Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nová Fabie


Zipík

Recommended Posts

Zajímalo by mě, jak bude vypadat interiér nové Fabie. Ve staré bych všechno přežil, něco mi na ní bylo i sympatické, ale naprosto nechápu, jak si to auto mohl koupit normálně vysoký člověk. Můžu jen tipovat, kolik lidí má vytlačený důlek v pravém koleni od rohu středového panelu. Já tedy ze služebáku po 60tis. km ano.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Roomster se mi nelibi, ale je to \"svezi vitr\" v usedlem designu a prave proto si ho spousta lidi koupi (sedel jsem v tom a nechal se svezt v 1.2 HTP .. neni to tak spatny, jak by se mohlo zdat). Nova fabie neni spatna - libi se mi vic nez puvodni model. Ta orizla hrana skel ala Mini mi napoprvy nesedela, ale proc ne.

Antiskodovkarstvi neresim, nicmene me vzdycky pobavi prispevky podeprene zarucenymi argumenty :D. Takze za to diky i mistnim :super. Ja k tomu mam jen tolik - doma mame 3 roky Fabii RS. Jezdi to, zataci to, brzdi to, nezere to. Najeto 50 tisic a nemenilo se na tom krome oleje a desticek vpredu NIC!

Nalital jsem tisice kilometru v oktavce I i II a rozhodne nemuzu rict, ze je to spatny auto. Je to tuctovka, ale kdybych kupoval novyho sluzebaka a mel si vybrat mezi VW a Skodovkou, vemu misto Passata (toho novyho) OII .. moc prijemny auto. Sice o tridu niz, ale naprosto dostacujici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Rebik

Původně zaslal: Pata

Původně zaslal: Marlin

taaakze, 2.0 se do Fabie nedava uz par let.... ale kdybych Fabi, tak sedana a s tim 2.0 litrem v plny vybave.... nemuzu si pomoci, ale tahle kombinace semi libi.

Dvoulitra? Vite proc jsou 2.0 tak levne? Soudruzi ve vyrobe otocili vsechny stiraci krouzky a proto motor od vyroby zere olej, jak stara 120tka :D:D:D (potvrzeno nekolika servismany a neprimo i clovekem ze skodovky) Jednu dobu jsem to resil, kamos si kupoval oktavku... no nakonec koupil 1.6 100k a rozvody ho staly i s praci 8 litru... celkem zaplakal, protoze doma uz si neudela ani sroubek... Kdyz uz nemce, tak Porsche, BMW, AUDI (v tomhle poradi) :D

Jseš blb... Já jsem na rozdíl od tebe s Fabií 2.0 Combi jezdil, koupil jsem jí novou, za dobré peníze, za dva roky jsem najel 80 tkm a neměnil jsem ani Ň. O ubývání oleje nevím nic, brzdy se měnili až po 100tkm, včetně destiček a to jezdím hodně ostře. Samozřejmě to nebylo holátko - klima, el. sedačky, ASR atd. Ten motor je dědeček, ale nerozbitný, menší výkon, nicméně pro tu váhu akorát, 200km/h to jede taky. Jasně je to vyjímečný model, ale auto s tak dobrým sladěním řízení, brzd a řazení jsem už neměl (nyní Passat + 406). Nyní ji má švagr, po 5 letech má auto 160tKM a měnily se tlumiče, brzdy, silentbloky ramen, rozvody (1200 Kč) a ložiska kol. Cokoliv je -nové a originální, na prodejnách za pakatel.

Už bych Škodovku pro její tuctovost nechtěl, ale spotřební zboží je to skvělé.....

Mno rikal jsem, ze jsem to resil u oktavky, resp. u prvni generace s 2.0l :roker Jen jsem konstatoval, jak je vetsina lidi udivenych, kolik stoji dily v servisu za \"ceske\" auto...

ja s ni nejezdil, to mas pravdu, ale nadavej radeji manzelce, ok? ja si o tobe taky myslim svoje a neventiluju to tady :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Původně zaslal: oni

k tomu golfu,ja jen ze od rs se lisi pouze kastli tot vse,je jenom opar kilo lehci,je pravda,ze golf jede lepe,mel jsem tu cest taky!!!

Fabia = VW Polo

Octavia = VW Golf

Superb = VW Passat

to je zatraceny podoby:D

jinak co bylo drive passat nebo superb??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Hoši, vy něco říkejte o škodovkofilech. Hlavně že vy jste schopni nestranného a nezaujatého pohledu, což? Tolik zaslepených slintů a vymyšlených ultranesmylsných \"důvodů\", proč je škodovka \"špatná\", to se hned tak nevidí. Jo jo, ono je to děsně \"in\", na ní nadávat, on pak člověk vypadá děsně zajímavě, že? Zvlášť když k tomu přidá rádobyodborné nesmysly typu otočené stírací kroužky, takovou debilitu už jsem dlouho neslyšel :/ Zkuste si to někdy po sobě trochu nestranně přečíst, to vaše totálně zaslepené fanouškovství je úplně stejně k zblití jako u jiných to škodovkofilství, a leckdy ještě hůř.

nemam co dodat!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oni

Původně zaslal: Fusion

Původně zaslal: oni

k tomu golfu,ja jen ze od rs se lisi pouze kastli tot vse,je jenom opar kilo lehci,je pravda,ze golf jede lepe,mel jsem tu cest taky!!!

