Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Teplota 206 1.4i 8ventil rv2001


kmil

Recommended Posts

Nevite nekdo,pri kolika stupnich ma otvirat termostat pro velky okruh chlazeni(i pro info jaky mam koupit,kdyz bude potreba)?Pri ceste do prace se mi to ohreje na 70 stupnu cca 8km.A to jeste moc nemrzne.Kdyz jedu delsi trasu,tak se to ohreje na 81 stupnu.Auto mam po bratrovi a ten tvrdi ze se mu teplota jak v lete,tak v zime drzela na 90 stupnich.Nevite jak je to u tohodle modelu s tou teplotou?PLS

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predevsim to zmer nezavislym teplomerem, je stejna sance ze klame teplomer.

Teplota ma byt mezi 80 az 90 (90 je lepsi), ale jak rikam, muze ti blbnout termostat, ale taky teplomer.

Teplomer stoji do 200 Kc, koukni na www.gme.cz, hledej multimetr HC-DT830C 722-139

http://www.gme.cz/index.php?action=detail&sklcis=722-139&lk=&sk=&pict=&jaz=

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK,zkusím to.Jen jestli bratr nekecal a není to normální.Každopádně,když si pustím dřív ventilátor u topení tak na 3 stupen rychlosti - má to velký vliv na to,že se to ohříva pomaleji?Jednou jsem měl teplotu na 70 stupnich,pustil jsem si ventilator topeni na 3 stupen a min. o 8 stupnu to slitlo skoro hned dolu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kmil

OK,zkusím to.Jen jestli bratr nekecal a není to normální.Každopádně,když si pustím dřív ventilátor u topení tak na 3 stupen rychlosti - má to velký vliv na to,že se to ohříva pomaleji?Jednou jsem měl teplotu na 70 stupnich,pustil jsem si ventilator topeni na 3 stupen a min. o 8 stupnu to slitlo skoro hned dolu.

Topení má asi 2 až 3 kW, když topí /chladí kapalinu naplno, hlavně v mrazu, tak to musí být znát.

[upravil dne 27.12.2006 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já taky teď mívám kolem 80-85°.

Je to především proto, že sem přes léto dělal všechno možný abych teplotu shodil, taky kvůli zimě a klidné jízdě po dálnici, a pak kvůli tomu, že topím naplno.

Kdybych vypnul topení, jel po městě, tak se ně těch 90° určitě dostanu.

Jedna věc je, když má auto nízkou teplotu a netopí, druhá je když má nižší teplotu ale topí dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zkoušel jednu věc.Jel jsem,pak zastavil,když byla teplota ještě před 70 stupni.Sahnul na hadici u chladiče a na chladič a teplej nebyl.Teda ale na to jaká je už zima,tak ani ne moc studenej.Pak jsem zkoušel jet po městě s úplně vypnutým topením a teplota je pořád stejná jak se zapnutým,pořád kolem 81stupňů,někdy klesne i na 78-79stupnu.Nevíte přesně při kolika stupních má začít otvírat velký chl. okruch?A ještě když bych šel kupovat nový termostat,na kolik teda mám říct stupňů?

PS:Teploměr ukazuje dobře,zkoušel jsem to přídavným teploměrem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no když jsem kupoval termostat já, tak měli jen jeden.. Takže výběr byl velice jednoduchý.. ;) Většinou mají na nižší nebo vyšší teplotu.. Na starém bylo vyraženo 85st, na novém nic.. :nevim Když jsem ho vařil, tak začal otevírat až těsně před varem, ale za jízdy mám s ním vodu na 85st..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, mě ukazuje 206ka 1.4ka něco mezi 70 a 80ti stupni (ale důležitý je , jestli čidlo teploty pro budíky dává dobrý údaje - což u mě nedává (změřeno)). Sahary mi zapínaj, když mám na budíku přes 80 (v reálu přes 90stupňů - a tak by to asi mělo být).

Jinak celkově sou tam snad tři čidla. Jedno na budík v palubovce, další na spouštění sahary a ten poslední? žeby pro centrální jednotku? (no a sou různě barevný modré,žluté,zelené? :D

Termostat by měl otevírat při 89 stupních (při 90ti je už plně otevřenej)

Podchlazenej motor je naprd. Pokud máš teploměry, tak to poměř, vytáhni termostat a ohřívej ho ve vodní lázni a uvidíš jak a kdy otevírá. Jinak novej termostat stojí tuším kolem tři stovek,ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už mám koupen nový termostat.Cca 380.-Kč s DPH u Peugeota.Jinde byla cena 340,takže sem bral přímo origoš.Mám ale ještě jednu prosbu.Nemáte někdo obrázek,kde se přesně vypouští voda s chlazení (bude stačit jen uputit) a pak kde všude jsou odvzdušňovací místa?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Po výměně teplota již dosahuje 89 stupnu.Akorád dříve držela krásně pevně a ted to dle teploměru v autě kolísá cca od 81 do 89 stupňu podle toho jestli jedu do kopce či po rovince.Dříve držela krásně pořád 89,nikdy neklesla a stoupla víc jen v zácpách.Tak to by mě tedy zajímalo čím by mohlo být tohle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...