Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Tlakové koule u 405 MI 16X4


Pája Rybišár

Recommended Posts

Ahoj lidi,tak neustále řeším problem s zadní nápravou,ale už na 100%vím že jsou špatný tlakový koule.Někdo mi tady říkal že jsou shodné jako u Citroenu BX tak se vás chci zeptat jestli stim nekdo nema určitiou zkušenost,nerad bych nakoupil věc za 1100kč a pak ji měl doma na výstavu:nevim...Předem všem velky dík za cokoli k napravě 4X4....:papa

PS:Neví někdo kolik bude stat to ložisko kardanu ve střední časti vozidla??(uložení kardanu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,pokud jsou ty koule stejné jako v Citroenu BX tak se nemusí měnit a dají se dofoukat dusíkem. Podmínkou je, aby v těch koulích nebyla proražená plastová membrána. Na každé té kouli by měl být vyražen údaj o hodnotě tlaku a na tuto hodnotu by se měla nafoukat. Cena za dofouknutí koule se pohybuje okolo 250,-Kč/ks. Lidi co se tím zabývají Ti změří tlak v těchto koulích protitlakem a podle potřeby doplní. V případě nulového tlaku zjistíš proraženou membránu vyšroubováním plnícího šroubu a otočením otvoru směrem dolů. Pokud z koule nebude vytékat olej, měla by být dobrá. Měl bys to poznat i na tom šroubu, jestli je od oleje nebo je suchý.

Pokud něco ozvi se.

Pepa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nová koule bude asi levnější od Citrenu než od Peugeotu, zkus si ji najít v katalogu ( http://www.stuartmcguire.co.uk/pug) a potom na stránkách http://www.peugeot.cz v sekci Náhradní díly. Jinak bych asi zkusil sehnat někoho, kdo je schopnej ty koule nafoukat (třeba přes BXclub- Neon by mohl pomoct s kontaktama ;) ), třeba to někdo v okolí Chrudimi dělá :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citröen má vzadu 2 koule, kdežto 405 Mi16x4 pouze jednu a nová stojí okolo 5.000,- !!!! Zaměnit to za tu levnější z citröenu jde, ale žádná koule od citroěnu nemá stejný tlak jako ta na 405ku, takže bych se být tebou vyprdnul na experimenty a koupil originál co tam patří. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to Dundee tak jednoduche neni ,ale ja bych nejdriv zkusil jestli jde ta stara dofoukat a potom kdyz se jedna o MI tak do te s vetsim tlakem , u SR jedokonce jina nez u MI a T16 .

Bohousi u tebe jiz nesla udelat dofuk te koule nebo jsi to ani nezkousel ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...