Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Benzín nebo nafta u peugeot 605


Daniel80

Recommended Posts

Ahoj chci si koupit peugeot 605 a rozhoduji se mezi benzínem a naftou. Tak bych prosil o radu kdo má zkušenosti s tímto vozem. Dříve jsem měl opel omega 2.5td a dost jsem se spálil s motorem tak jsem k naftě opatrnější. Jde mi hlavně a spolehlivost spoteba mi zas tak nevadí. Pokud bych volil benzín tak třílitr, dvoulitr se mi zdá na dané auto slabé a dvoulitr benzín turbo tak často k prodeji není. Takže benzín a nebo naftu poradí mi někdo? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Daniel80

Ahoj chci si koupit peugeot 605 a rozhoduji se mezi benzínem a naftou. Tak bych prosil o radu kdo má zkušenosti s tímto vozem. Dříve jsem měl opel omega 2.5td a dost jsem se spálil s motorem tak jsem k naftě opatrnější. Jde mi hlavně a spolehlivost spoteba mi zas tak nevadí. Pokud bych volil benzín tak třílitr, dvoulitr se mi zdá na dané auto slabé a dvoulitr benzín turbo tak často k prodeji není. Takže benzín a nebo naftu poradí mi někdo? Děkuji

ja mozem len doporucit 3,0 v6.spotreba okolo 10-11l ale motor tam nieco vydrzi.kultivovany zvuk a ten tah je fakt dobry.pocul som ze tie hladke 2,0 benziny maju skoro taku spotrebu ako 3,0.diesel ja osobne nemusim,je to pre mna slabe.vyhody dieslu ti zase povie niekto iny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V první řadě bych se vyprd na celou 605, a koupil si raději 406. Sice je o třídu menší, ale je to podstatně méně riziková koupě.

Co se motorů v 605 týče, tak 2,0 nedoporučuji, na to auto je slabý, a v kombinaci s dlouhým zpřevodováním, které mělo zachovat jakýs takýs komfort, je zajištěna poměrně velká úmrtnost těhle motorů - ačkoliv v jiných autech jezdí celkem bez problémů (dokonce i ve stejně těžké 806 zdaleka tak neodchází, díky jinému zpřevodování). A vyhnul bych se zde i naftě. Ač jinak jezdím prakticky výhradně v naftových pixlách, zde je ten motor opět více rizikový - jak 2,1, tak i 2,5TD. Suma sumárum - zbývá ti akorát ten třílitr... nicméně stejně bych spíš vzal tu 406, jak jsem uvedl dříve (tam má i ten výběr motorů podstatně větší, u 406 můžeš naprosto klidně vzít i 2,0 16V... 2,2, i ten třílitr se zde dával).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...