Fabia = VW Polo

Octavia = VW Golf

Superb = VW Passat

to je zatraceny podoby:D

jinak co bylo drive passat nebo superb??

No to je mě jedno, mě šlo o to žes psal že mezi Golfem a Fabii rs není rozdíl.

To připrovnání se týče hlavně podvozků a jejich rozměrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: DD

Roomster se mi nelibi, ale je to \"svezi vitr\" v usedlem designu a prave proto si ho spousta lidi koupi (sedel jsem v tom a nechal se svezt v 1.2 HTP .. neni to tak spatny, jak by se mohlo zdat). Nova fabie neni spatna - libi se mi vic nez puvodni model. Ta orizla hrana skel ala Mini mi napoprvy nesedela, ale proc ne.

Antiskodovkarstvi neresim, nicmene me vzdycky pobavi prispevky podeprene zarucenymi argumenty :D. Takze za to diky i mistnim :super. Ja k tomu mam jen tolik - doma mame 3 roky Fabii RS. Jezdi to, zataci to, brzdi to, nezere to. Najeto 50 tisic a nemenilo se na tom krome oleje a desticek vpredu NIC!

Nalital jsem tisice kilometru v oktavce I i II a rozhodne nemuzu rict, ze je to spatny auto. Je to tuctovka, ale kdybych kupoval novyho sluzebaka a mel si vybrat mezi VW a Skodovkou, vemu misto Passata (toho novyho) OII .. moc prijemny auto. Sice o tridu niz, ale naprosto dostacujici.

Nemám pocit, že bych používal nesmyslné argumenty.

O Fobii RS jsme spolu pokud vím mluvili a můj názor je, že je to auto, narozdíl od jiných verzí.

Ano , pokud si někdo sežene 2.0 ve slušné výbavě, je to v podstatě totéž.. taky auto. Ostatní je děs a hrůza. Jenže tyhle modely už i jako auto stojí. Tady není o čem povídat, na co nadávat. Jediné co se mi na to m nezdá, je, že člověk má tuctové auto s poněkud hnusným vzhledem (subjektivní) a že shade nenabízí některé doplňky ani za příplatek.

Zpracování a interier je v případě toho RSka na velmi dobré úrovni. Osobně mi nevyhovuje naladění podvozku a vzhled palubní desky, ale materiály a kvalita je zcela OK.

OI je proti tomu auto uplně na dvě věci. Jako auto by to bylo teoreticky použitelné s 1.9 motory a v rozumné výbavě.

2.0 FSI mi tak nějak vyhovoval asi nejvíc. Jenže....

V prvních verzích byl interier vyložené zoufalství a to komplet... budíky, sedačky schránka před spolujezdcem, materiály, prostě všechno. Postupně se to sice lepšilo, ale dokud nekoupíte nějakou verzi cenově srvnatelnou s jinou značkou koncernu, není to ono..... co se ani připlatit nedá je nesmyslná poloha a sklon zadních sedaček a pár dalších vydatností, kvůli kterým je to jako rodiné auto prostě nepoužitelné. Nedám prostě přes půl mega za něco, v čem můžou pohodlně jezdit dva lidi i když to má z venku rozměry velkého vozu a kufr jako kráva.

Ano, podlední verze OI kombi 2.0 FSI s navigací a pípápó výbavou byla už auto. Byl bych ochotný ji tak i užívat, ale ta cena a ten vzhled. Když dotáhli vnitřek, už to bylo prostě k ničemu. Služební auto ? Vždyť v tom jezdí jeden člověk, tak čemu oktávku... ? Rodinné ? ha ha

A keště k jízdním vlastnostem.... Ujíždí těžce zadek, rozpačité brzdy, které velice rychle zvadnou. Poměrně čitelná, ale nechtěl bych to. Hrozně blbě se s tím parkuje, především kvůli výhledu dozadu.

OII koncern... k tomu není co dodat. Pár věcí , co mi na ní vyloženě vadí ,ale nic extra podstatného. Spíš sobní názor.

1.2 HTP fakt nekomentujn, dokud si v tom nebyl nucen někam jet. Nejlépe někam dál a mimo město, nejlépe s něčím naloženým.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Hoši, vy něco říkejte o škodovkofilech. Hlavně že vy jste schopni nestranného a nezaujatého pohledu, což? Tolik zaslepených slintů a vymyšlených ultranesmylsných \"důvodů\", proč je škodovka \"špatná\", to se hned tak nevidí. Jo jo, ono je to děsně \"in\", na ní nadávat, on pak člověk vypadá děsně zajímavě, že? Zvlášť když k tomu přidá rádobyodborné nesmysly typu otočené stírací kroužky, takovou debilitu už jsem dlouho neslyšel :/ Zkuste si to někdy po sobě trochu nestranně přečíst, to vaše totálně zaslepené fanouškovství je úplně stejně k zblití jako u jiných to škodovkofilství, a leckdy ještě hůř.

