolu ale diesel za tu cenu je bud naprosto bez vybavy uplne low lvl v kdovijakem stavu nebo sakra vyhodna koupe :)) Ja byt tebou bych pouvazoval o 406 1.8 nebo treba 2.0 nejaky starsi rocnik, porad to bude lepsi nez ta 405, ktera je prece jenom uz hodne stare auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rimmer

jestli chces levne provozni naklady, tak si nesmis koupit zase nejaky stary zdorb :)

Já mám nízke provozní náklady.. (mimo spotřebu) Jen musím co cca 1 000 km rozdělávat motor... :myslim a to už mě nebaví.. :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týká spotřeby Mi16 (116kw) co mám já tak dlouhodobý průměr skoro 4roky provozu je kolem 8.2l - 8.6/100km.

Jinak dálky není problem jezdit vpohode pod 8l. Můj průměr třeba cesty na Šebetov (srazy P-C v koloně ) je kolem 7l,vždycky mi to zkazí cesta domů...... :nevim

Ale není problém s tim jet třeba za 12l/100km když se tomu dává hodně za uši ale to pak si člověk dost zarhává... :super :super

Jinak T16 je nejostřejší verze Peugeotu co se dělala... nejhezčí svezení ale náklady na provoz jsou dost vysoký... nehledě na to,že servis je dost problemévý,sehnat na to něco u nás v ČR. Většina věcí se musí obědnávat přímo ve Francii. Ale když se ti povede sehnat pěknou T16 a máš na to aby jsi ji udržoval v 100% kondici budeš mít auto co nemá skoro konkurence.... :papa :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Capy

406 se dělali ještě turbobenzínu 2,0 myslim že 108kw ale o dost větší krouták.jel jsem s timhle motorem v nový xantii a paráda. ale nevim od kterýho roku se tam dávali.

Co vím tak tyhle motory se do 406 dávali od začátku to je od roku 1996-2004(konec výroby)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: C.J.

Původně zaslal: Neon

Tvuj dotaz se nedá zodpovědět ... může se jezdit pod 8l/100 (zeptej se treba JOhna) a taky klidně přes 15l/100

... já osobně už bych ale šel do novější 406 ... třeba 2.0 ... ale počítej, že to bude méně pružnější povození, než jsi měl v SRičku, páč je o poznání těžší. Ale jak jsem poslouchal motor na tom tvym videu, tak ... třeba ani ne ...:D:D

no tak jsem to s tou spotřebou myslel, za kolik lze jezdit s lehkou nohou (nemůžu si dovolit auto do práce a auto na víkend..)

SRi mi zpočátku taky jezdilo za 12-17l, teď se dostanu na 9l/100km.. :super při divočině na 12l max..

4x4 jsem vypustil hned, moc náročné..

Ale ten předohrab zní dobře.. :super Momentálně je moje SRi pojízdné, ale jestli to čte někdo, kdo uvažuje o prodeji ZACHOVALÉHO Míčka v budoucnu, tak na mě myslete.. :papa

406ky, které bych si mohl finančně dovolit, jsou v dost zuboženém stavu.. Byl jsem se podívat na dvě v bazaru, ceny kolem 70tis Kč a teda motor zněl divněji než ten můj.. :myslim

Jinak moji SRi jede na ty roky dobře :aut Kolik vytáhnete ze svých stroju?? (zkoušel jsem to všehovšudy dvakrát na dálnici, 200km/h to udělá i teď.. :mrk )

