Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

jaky filtr? porodai nekdo


sweps

Recommended Posts

To je fakt, hříbek = vetší hluk, teplota okolního vzduchu...

Ale zase má prý větší plochu a nasaje vetší množství, i když to bude relativní.

Vzduch se rozpíná s teplotou. Čim nižší teplota, tim lépe. takže odstínit a vůbec...

Mám do origo boxu a jsem spokojený...jen mi do 406ky od Greenu nepasoval přesně, musel jsem ho trošku cca. 2 mm oříznout, aby se tam vešel :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Já mám v P309 1.6 sportovní kit sání Green - je to jen redukce s filtrem - a mám to navedené na originální vzduchový systém včetně airboxu.Není to tak hlučné,je to docel dobře odstíněné jako v sérii a jede trošku líp (táhle víc ve větších otáčkách) a hlavně necuká když třeba jen popojíždíš v koloně.....Ale je to drahý špás když kupuješ origo Green:nevim.Hlavně tam musí jít dost vzduchu a musí být filtr dobře odstíněný od tepla sálajícího z motoru.Ale jinak spokojenost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Proč se nedává bavlna origo v továrně?

Protože to odporuje "firemní strategii". Papírový filtr vyměníš jednou za 60.000 (kus za kus) a je vyřešeno - odbyt náhradních dílů je zaručen. S bavlnou jsou větší starosti - musí se to čistit, je to drahý, ale zase to dýl vydrží (v ideálním případě to přežije auto). Podle mě je pro výrobce prostě pohodlnější tam dávat papír.

Podobná situace je třeba u svíček. Proč se všude nedává hned ve výrobě denso Iridium?

To samý laděný výfukový svody. Žeby to bylo o tolik náročnější na výrobu? Hovnajz - udělá se forma a jede se série ve stotisících.

Proč se dělá odvětrávání výka ventilů zpětnou vazbou na sání vzduchu a tím se dostává olej do sání a zasírá se tím motor? proč tam od výroby není OIL Catch tank (nádobka na zachytávání oleje)?

Já už mám jasno. 206tku mám na experimentování a do 307mi pude bavlněná vložka do originálního boxu (ale zatím sem našel jen green za 1600 :myslim)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tanagy

Proč se dělá odvětrávání výka ventilů zpětnou vazbou na sání vzduchu a tím se dostává olej do sání a zasírá se tím motor? proč tam od výroby není OIL Catch tank (nádobka na zachytávání oleje)?

OCT mám od soboty instalovaný na své 206ce. Pro zájemce můžu udělat i nějaké fotky. :) Mám tam transparentní hadice, takže je pěkně vidět, jak se ta hadice při protůrování motoru zevnitř lehce zamlží. :) Ta, co jde do sání, se už ale nemlží... ;)

do 307mi pude bavlněná vložka do originálního boxu (ale zatím sem našel jen green za 1600 :myslim)

Taky jsem to tak řešil - bavlněná vložka od Greena do původního boxu, stála taky kolem 1600. Kromě Greena můžeš najít ještě vložky a filtry od K&N, které ale rozhodně nebudou levnější. Co se kvality týče, tak mezi Greenem a K&N prakticky není rozdíl.

[upravil dne 29/11/07 Fakir]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakir :

Gdes tu nadobku a hadicky kupoval? Nakolik takova sranda vyjde? Jo, hod sem fotku - sem zvedavej na to jak to vypada

wena99 :

OCT tam zatim nemam, ale princip je takovy, ze puvodni plastove hadicky (teda hadicku mezi vikem ventilu a plastovym natrubkem sani (hned vedle klapky)) nahradis pruhlednou hadickou, ktera je zhruba v pulce napojena na nadobku, ze ktere to pak vede zase na sani. Duvod proc to delat je prave v tom, aby se ti nezasiiiralo sani a motor olejem. Ten olej se zachytava v nadobce, ale vyrovnavani tlaku funguje porad (cely OCT musi byt hermeticky uzavreny).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, tak vám to zítra blejsknu. :)

OCT mám od Bidrina (www.bidrinperformance.com), což je človíček, působící na Tuning Fóru, který se zabývá výrobou různého kovového příslušenství k tuningu motoru (OCT, BOV, regulátory tlaku paliva). Mám dvouportové provedení, kde je jedna hadička napojená do sání, a druhá do "rozdvojky", schované pod plastovým krytem hlavy; tanagy bude vědět, co myslím. :) Původně jsem přemýšlel o tříportu a napojit každé víko ventilů zvlášť, ale pak mi to přišlo jako pitomost a ukázalo se, že jsem udělal dobře, protože to původní odvětrávací "potrubí", které jsem ze začátku považoval za jeden kus, se při bližším pohledu ukázalo poskládané ze třech plastových trubiček a rozdvojky (s odbočkou k snímači podtlaku), takže se dá bez problémů odstranit jen trubička, vedoucí z rozdvojky do sání a na její místo uchytit hadice. Použil jsem čiré PVC hadice o světlosti 18 mm (takže celá hadice má v průměru asi 21 - 22mm), což perfektně sedí jak na místo původní trubičky, tak i na OCT, který jsem objednal se 17 mm přípojkami (ty největší). No a cena - dvouportový OCT mně stál cca 1500 a je k němu přiložený montážní materiál (1x objímka na celý OCT, 2x šroubovací stahováky na hadice, 1x malá hadicová přípojka, která jde dát na dno místo vypouštěcího šroubu a stahovák na malou hadici).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...