Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zadní tlumič - sjíždějící kryt


pazout

Recommended Posts

  • O 1 rok později...

Po přečtení tohoto vlákna jsem si myslel, že to moje bouchání z levé zadní strany mohlo být způsobeno sjetým krytem tlumiče, ale kryt mi tam drží. V mém případě se to někdy zvukově blíží až vzrání, když jedu po pozvolných nerovnostech - nevím. Budu s tím must zajet někam na polygon (dneska je to po zimě skoro každá okreska), nechat někoho řídit, sednout si dozadu a zjistit, odkud to vychází.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

Když jsem vyřešil zásadnější problémy (Automatika blbla:-(, tak jsem se z přebytku nadšení a nedostatku jiné činnosti pustil i do tohodle. Použil jsem dokonce 2! samořezky, když se člověk snaží, tak je tam dostane a zatím klid. Udělal jsem to hned i na levé straně, kydl jsem na to trochu Chemoprénu a zatím je klid. Ještě to po čase zkontroluju. Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vlacir1

Po přečtení tohoto vlákna jsem si myslel, že to moje bouchání z levé zadní strany mohlo být způsobeno sjetým krytem tlumiče, ale kryt mi tam drží. V mém případě se to někdy zvukově blíží až vzrání, když jedu po pozvolných nerovnostech - nevím. Budu s tím must zajet někam na polygon (dneska je to po zimě skoro každá okreska), nechat někoho řídit, sednout si dozadu a zjistit, odkud to vychází.

čau, já mně ty kryty sjížděly ale po jejich přidělání se to o moc nezměnilo tak sem rozdělal horní uložení tlumiče a bylo úplně vymlácený, na druhý straně sem ho musel vyřezat protože vůbec nešlo vyndat po výměně je všechno ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

no aj mne to hrkoce po hrboch na lavej zadnej strane kryty mi poctivo drzia tak asi to bude tiez tym hornym ulozenim tlmicov aj ked sa mi to moc nezda bo nove boli predchadzajucim majitelom menene pred 2 rokmi a tak vela kilometrov sa zase nenajazdilo...bolo to moc narocne dostať sa k tomu hornemu ulozeniu tlmiča???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky přidám pár postřehů ohledně sjídění kryhů tlumiče. Jedná se o zadní tlumiče 307. Jak už zde někteří napsali, tak je několik možností a to buď omotat konec gumového krytu izolepu a zasunout pomocí síly a nebo provrtat a dát samořezní šroubek. Já jsem zpočátku použil první variantu a po výměně zadných tlumičů jsem použil druhou vaiantu. Zatím je vše pohodě a plní svůj účel:super . Nevím, kde je chyba, zda-li u výrobce a nebo jinda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

Jasně, přilepim to polyuretanem - ten snad vydrží.....chtěl jsem se zeptat....jestli si dobře pamatuju, neměnils horní uložení tlumičů? páč i když kryt drží tak se rány ozvou - ne tak markantní jako při spadlym krytu, ale stále tam jsou....

Počítám, že oprava není moc nákladná a ani tak složitá??

Díky ;).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry den. Velke tupe rany ze zadni napravy ( na zacatku jsou male ) je vadne horni ulozeni tlumicu. Je to otazka par stovek za kus. Samozrejme zalezi na znacce - Bylo to tu reseno uz x-krat. Je to znama zavada z prvovyroby. Plastovy kryt tlumicu nikdy neude takove rany delat. Pro servis je to nulova prace. Tim padem jak pisete suma sumarum to neni nakladne a vy budete mit klid. Odkaz - http://www.autokelly.cz/#PATH=3761801;1088;196782;207033;872217;872218;872220|CT=4|PCT=16|CUR=0|PGS=20|PT=0|PDID=2653829|PVT=1|SHT=0|SD=0|ST=0|LNG=0|

[upravil dne 6.1.2011 16:47 Balci]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, přilepim to polyuretanem - ten snad vydrží.....chtěl jsem se zeptat....jestli si dobře pamatuju, neměnils horní uložení tlumičů? páč i když kryt drží tak se rány ozvou - ne tak markantní jako při spadlym krytu, ale stále tam jsou....

Počítám, že oprava není moc nákladná a ani tak složitá??

Díky ;).

Ja som menil zadne tlmice aj ulozenie aj mam pripevnene tie plastove blbosti a je to o podstatne tichsie.Ale aj tak cas od casu tam nieco klopne.Treba si pustit radio.To je najlacnejsia verzia-vtedy nepocut ziadne buchanie.

Alebo ako tu uz jeden clovek pisal-Peugeot ma na kazdy den svoj vlastny zvuk.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u 307 se klepnutí od zadní nápravy občas ozve, je to jejím řešením, výměna uložení je v pohodě,u mě nejhorší problém nastal při sundávání původního, musel jsem odvrtat šrouby a pak to uložení rozříznout, protože vůbec nešlo dolu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tento problem som riesil len pred mesiacom.Je vhodne pouzit na poistenie polohy krytky zadneho tlmiča normalizovany poistny kruzok 52 (do diery) .Spolahlivost zarucena,len je potrebne pouzit špecialne klieste na vlozenie do hlinikovej misky. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
Ahojte v peugeote na tento problem vymysleli take uchyti na kryt tych tlmicov. stoji to do 20KC alebo 50centov. 4 kusy a drzi to jak pribite. riesili sme toto u nas v peugeote a vyriesene.

Ahoj chlapci,

tak mi po pěti letech, co mám 307 začalo teď v zimě klepat při přejetí kanálu pravý zadní kolo. Z ničeho nic. Uložení tlumičů jsem podezříval, ale není čas to teď zkontrolovat. Zato jsem si všiml, že mi sjely obě krytky (viz fotografie na první stránce vlákna).

V tomhle počasí nebudu dělat žádné zásadní řešení (vrtání šroubku). Ale zaujaly mě ty úchyty. Pheneus, jaké úchyty máš na mysli? Vymysleli to jen u vás v servise nebo o tom ví obecně ve všech servisech?

Díky.

Edit: Právě mi volali z Peugeotu, že svorky mají, stojí kolem dvacky a zítra budou na prodejně. Tak se pro ně stavím.

[upravil dne 13.2.2012 14:29 od Ticcino]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Update: Tak v Peugeotu mi objednali čtyři svorky. Celková cena 70Kč.

Zatím jsem je neinstaloval. Provizorní řešení (nacpání kousku gumového těsnění mezi sjíždějící kryt a horní zvon) funguje. Zezadu už nic nemlátí. Drží.

Svorky dám, až budu měnit kola na letní. Ono se tam bez heveru hůř leze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...