Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zadní tlumič - sjíždějící kryt


pazout

Recommended Posts

Mam 307sw a sjizdi mi na jedne strane plastovy kryt zadniho tlumice. Ze sjel poznam dle neprijemneho zvuku pri trefeni napr. kanalu zadni nápravou.

Snazil jsem se ho zasunou zpet ale moc tam nedrzi, tak to je vetsinou velmi kratkodoba oprava.

Co s tim? Resil jste to uz nekdo? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj já má taky 307 hatch. a kryt PZ tlumiče mi taky sjel. Zjistil jsem to při přezouvání na zimní a ty úžasný zvuky mám taky. Když jedu po panelové cestě k domu tak je to hrůza, ale pro jistotu si nechám zkontrolovat tlumiče. Je opravdu možné, že to dělá ten plastový kryt a že to je slyšet do vozu? Je to síla. Kromě toho mám i lepší zvuky.

Když dám kola do rejdu a jedu i pomalu přes malou nerovnost tak se z přední nápravy ozívají hrozný věci, ale po kontrole nápravy mi řekli, že tam vůle nikde nejsou a možná tlumiče. Tak tu kontrolu musím provést.

Prostě Pežóóó.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty pazvuky z přední nápravy nejspíš dělají držáky příčného stabilizátoru,nové 80 Kč kus,jinak stačí je jenom sklepnout:D,jsou svěšený.Z 90% je to tím,307 na to trpí,též jsem to řešil(opraveno v servise za 200 Kč):D.Kryty tlumičů to samý ,na jednom i chybí ,asi ho předchozí majitel radši už i sundal,ten druhý taky padá,tlumiče měnil.Ty rány způsobujou špatné horní držáky zad. tlumičů,prý už vada z výroby(vše mi bylo řečeno v servise) 307 2.0 HDI 110FAP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rady. Dneska jdu do servisu a uvidím jak pochodím.

Ten zadek nechám asi bejt a s tou přední nápravou jim poradím ty příčný stabilizátory. V létě mi stabilizátory už měnili a jejich uložení taky. Je divný, že ani v Domanským nevěděli to špatné uložení Z tlumičů, ale vypadá to na to.

No odpoledne uvidíme co zase najdou?

Taky mi řekli, že mám mírně přidřené palivové čerpadlo. Tak tam na jejich doporučení leju V-Power diesel + shell aditivum.

Jezdí to super a startuje super. Snad to pomůže?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když jsem byl s těma pazvukama z př.nápravy u Peugeotu,tak mi řekli,že je třeba udělat kontrolu př. nápravy a že to vypadá na stabilizační tyčky,cena asi 2000 kč i s prací,tak po zkušenosti,když mi přestalo jít CD a za zjištění ,že je špatný leaser,jsem zaplatil 500 Kč za 10 min. práce, k tomu oprava 3100 Kč:o:grr,tak jsem zajel do jineho servisu(specializace na francouze)a tam hned věděli o co jde-držáky příč. stab.,200 Kč oprava:mrk:mrk.U Peugeotu by to asi 200 nestálo:myslim 307 2,0 HDi 110FAP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Uvolněnou plastovou krytku tlumiče omotejte izolační páskou, aby se zvětšil průměr a zasuňte do misky z hliníkové slitiny.Kdo by tomuto řešení nevěřil může z boku misky vyvrtat otvor o průměru 3,2 mm a zašroubotat samořezný šroub, který krytku přidrží za rantl v misce.Tyto způsoby upevnění jsou rozebíratelné což si myslím, že je lepší než lepiti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Paska sa mi nepozdava - rychlo starne a casom sa prelezi.

Silikon bude asi lepsie riesenie. Ja som pouzil chemopren a drzi - 10 000 km. Chemopren, alebo silikon - dolezite je ale poriadne ocistit obe dosadacie plochy.

Mimochodom, velky rachot to neroby a ani nemoze. Robi to len maly tukes.

Velky rachot cez kanal robi vadne navrhnute ulozenie zadneho tlmica.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: silex

Paska sa mi nepozdava - rychlo starne a casom sa prelezi.

Silikon bude asi lepsie riesenie. Ja som pouzil chemopren a drzi - 10 000 km. Chemopren, alebo silikon - dolezite je ale poriadne ocistit obe dosadacie plochy.

Mimochodom, velky rachot to neroby a ani nemoze. Robi to len maly tukes.

Velky rachot cez kanal robi vadne navrhnute ulozenie zadneho tlmica.

....v tomhle počasí to pořádně očisti a vysušit bude celkem sranda:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...