Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

fap


polpot

Recommended Posts

Původně zaslal: domav

Původně zaslal: BATT

Tak jsem slíbil - další info - po najetí dalších cca. 3500km vůbec žádný problém, takže pokud to někdo chce vyčistit tak můžu doporučit.

Jak budeš mít najeto víc, tak dej ještě vědět:o

Dám vědět určitě.

Já vím že 3500km je moc málo na nějaké hodnocení, ale pokud budu čekat na najetí dalších 30 000km tak jsem to hodnocení dám za rok ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Původně zaslal: BATT

Původně zaslal: P607Olda

Původně zaslal: BATT

Tak jsem teď volal do Auto Vašenda kde mi řekli že to zatím nikdy neměnili ale vždy pouze čistily, tak jsem z toho jelen. Ještě minulý týden jsem měl informaci že to tam mění úplně normálně a teď se dozvím že to pouze čistí.

To tedy nevím jestli mám obětovat dalších 2500,- za čištění + za další peníze za aditivum když už jsem to měl min. 3x na regeneraci po 2500,- a stejně to za chvíly svítí....

Kolik km je to \"za chvíli\"?

[upravil dne 8.2.2007 P607Olda]

300-500km

Zajímavá informace.

Najde se někdo, komu po vyčištění vydrží víc?

[upravil dne 9.2.2007 P607Olda]

mě to vydrželo už cca 30 tis po vyčištení... hlásil, že je ucpanej, tak jsem ho vyndal, vyvařil, vyvapkoval, nechal oschnout a ješte jednou udělal to samý... Problém zlizel a nevypadá, že by se chtél vracet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě to vydrželo už cca 30 tis po vyčištení... hlásil, že je ucpanej, tak jsem ho vyndal, vyvařil, vyvapkoval, nechal oschnout a ješte jednou udělal to samý... Problém zlizel a nevypadá, že by se chtél vracet.

Soráč, ale nechápu, že si někdo pořídí \"ekologický\" auto s FAPem (za kerej si patřičně připlatí) a pak je mu líto dát těch pár tisicovek za výměnu/repasi v servisu! Nepředpokládám, že máš doma čističku vody. Ten cerin je totiž vysoce toxickej, zvlášť spálenej a v kombinaci s těma koncentrovanýma sazema. Ať žije životní prostředí. :bojim:o:bojim A konečnej výsledek je daleko horší, jak \"enviromentálně\", tak finančně, než varianta bez FAPu. Logiku tohoto počínání fakt hledám marně. :myslim

PS: Hlavně, že vás hřeje, že ste ušetřili pár šušňů... :nevim

[upravil dne 26.3.07 Ferin007]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tam mám FAP kuli tomu, abych nekouřil jak starej komín... a snáž se tak smířil s dieslem. Nechtěl jsem ho tam, prostě tam byl. Nevím o tom, že by 607 vyrábeli i bez FAPu. Ty snad jednu takovou máš??? :o

Co se týče životního prostředí, myslím, že i kdyby si všechny vyrobený 607 vyčistili FAP najednou, pořád to není takovej problém, jako staré Embéčka, žiguláky, kamiony, fabriky etc etc. Plus si tam klidne přidej cokoliv co uznáš za vhodný. :super

A to už nemluvím o tom, že tam ten FAP alespoň je.

Ferine, zabij bobra, zachráníš strom..

:potlesk

Proč rovnou nenavrhneš, ať chodíme pěšky? Nebo ty si už začal? Nebo nikdy nepřestal? Vždyť to je prostě to nejekologičtější.

Tam kde se to dělalo ale samozřejme čističku vody maj. To jen úplně na okraj a mimo souťež. :aut

[upravil dne 27.3.07 tomko222]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejekologičtější je vůbec nedýchat! ;)

Všechno je jen o míře. Auto samozřejmě používám, ale stejně jako proto, že topím, tak nemusím spalovat v kamnech PETky narvaný pilinama a olejem, tak můžu i auto používat ohleduplně.