Mám SRi nový model na LPG. Minulej tejden sem ho zkoušel a dal 200 na LPG a šel by klidně i víc (výtahnul sem to na obchvatu,takže nebyl takovej prostor). Docela mě to překvapolo. Jinak co se týče zrychlení na 16\" 205/5516 a v kufru cca 50kg muziky nic moc a spotřeba tak 12l. Ale teď když sem přezul na zimu na 175/65/14 tak je to o poznání lepší a spotřeba 8-9L LPG :-). Ale bejt tebou,tak bych šetřil a koupil raději 406,čím novější auto tím lépe. Taky se mi osobně líbí víc 405 než 406 před faceliftem,ale raději bych koupil novější auto. Zas taková palba to není. Třeba kamarád prodával pěknou voňavku, P406 rv98, 2,1TD, plná výbava kromě kůže, na liťácích a myslím,že byla za 110 nebo 120k a to měla najeto 100tkm, fakt jak nová.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsi mel 405 2.0 benzin a uvazujes zase o 405, tak zase jedine benzin. Diesla bys prodaval do tydne. Ja mam 405 1.9D a byl to teda hodne velky sok po favoritu. Auto neskutecne lenive a na rozjezdy slabe. Nicmene jsem si zvyknul a uz me to nijak netrapi. Jezdim prumerne za 5-6l/100km. Tenhle motor toho pri bezne udrzbe vydrzi neskutecne moc a pokud je v tom cerpadlo BOSH, tak uplna pohoda. Diky tezkemu motoru se ale casteji meni cepy, silenbloky a podobne kraviny a jelikoz tyhle motory majo hodne najeto, mely by se taky casteji menit filtry a olej (cca po 8tkm). Takze pokud najedes rocne 20tkm a vic, mas prisun levne nafty pod rukou a nejsi zavodnik, jdi do toho.

Nadruhou stranu otec ma 405 SRi a to je svezeni uplne o necem jinem, proste parada. Jezdi s tim prumerne za 7-8l/100km. Dneska uz bych do diesla nesel a to z nekolika duvodu. Satre diesly byly fajn, ale koupit dneska zachovalou 4051.9D bez investic je nemozne a kdo neco takoveho ma, tak se ji nezbavi. Nafta je momentalne drahsi nez benzin a k tomu castejsi vymeny oleje a filtru, takze pokud nemas ropu pod rukou a to pod 20kc/l, tak to neni moc ekonomicke. Nove naftaky uz neresim vubec...HDI je preplacane elektronikou a ktomu ten hloupy FAP, takze nee. A navic HDI uz nema takovou spotrebu jako klasicky diesel. Pro me osobne bude dalsi volbou benzin (s rocnim najezdem kolem 20tkm), ale bud novy, nebo \"zanovni\".

Co se tyce 406, tak nejsem proti ale zase. Pokud diesla, tak stary model 1.9TD, benzin bych bral 1.8 i 2.0 ale rocnikove 2001 a novejsi. Jezdil jsem s 1.6 a i to by mi stacilo. 406 ma zase tu nevyhodu, ze ma viceprvkovou zadni napravu, takze udrzovat to a pripadna repase bude asi drahsi spas, taky ma vic elektroniky nez 405.

:xvul Jeden znamy ted bude prodavat P406 2000 1.8 16V, zelena barva, 46tkm. Je to jemne tukle na predek a dava to dokupy. Zadne vareni, zadne rovnani, jen nove predni svetla, naraznik a chladic. Cena hotoveho auta bude 130tkc.

[upravil dne 4.1.07 Dave405]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

406-ky se mi líbí až po faceliftu.. :( Ale ceny už jsou pro mě úplně mimo.. Díval jsem se na ty modely 2.2 benzín a 2.0 Turbo - :super:potlesk Ale je jich u nás jako šafránu.. Šel bych do toho benzínu 2.2 :mrk

A vůbec nejideálnější by bylo, kdybych konečně mohl řešit takové kraviny jako silentbloky, tlumiče, torzní tyče a zadní nápravu.. A ne čekat jestli motor pojede, nebo to po pár set kilometrech zase vzdá... :grr:grr:grr (pořád žere vodu, bastard..) :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: C.J.

