Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Cvakání ve studeném motoru


Crack

Recommended Posts

Ahoj,mám takovej problém,když nastaruju studenej motor tak mě pod kapotou něco začne cvakat a po prošlápnutí do 2500ot. se to začne strácet,to samé když auto nechám stát tak po 30vteřinách zvuk pomaličku začne utichat,nebo po ujetí necelejch 100m to taky zmizí,jde to od strany kde jsou rozvody,nebo alternátor..Zvuk má charkteristiku tik tik tik o frekvenci asi 2-3tiky za vteřinu a po přidaní plynu se to zvedá,vychází to jakoby od jednoho předmětu.Auto musí stát aspon půl dne,jinak to nedělá,nebo jen hodně málo,v létě když bylo teplo,nebo když to nechám stát v dílně kde je 16stupnů,tak to taky nedělá nebo jen lehce chviličku.Auto je Saxo,ale je to uplně stejný jako 106ka.Když sem hledal tady na foru,tak tady byli náký zmínky že to dělaj ventily,ale byly to trošku jiný případy,tak teda nevím:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mel jsem opdobne priznaky, ventily..cili spatne hydrostel...menil jsem ale vsechny a motor zas mel cisty zvuk. Pokud to dela nezavisle pri jizde na ubranem nebo plnem plynu, tak to muze byt ono. Nebo taky neco nekde s remenama atp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Regulator tlaku paliva na vstrikovaci liste, je to normalni a krome hlucnosti neni na zavadu....takže je to uplně normální,nebo co???Snad to necvaká takhle od výroby,mě to vždycky hrozně znervoznuje že se mě auto někde vysype:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Crack

Regulator tlaku paliva na vstrikovaci liste, je to normalni a krome hlucnosti neni na zavadu....takže je to uplně normální,nebo co???Snad to necvaká takhle od výroby,mě to vždycky hrozně znervoznuje že se mě auto někde vysype:nevim

No to já taky právě nevim, ale cvaká i na 307 tak těžko říct:myslim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Crack

Takže teda mám něco vyměnit,nebo nemám?Když se půjdu zeptat přímo k panoj dealeroj do servisu,tak mě vyměněj půlku motoru:roll

Já bych to nechal, jen pro klid bych se zeptal v nějakym dobrym servisu, možna se tam stavim a dám sem vědět, tady mi chlapi poraděj a nebudou mi měnit pul auta, jsou v pohodě. Možna se někdo ozve kdo s tim má víc zkušeností, mě se to objevilo ted se zimou a našel jsem jen tohle co jsem sem dal, pokud by to nějak odchazelo asi by to sem někdo napsal:myslim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Crack

To je taky pravda,no snad to vydrží.Když bylo teplo tak mě to taky nedálo a když sem měl auto v dílně kde topíme,tak to nedálo taky téměř nic.Uvidíme,třeba se ještě někdo ozve.

Pokud zitra už budou v servisu tak se tam stavim a zeptam se na to, sem zvědavej co mi řeknou, stejně potřebuju přetěsnit výfuk.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radek Hurvajz:ta kco zjistil si něco?

Jinak sem zase zjistil že prej regulátor tlaku paliva necvaká s přidáním plynu rychleji,protože palivové čerpadlo tlačí pořád konstantní tlak:nevim tak nevím jestli to nechat až se to podělá uplně...fakt mě to štve:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Crack

Radek Hurvajz:ta kco zjistil si něco?

Jinak sem zase zjistil že prej regulátor tlaku paliva necvaká s přidáním plynu rychleji,protože palivové čerpadlo tlačí pořád konstantní tlak:nevim tak nevím jestli to nechat až se to podělá uplně...fakt mě to štve:grr

Jo ráno jsem byl v servisu, výfuk přetěsněn, a moc mě nepotěšili, budu měnit termostat a pumpu:( , to cvakání dělají buď vstřiky, nebo hydrostavy ventilů, nemělo by to být na závadu, tohle mě řekli. Regulátor to opravdu být nemůže.

[upravil dne 4/1/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Crack

No já nemám hydroštely,takže to bych vyloučil.Ale furt nechápu proč po ohřátí ty vstřiky přestanou bejt hlučný a co v ních vůbec tiká,nejradši bych to dal do kupy:myslim

V tom vstřiku musí být něco co mechanicky otevírá a zavírá přívod paliva do válce, tak myslim že onen zvuk by mohl pocházet od toho. A pokud je chladno tak jde asi ztuha a proto cvaká, jinak nevim.:myslim

[upravil dne 4/1/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Crack

Já se na to prostě optám až to ted budu dávat do servisu a uvidí se,horší by bylo až to pak někdy budu prodávat,tak by to asi kvůli tomuhle bylo neprodejný,protože by si lidi mysleli bůh ví co

Tak pokud to dělá jen v zimě tak bych to asi zatím neřešil, máš to platit teď (třeba zbytečně) nebo potom až to umře, to je fuk. Uvidíš co ti řeknou, ale zvaž jestli z tebe jen nechtějí tahat prachy.

[upravil dne 5/1/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...