Ty takle sice nečadíš, ale výsledek je daleko horší, než kdybys čadil.

Argument, že jiní čadí víc, je trochu slabej. Jiní taky dělají jiný věci, který bys asi (doufám) nědělal.

Proto mi přinde trochu podivný, že když už máš na auto, který FAP mít musí, a seš ochotnej za něho ty peníze vydat, že pak takle škudlíš na správné manipulaci s ním. Tys pak třeba použil čističku, což je od tebe chválihodný (i když je otázka, jak si poradila s tím cerinem), ovšem většina si to takle umývá na zahradě. :(

[upravil dne 27.3.07 Ferin007]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Nejekologičtější je vůbec nedýchat! ;)

Všechno je jen o míře. Auto samozřejmě používám, ale stejně jako proto, že topím, tak nemusím spalovat v kamnech PETky narvaný pilinama a olejem, tak můžu i auto používat ohleduplně.

Ty takle sice nečadíš, ale výsledek je daleko horší, než kdybys čadil.

Argument, že jiní čadí víc, je trochu slabej. Jiní taky dělají jiný věci, který bys asi (doufám) nědělal.

Proto mi přinde trochu podivný, že když už máš na auto, který FAP mít musí, a seš ochotnej za něho ty peníze vydat, že pak takle škudlíš na správné manipulaci s ním. Tys pak třeba použil čističku, což je od tebe chválihodný (i když je otázka, jak si poradila s tím cerinem), ovšem většina si to takle umývá na zahradě. :(

[upravil dne 27.3.07 Ferin007]

Mohl bys, prosím Tě, vysvětlit, co to je cerin - jaká je to chemická sloučenina, a proč je tak toxický?

Dále je mi divné, že by FAP, který má být symbolem ekologie, produkoval tak jedovatý výsledek. Ještě jsem o tom jinde neslyšel, jen tady v některých příspěvcích.

Tady je fotka štítku EOLYS, žádná zvláštní upozornění o jedu tam nejsou - podobná varování jsou na prakticky všech chemikáliích, např. na denaturovaném lihu, atd.

[upravil dne 27.3.2007 P607Olda]

post-0-14109595448591_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tam teda těch těch upozornění vidím až až. ;)

Navíc to není produkt určenej pro širokou veřejnost, ale to na to asi velkej vliv mít nebude.

Cerin je chemická látka obsažená v tom Eolysu. Je to urychlovač spalování sazí. Nejsem chemik, takže podrobný vysvětlení v tomhle směru ti nepodám. Žádnej bonbónek to nebude už sám o sobě, ale pravý maso se z něho stává právě po regeneraci FAPu, kdy po jeho vstříknutí dojde ke spálení sazí (+ vstříknutýho cerinu) usazených na FAPu. Saze se samozřejmě nespálí 100%, ale dochází k neustálé akumulaci opakovaně spalované usazeniny sazí s cerinem, čím na FAPu vzniká vrstva vysoce toxické látky. Alespoň takto mi to bylo podáno. Lépe řečeno sem se dohrabal k těmto informacím (ne jednou). A myslím, že daleko od pravdy to nebude. Takže já bych se v tom moc vrtat nechtěl a lít/vymývat to do kanálu už teprv ne. Nehledě na to, že je údajně jakýkoliv vymývání dlouhodobě neúčinný.

PS: Ten denaturovanje líh sem přehlídl. Vtip je v tom, že hlavní problém s cerinem/eolysem je až po použití, nikoliv v čistém stavu.

[upravil dne 27.3.07 Ferin007]

PSII: A myslím, že ty x-krát přepálený saze by byly vysoce toxický i bez toho cerinu.

[upravil dne 27.3.07 Ferin007]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ješte k tý regeneraci... - regenerace je jenom násilné \"vypálení\" filtru žárem. Probíha následovně:

napojíš auto na diagnostiku, ta přebere kontrolu nad přidáváním plynu. Výsledek: cca 4 minuty vytočený motor na omezovač, řev a skutek utek..:grr

Samotná regenerace teda NENÍ náhrada za výmenu (manuální vyčištění) filtru.

