Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Trochu počítačové srandy, odborníci pozor!!! Je to drsný


Radek Hurvajz

Recommended Posts

Z diskuse na internetu.

Je úžasné, kolik se našlo „odborníků“ ochotných nezištně autorovi dotazu poradit... :

Celkem odpovědí: 573

Dotaz:

Ahoj. Chtěl jsem se zeptat ohledně zvýšení kapacity HDD. Mám doma HDD 200GB a na internetu jsem našel návod jak fyzicky zvětšit jeho kapacitu až na 300GB. A to tak že se trošku povolí ty čtyři šroubky co drží ten plech. Tím by se měl zvětšit prostor uvnitř a tím pádem by se tam mělo vejít více dat. Nemá s tím někdo zkušenost?

Odpovědi:

Ano,ale opatrně! Zhruba to vychází 1/4 otáčky 23,7 MB ale musíš je povolit všechny stejně,nesmi tam byt téměř žádny rozdíl.Pozor, pokud je povolíš moc ze to už překročí o 100% původní velikost HDD tak dojde k tak zvanému osvíceni dat a tím pádem k redukci pouze na 50% původní velikosti HDD která už nejde opravit.

Já jsem to zkoušel na jednom starším harddisku (1,2GB) a po půl otáčce všech šroubů se nic nedělo, ale když jsem pak povolil šrouby ještě o kousek, tak už mi vůbec nenaběhnul počítač. Zašrouboval jsem teda šroubky zpátky,ale pořád to nefunguje. Dělal jsem to v temné komoře, takže k osvícení dojít nemohlo. Je nějaká možnost, jak z toho harddisku dostat aspoň těch 50% původní kapacity?

Já jsem to zkoušel také a nic. Že vy mi tady kecáte? akorát mi nejede PC

Já bych ty šroubky nadstavil delšíma ,tím vznikne prostor i pro 400 GB !!!!!!! Vyzkoušeno!!!!!!!!

Jistě, a pokud HD otevřete úplně, bude bezpochyby automaticky naadresován veškery jeho okolní prostor a připraven k zápisu prakticky neomezeného množství dat.

Vrtákem 6 mm navrtáš HDD ze strany do otvoru zasuneš brčko a foukneš. Záleží, jak silný máš dech. Dá se to nafouknout o 75% původní kapacity. Nakonec se dírka rychle ucpe a zalepí žvýkačkou, aby dofouklé GB neutekly.

Si tu z toho niektorí robíte srandu, ale naozaj to ide vy lamy! Stačí skrutkovač, pevnú ruku a systém. Skrutky treba povoľovať na kríž po pol otáčke (Stačí dva závity, viac by som neriskoval, neskôr hrozí strata dát). Po povolení treba disk sformátovať s parametrom big, čiže napr. format c: /big

Mne sa takto podarilo zväčšiť 80GB Maxtor na 160GB!!! Ale to už je extrém a bola s tým babračka, je to povolene fakt na doraz a radšej všetko zálohujem na diskety, ALE STALO TO ZA TO!!!

Jo, zkusit se to může, hlavně napřed zazálohovat těch 200GB na diskety!! Stačí na to asi jen 140 000 disket. A formátovat je lepší s parametrem format/superbig.

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

UPOZORNĚNÍ, NIC Z TĚCHTO \"NÁVODŮ\" NEZKOUŠEJTE!!! JE TO OPRAVDU NESMYSL A HROZÍ POŠKOZENÍ VAŠEHO HARDDISKU

[upravil dne 19/12/06 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aka

hehe, ja nerozumim nicemu, takze jdu pro brcko a zvejkacky, to proste pujde!!!:D:D

Hele neblbni, zalepiš tu dirku žvejkou a ucpe se odvzdušnění a pak to bude dělat bubliny:D:D:D:D (No pro jistotu jsem tam napsal upozornění)

[upravil dne 19/12/06 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

To je \"živácká\" klasika.

BTW: Těch odpovědí je tam 611.

Odkaz na originál: http://www.zive.cz/poradna/SubChild.asp?Qst=252492

Tak to ani nevim, našel jsem to na jinym foru a řikal jsem si že to stojí za tu srandu se o to podělit, tak si jdu počíst ten zbytek odpovědí:D:D:D:D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: aka

hehe, ja nerozumim nicemu, takze jdu pro brcko a zvejkacky, to proste pujde!!!:D:D

Hele neblbni, zalepiš tu dirku žvejkou a ucpe se odvzdušnění a pak to bude dělat bubliny:D:D:D:D (No pro jistotu jsem tam napsal upozornění)

[upravil dne 19/12/06 Radek Hurvajz]

Ty brdo, s bublinama to prece bude hezci!!!skoda ze ted mam zvejky ve spatny barve....by to neladilo:( :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si početl odpovědi ne všechny, krásně jsem se zasmál, až mi slzy tekly proudem(takhle se zasměju tak max 3x do roka) a pochopil jsem, proč se na mě ten powertiger tak utrhl: Já jsem mu tam totiž nenapsal, že těch 110% výkonu je po namontování sportovního sání a dalších věcí do motoru. Takže sorry za neuplný návod jak docílit zvýšení výkonu. Jinak Oddie má pravdu.:papa:D:D:D:D:D:papa:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...