:D:D No z takových historek taky padám na zadek.

Nesnášim Škodovky.. bytostně je nesnášim a to předevšim kvůli tomu, že dělaj reklamou z lejna poklad.

žě je to takový koncernový odpad se popřít moc nedá, stejně jako fakt, že díky koncernu mají i své světlé stránky.

Existují horší auta a některé modely slouží uspokojivě, to nepopírám, aniž bych je tím snad začal milovat.

Stejně tak nadávám na některé nedodělky Peugeotu a specifické problémy některých jeho modelů, aniž bych ho přestal milovat. Co ale naprosto odsuzuju je škodamania.

Podle mě to sou POVĚTŠINOU šunty vynášené do nebe. Jsou jen tak kvalitní, jak Hanz dovolí a z toho je špatně zas mě.

Doufám, že pro to nejsem podle tebe k zblití.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak ja len tolko k tej FII ze urcite vyzera lepsie ako FI ale to tiez neznamena ze by som si ju kupil!!! mam 406 a urcite by som uz nikdy nesiel do auta ktore je mensie!!! takze ak tak skor 407,OII,new passsat,A6 alebo A8 lenze to su mometalne nerealne snícky takze este pockam :super no a este na zaver k motoru 1.2HTP(skor ZTP) podla mojho nazoru je to chory motor a maly by ho prestat vobec vyrabat(vsak skoda si robi iba zle meno s nim)lebo zdravy motor nema 3 valce ale min. styri valce a sportovec ma 6 a viac :D:D:D

[upravil dne 27/12/06 kuboSE]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neblázni .. kdyby přestali vyrábět 1.2 HTP tak jezdí národ v rikšách (šlapacích)

1.2 HTP je celkem geniální motor - žádnej řemen, výrobně levnej, topí, výkon jako stará Š 120. Prostě ideál. Možná vydrží jen 300 tkm, ale při nájezdu obyčejného středoevropského řidiče cca 10 tkm/rok ... motor \"jenom\" na 30 let ? To spíš dřív prorezne kastle.

A navíc ušetříš za 1 svíčku ... akorát v tom kopci se pak začíná projevovat ten slabší tlak na 4 válci ;).

... PS: zlí jazykové tvrdí, že dlouhodobé testy Fábií probíhají tak, že musí vydržet cestu ČR-Chorvatsko a zpět. Prostě vezmeme lahváče a konzervy a vyrazíme je vyvenčit do Chorvatska. To je asi ten \"úspěch\" Škodovky - vnutit lidem představu, že hopsadlo do města je ve skutečnosti plnohodnotné auto(říká se tomu marketing)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

neblázni .. kdyby přestali vyrábět 1.2 HTP tak jezdí národ v rikšách (šlapacích)

1.2 HTP je celkem geniální motor - žádnej řemen, výrobně levnej, topí, výkon jako stará Š 120. Prostě ideál. Možná vydrží jen 300 tkm, ale při nájezdu obyčejného středoevropského řidiče cca 10 tkm/rok ... motor \"jenom\" na 30 let ? To spíš dřív prorezne kastle.

A navíc ušetříš za 1 svíčku ... akorát v tom kopci se pak začíná projevovat ten slabší tlak na 4 válci ;).

... PS: zlí jazykové tvrdí, že dlouhodobé testy Fábií probíhají tak, že musí vydržet cestu ČR-Chorvatsko a zpět. Prostě vezmeme lahváče a konzervy a vyrazíme je vyvenčit do Chorvatska. To je asi ten \"úspěch\" Škodovky - vnutit lidem představu, že hopsadlo do města je ve skutečnosti plnohodnotné auto(říká se tomu marketing)

Kámoš s touhle Fábou jezdí na slovensko, dělá dealera jedny firmě a v tom \"autě\" tráví celej týden, domu jede jen na víkend, jinak sjezdí celý slovensko, je též z Náchoda, nechápu ho, já v tom jel jednou a celou cestu sem se vrtěl jak jsem se tam nemohl vejít:bojim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radku, to je věc vkusu - když jsem jel s firemní Fábii Praha-Frankfurt a zpět, tak jsem se od křížení A93 s A6 těšil jako malej Jarda na to, až večer sednu do svého \"starého šuplíka\" s prosezenýma sedačkama.

Ale jak říkám - s Avií bych nechtěl jezdit, ani kdyby byla vlastní ...

Mohl bych to ještě trochu rozšířit - S Fabií nechci jezdit (jako cesťák) ani kdyby byla pozlacená... ehm, vlastně, s žádným autem (i kdyby mi ho klidně dali).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...