Každej normální človék, když se mu ucpe sítko v odtoku v kuchyni sítko vyndá, vyčistí a i když by nový mělo \"zachytávat\" kuchynskej bordel líp (páč nový věci jsou lepší) , stejně ho vrátí na místo.

Když někdo viděl vyndanej filtr, tak ví, že princip je přesně ten samej, jako obyčejný sítko, až na to že ty dírky jsou opravdu miniaturní. Elektronika řídí jenom \"zapálení\" bordelu uvnitř FAPu každejch cca 500km.

Kdyby byli saze, který filtr obsahuje tak škodlivý (osobně myslím, že cerin je jenom aditivum, které motor nespálí a je teda možné už spálený saze zase zapálit ješte jednou práve těch každejch 500km) určite bys ho musel měnit každejch 500km, a ne tak jednou za 120 tis, jako obvykle býva reál...

Kdybych si měl kupovat každou věc v Peugeote, tak bych teď utratil někde kolem 140 000 KČ.

Originál prostě někdy nemusím a opovrhuju lidmi, co si v krámě nechaj nakukat, že jiná, než originální kapalina do ostřikovače naleptává sklo...

Kdo teda trvá na originálu, ať. Jo, táta mi to kdysi říkal: \"Chlapče, za blbost se platí.\"

:roll

Já jsem zatím nezešílel.

:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to teda přeložím:

EOLYS: obsahuje rozpouštědlo isoparafin

R65: Škodlivé: při polknutí může způsobit poškození plic

R66: Opakované vystavení může způsobit vysušení nebo praskání pokožky

S23: NEvdechujte páry, ani kapénky (aerosol)

S24: Zabraňte kontaktu s pokožkou

S62: Při polknutí nevyvolávejte zvracení:

ihned vyhledejte lékařskou pomoc a ukažte tento obal nebo nálepku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tomko22: Se vlamuješ do otevřených dveří. :D

Regenerace a výměna/repase jsou přece dvě naprosto odlišný věci, to sem jasně uvedl výše. Regenerace probíhá automaticky každých (závisí na provozních podmínkách 400-900 km), pokud to podmínky provozu dovolují a jejím učínkem je pročistit zanesenej filtr. Nikdy ale nedojde k dokonalýmu pročistění a po oněch 80-120 000 km (v závislosti na generaci FAPu) je nutné provést jeho výměnu/repasi. Repasi ale neprovádí servis, FAPy se posílají do speciálního centra Peugeot, proto člověk většinou dostane FAP jinej.

To o těch originálech/neoriginálech jsem nějak nepochopil a tím míň, jak to souvisí s neekologickým pseudočištěním FAPu. Já žádnej neoriginální FAP neznám. Jen novej v autě a případně repasovanej, ale oba jsou originály.

PS: Jinak na diagnostice myslím FAP neregeneruješ, možná jako \"krajnonouzní\" násilnou možnost, když už je skutečně totál zanesenej z městskýho provozu, pač FAP potřebuje k regeneraci 2 věci:

- dostatečně zahřátej motor (a toho dosáhneš pouze jízdou)

- dostatečně dlouhou +/- plynulou jízdu vyšší rychlostí (alespoň 90 km/h).

[upravil dne 27.3.07 Ferin007]

[upravil dne 27.3.07 Ferin007]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co se týče regenerace, dělali mi to za 2500 v originál servisu, protože jsem vul... malem jsem mechanikovi zlomil vaz, když se tam auto 4 minuty turovalo. Bylo to prez diagnostiku.

ekologie:

rečeno jednou větou- nedám 7/25tis, abych chránil matičku zemi. Vydělávám, stát mě daní, platím vše, co se platit dá a má. A když ze emise neplatěj všichni, nebudu ani já.

