Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vysoka spotreba 1,9D


brko

Recommended Posts

mam novou 306ku,zjistuju spotrebu dotankovanim do plna a nemuzu si furt pomoc vyjde mi to kolem 7,5l nafty pritom jezdim useky 20km tam a 20 zpet,vzduch. filtr je novy cim to je?Jezdim fakt s lehkou nohou tak 90-100 ,mel sem 205 a ta za 5l,kde je problem?Jsem akorat pekne vytoceny.Napadl me jeste automaticky sytic ale kolik si vezme vic,tolik asi ne co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je motor 1.9 D dobře seřízený, tak ve 205 se nedostaneš přes 6/100, ve 306 bych tipoval 7/100.

Ale obecně - zkontrolovat vstřiky, jestli netečou, jestli je tam správné a správně nastavené čerpadlo, jestli není seklý ten \"automatický přesuvník\" - u 80% aut stejně nefunguje a jestli není díra v nádrži (palivové soustavě).

A navíc, na 20 km se motor ani neprohřeje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

Pokud je motor 1.9 D dobře seřízený, tak ve 205 se nedostaneš přes 6/100, ve 306 bych tipoval 7/100.

Ale obecně - zkontrolovat vstřiky, jestli netečou, jestli je tam správné a správně nastavené čerpadlo, jestli není seklý ten \"automatický přesuvník\" - u 80% aut stejně nefunguje a jestli není díra v nádrži (palivové soustavě).

A navíc, na 20 km se motor ani neprohřeje...

To same si myslim i ja,205ka mi nezrala vic jak 5l a ted toto,pritom to ma najeto 140tisic,motor cisty jak slovo bozi,starty super,zadny dym proste vporadku,i na emisach nic nerikali,tak nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

C.J. - to není tím.. ten motor nemá na to, pokud je v pořádku, aby se dostal k 8/100 - jinak jezdit s 205 za 5/100 - je takový HODNĚ lepší průměr (takže řidičem to nebude).

Prostě 47 kW nějakou naftu sežere - ale nechlastá ji ! (prostě má strop)

P.S.: těch 8/100 to bude žrát 1.9 D v Jumperu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky si to myslim ze tolik je proste moc,ja jezdim v aute hlavne na spotrebu,na divocinu mam motorku,ale proste s takou spotrebou pujde asi pryc,teda jestli se to nespravi.S 205kou sem tahal i vozik s motorkama a 6 litru max,nejvic sem mel v zime a to jen popojizdky po meste a bylo to 6,5l,studoval sem unik a nikde nic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

Pokud je motor 1.9 D dobře seřízený, tak ve 205 se nedostaneš přes 6/100, ve 306 bych tipoval 7/100.

Ale obecně - zkontrolovat vstřiky, jestli netečou, jestli je tam správné a správně nastavené čerpadlo, jestli není seklý ten \"automatický přesuvník\" - u 80% aut stejně nefunguje a jestli není díra v nádrži (palivové soustavě).

A navíc, na 20 km se motor ani neprohřeje...

Jistě souhlasím to záleží na více věcech , musí se taky zohlednit to že 306 je o něco težší , roli zde hrají taky velikosti kol ap. Já s 306 sedanem 1,4, teda benzíňákem na takový ty kratší cesty kolem 8l. Jinak u každýho stojanu natankuješ kapku jinak , nejsou to sice nějaký velký rozdíly ale i to tu může hrát roli

[upravil dne 31/12/2006 raspa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: brko

taky si to myslim ze tolik je proste moc,ja jezdim v aute hlavne na spotrebu,na divocinu mam motorku,ale proste s takou spotrebou pujde asi pryc,teda jestli se to nespravi.S 205kou sem tahal i vozik s motorkama a 6 litru max,nejvic sem mel v zime a to jen popojizdky po meste a bylo to 6,5l,studoval sem unik a nikde nic

jistě 205 1,9D to je výborný vozidlo jezdil jsem v něm též , paráda spotřeba. Jinak si myslím že u 306 1,9 to bude tak kolem 6-7l nafty , nechat seřídit a uvidíš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

raspa: jasně, benzíňák si v zimě, po městě, na vzdálenosti do 10 km vezme klidně i 15/100. Ale tady srovnáváme naftu, která funguje na jiném principu než benzín...

O hmotnosti to nebude, těch 7,5/100 na atmosférickej diesel je dost ( i s velkou 405 se dá jezdit do 6/100)... a řidič se přiznal, že jezdí na spotřebu (což 5/100 u 205 D úplně evokovalo). Napadaj mě buď špatné vstřiky, čerpadlo, nebo visící brzdy...

U pumpy natankuješ +- 2 lt / nádrž.. takže počítej odchylku max 0,5/100

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

raspa: jasně, benzíňák si v zimě, po městě, na vzdálenosti do 10 km vezme klidně i 15/100. Ale tady srovnáváme naftu, která funguje na jiném principu než benzín...

O hmotnosti to nebude, těch 7,5/100 na atmosférickej diesel je dost ( i s velkou 405 se dá jezdit do 6/100)... a řidič se přiznal, že jezdí na spotřebu (což 5/100 u 205 D úplně evokovalo). Napadaj mě buď špatné vstřiky, čerpadlo, nebo visící brzdy...

U pumpy natankuješ +- 2 lt / nádrž.. takže počítej odchylku max 0,5/100

jasně benzíňák je něco jinýho toho jsem si vědom , já teda jezdil akorát v té 205 1,9D , takže nemůžu moc srovnávat , spotřeba kterou jsem u 306 1,9D napsal (6-7l) je JEN MUJ DOHAD. Proto jsem psal u toho slůvko asi. Jinak rozdíl 2-3l pohonných hmot u stojanu je fakt , dobře počítejme odchylku 0,5 l , něco udělají kola .... ....................................... Prostě a stručně řečeno , chtěl jsem jen upozornit že i tyhle věci tady můžou hrát roli. Jinak jak si psal - čerpadlo , vstřiky .... :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasne chtelo by to prekontrolovat ale zase je to mlade auto najeto 140 a to si myslim ze by nemel byt problem navic by se to projevilo na emisach a hlavne motor slape fakt pekne,doufam ze to bylo tim syticem,uz sem ho odpojil,jde tam prd videt jestli je zasekle lanko.Jenze kolik muze udelat taky sytic?Hmmk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...