Jump to content
Sign in to follow this  
Ráďa

problém s alternátorem

Recommended Posts

mám jakýsi problém s alternátorem,je to Valeo.Před asi 2.roky mi najednou začala velmi slabě svítit kontrolka dobíjení,dal jsem altík k elekt.a ten zjistil,že je v háji jedna dioda.Vyměnil ji a pohoda.Skoro přesně po roce stejné příznaky,stejná závada,stejná oprava.El.mi řekl,že už příště diodu nevymění,že by se musela vyměnit celá tá deska.V sobotu,skoro přesně po roce stejné příznaky.......Proč se to pořád dokola tak se.....?Altík jsem si sehnal druhej,taky Valeo tak doufám,že vydrží víc než rok.Co má vliv na dobíjení,že ty diody tak odchází?Na autech,co jsem měl před tím jsem s altíkama neměl problém nikdy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ze zkušeností vím, že na dobíjení má vliv stav kontaktů na baterce, stav baterie, momentální vlhké počasí, oxidace kontaktů na alternátoru, četnost umývání motoru tekoucí vodou včetně altíku, špatné napnutí řemene, opotřebení řwmene a jeho prokluzování. Předpokládám, že nejmíň 3/4 máš zkontrolováno jak tě znám, pak zbývá jen pátrat. Někdy to ta výměna celého dílu vyřeší. Problém může být i v Altíku, kde může být špatný spoj(nemyslím studený, i když je to taky možné) a proto se postupně dioda odpraví.:myslim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mně taky problikávalo zlehounka dobíjení. Byly to uhlíky. Chvilenku trvalo než se zabrousily na komutátor, ale teť už zase fičí 2hý rok bez problémů.

S těma diodama, nevařil jsi auto elektrikou? Nemůže to s tímto nějak souviset?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×