406-ky se mi líbí až po faceliftu.. :( Ale ceny už jsou pro mě úplně mimo.. Díval jsem se na ty modely 2.2 benzín a 2.0 Turbo - :super:potlesk Ale je jich u nás jako šafránu.. Šel bych do toho benzínu 2.2 :mrk

A vůbec nejideálnější by bylo, kdybych konečně mohl řešit takové kraviny jako silentbloky, tlumiče, torzní tyče a zadní nápravu.. A ne čekat jestli motor pojede, nebo to po pár set kilometrech zase vzdá... :grr:grr:grr (pořád žere vodu, bastard..) :o

Tak to by ti úplně vyhovovalo moje auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dave405

Zere vodu v jakem smyslu. Mas praskly chladic, nebo prozrane tesneni, nebo snad prasklou hlavu? Kdyby to byl jen praskly chladic, tak bych to neresil a jen dolival vodu..

co se týče prasklého hladiče, řešil jsem to koupí nového, protože v létě je to v pohodě - dolívat vodu, ale v zimně s nemrzkou bych asi vyplácl víc za tu kapalinu, jak za novej chladič.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:grr podívej na mé web stránky.. :(

praskla hřídelka co drží škrtící klapku, šroubek co jí držel vletěl do motoru a konečná.. Tak jsme to rozebrali, vypadalo to, že šroubek jen vytrhl těsnění hlavy.. Takže jsme ho vyměnili, sehnal jsem novou škrtící klapu, nastartovali a po cca 5ti sekundách přestal jet jeden válec - mokrá svíčka.. Vyměnili jsme svíčku a zase běžel cca 3 sekundy, pak už vůbec a už byla vidět hladina vody ve válci.. Znova jsme to rozebrali a válec prasklý odzhora až dolů.. :bojim (což poprvé nebylo, asi byl \"načlý\", ale jelikož nebyl tlak (těsnění v háji), tak nepraskl úplně..) Tak jsme sehnali jiný motor - jenže jen 1600ccm (tvrdili že to je 1900), ale za levno, vložky válcu jsou stejné, tak jsme prohodili jen jednu vložku.. Zdálo se že je vše ok, ale po cca 200km najednou svítí červená kontrolka na palubce - není chladící kapalina.. Doliju 4 l vody, ujedu 10 km a svítí znova!! Znova kupuju na pumpě destilku, dojedu do garáže a už je míst ooleje jen hnusná kašovitá emulze.. Opět rozebrat motor.. Nevydržel těsnící kroužek mezi vložkou válce a blokem motoru.. :nevim Těsnil dobře do doby, než jsem obyčejnou vodu vyměnil před zimou za nemrznoucí směs - ta ten gumový kroužek rozleptala.. A to byl nový, ale nějaký univerzální sh.t. Tak jsme objednali orig. těsnění, poskládali a jakžtakž jede.. Pro jistotu už nemám \"uzavřený\" chladicí okruh, ale otevřený, s přepadem do 5ti litrového kanystru, takže voda se mi v chladiči netlakuje.. (tudíž bod varu je 100 st, a ne asi 110 jako u natlakované chladicí kapaliny..) Ale raději to, než riskovat že mi to zase někde prdne.. A teď mám najeto ani ne 1 000km a díval jsem se, že 1,5l vody zase chybí.. Z videa je jasně vidět, jak to prská na volnoběh do výfucku.. (nevím jestli to je přímo tou vodou.. až tolik jí neubývá..) V oleji voda není, ale když vytáhnu měrku oleje, tak z ní jde pořád pára.. :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Trundik

Původně zaslal: Dave405

Zere vodu v jakem smyslu. Mas praskly chladic, nebo prozrane tesneni, nebo snad prasklou hlavu? Kdyby to byl jen praskly chladic, tak bych to neresil a jen dolival vodu..

co se týče prasklého hladiče, řešil jsem to koupí nového, protože v létě je to v pohodě - dolívat vodu, ale v zimně s nemrzkou bych asi vyplácl víc za tu kapalinu, jak za novej chladič.

Jasně. Asi záleží na tom, jak dlouho má to auto ještě jezdit. Pokud je to na dojetí, už bych to asi neměnil. Co jsem koukal, tak na diesla to vycházelo nové kolem 5tkč + práce a to si myslím není málo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dave405

Pokud jsi mel 405 2.0 benzin a uvazujes zase o 405, tak zase jedine benzin. Diesla bys prodaval do tydne. Ja mam 405 1.9D a byl to teda hodne velky sok po favoritu. Auto neskutecne lenive a na rozjezdy slabe. Nicmene jsem si zvyknul a uz me to nijak netrapi. Jezdim prumerne za 5-6l/100km. Tenhle motor toho pri bezne udrzbe vydrzi neskutecne moc a pokud je v tom cerpadlo BOSH, tak uplna pohoda. Diky tezkemu motoru se ale casteji meni cepy, silenbloky a podobne kraviny a jelikoz tyhle motory majo hodne najeto, mely by se taky casteji menit filtry a olej (cca po 8tkm). Takze pokud najedes rocne 20tkm a vic, mas prisun levne nafty pod rukou a nejsi zavodnik, jdi do toho.

Nadruhou stranu otec ma 405 SRi a to je svezeni uplne o necem jinem, proste parada. Jezdi s tim prumerne za 7-8l/100km. Dneska uz bych do diesla nesel a to z nekolika duvodu. Satre diesly byly fajn, ale koupit dneska zachovalou 4051.9D bez investic je nemozne a kdo neco takoveho ma, tak se ji nezbavi. Nafta je momentalne drahsi nez benzin a k tomu castejsi vymeny oleje a filtru, takze pokud nemas ropu pod rukou a to pod 20kc/l, tak to neni moc ekonomicke. Nove naftaky uz neresim vubec...HDI je preplacane elektronikou a ktomu ten hloupy FAP, takze nee. A navic HDI uz nema takovou spotrebu jako klasicky diesel. Pro me osobne bude dalsi volbou benzin (s rocnim najezdem kolem 20tkm), ale bud novy, nebo \"zanovni\".

Co se tyce 406, tak nejsem proti ale zase. Pokud diesla, tak stary model 1.9TD, benzin bych bral 1.8 i 2.0 ale rocnikove 2001 a novejsi. Jezdil jsem s 1.6 a i to by mi stacilo. 406 ma zase tu nevyhodu, ze ma viceprvkovou zadni napravu, takze udrzovat to a pripadna repase bude asi drahsi spas, taky ma vic elektroniky nez 405.

:xvul Jeden znamy ted bude prodavat P406 2000 1.8 16V, zelena barva, 46tkm. Je to jemne tukle na predek a dava to dokupy. Zadne vareni, zadne rovnani, jen nove predni svetla, naraznik a chladic. Cena hotoveho auta bude 130tkc.

[upravil dne 4.1.07 Dave405]

Ad 405D a Favorit - pokud je 405D v pořádku a správně seřízená, jede líp než 40-43kW Favorit a to znatelně. S 46kW-50kW je cca nastejno - tedy co se zrychlení týče, jinak tomu favorit nesahá ani po kotníky, pochopitelně.

Co se týče zachovalých 405D - těch je vskutku jako šafránu, ale kdo něco takového má, klidně to dá pryč třeba jen z důvodu omlazení vozového parku, takže při troše snahy se sehnat dá. Nicméně snadnější je sehnat pěknou 306 1,9D.

Ad 406 1,9TD - ten motor je v tomhle autě poměrně riziková záležitost. Sice nemá žádnou elektroniku, ale na hodně těžkou 406 nebyl stavěn, a hodně zde odchází mechanicky (prasklé hlavy, zadřené kliky). Na vrakovištích patří tyto motory k extra drahým. Takže tuto koupi bych si velmi dobře rozmyslel - mj. i proto, že váží o 300kg víc než 405, tudíž i s těmi 66kW nejede o tolik výrazně lépe než 405 D bez turba - ta váha navíc dělá hodně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a co tak 405 Mi 16 nechceš.....stojí mi jedna na dvoře a nikdo s tím nejezdí mám těch pažoutu už moc tak něco střelím ,je to ve velmi slušném stavu,původní majitel byl 47 ročník a je poznat že se oto vozítko staral,koupil jsem si 306 1,6 tak to stojí a jezdí se novým a z hlučína to není tak daleko do val mezu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...