Hawk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechcem do tejto vasnivej diskusie velmi zasahovat znovu, uz som si tu vypocul dost toho na moje slova ale...

Nutena regeneracia sa da v servise cez diagnostiku urobit kedykolvek, staci ze je zahriaty motor a trosku nafty. Motor sa nevytaca na maximum ale najprv chvilku pobezi na volnobehu, potom niekolko minut na 4000 ot/min, potom sa znovu vrati na volnobezne otacky, znovu na niekolko minut na 3000 ot/min a tym je regeneracia ukoncena. To je vynutena regeneracia u stojaceho vozidla. Ak niekto ma pocit ze je FAP zaneseny treba sa ist prejist na dialnicu aspon 10-15 kilometrov, FAP sa vypali sam.

Dalej, FAP sa nevypaluje kazdych niekolko sto kilometrov ale vypaluje sa priebezne ak su na to vhodne podmienky. Nikdy nie je tak, ze sa FAP zanesie na 100% a az tak sa zregeneruje, regeneruje sa priebezne, v paramtroch pocitaca by ste videli udaj napriklad ze posledna regeneracia prebehla pred 150 km a priemerny pocet kilometrov medzi regeneraciami je napriklad 300. Vsetko to zalezi od typu jazdy. Ak clovek jazdi vela po meste FAP sa nema kedy vypalit lebo nikdy sa nezahreje na pozadovanych 400 stupnov. Ak behate vacsinou mimo mesta a po dialnici vypaluje sa priebezne lebo nema problem zahriat sa.

Dalej, FAP sa meni v zavislosti od jeho generacie po 80,120,160 alebo 210 tisic kilometrov

Potom veta ze produkt nie je urceny sirokej verejnosti. Preco ho potom predavaju v servise?

A este jedna vec mi napada. Nie vsetok cerin sa usadi vo FAP filtri. Ak je taky toxicky bolo by mozne urobit system ktory by dovolil toto svinstvo vypustat do ovzdusia?

Snad nam to nejaky chemik vysvetli.

Uff, teda dal som tomu :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak naši chemici toho o cerinu moc nevědí (nic nevědí), tak jsem hledal na internetu a našel toto (znalost němčiny nutná):

Die Vorrichtung zur Additivzugabe

Das Cerin kommt in einer organischen Lösung zur Anwendung, die in einem neben dem Kraftstofftank angeordneten Zusatztank gelagert wird. Um die Additivmenge proportional zur jeweils getankten Kraftstoffmenge zu dosieren, wurde eine Vorrichtung zur Additivzugabe entwickelt.

Diese Vorrichtung besteht aus:

• einer Zapfvorrichtung mit Minimalstandsdetektor am Additivtank

• einem am Kraftstoffhaupttank angebrachten Additiveinspritzsystem

• einem speziellen Rechner für die Steuerung der Additivzugabefunktion.

Für eine 60-Liter-Tankfüllung spritzt die Vorrichtung 37,5 ml Lösung mit 1,9 g Cerin ein. Mit dem 5-Liter-Tank ist eine Reichweite von 80 000 km gewährleistet. Der Tank wird vom Händler im Zuge der Filterreinigung nachgefüllt.

a potom ještě jeden odkaz na následující článek (taky německy):

http://aixpi.com/docs/filtertest_adac.pdf - strana 3, první odstavec.

[upravil dne 28/3/07 BATT]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BATT

Tak naši chemici toho o cerinu moc nevědí (nic nevědí), tak jsem hledal na internetu a našel toto (znalost němčiny nutná):

Die Vorrichtung zur Additivzugabe

Das Cerin kommt in einer organischen Lösung zur Anwendung, die in einem neben dem Kraftstofftank angeordneten Zusatztank gelagert wird. Um die Additivmenge proportional zur jeweils getankten Kraftstoffmenge zu dosieren, wurde eine Vorrichtung zur Additivzugabe entwickelt.

Diese Vorrichtung besteht aus:

• einer Zapfvorrichtung mit Minimalstandsdetektor am Additivtank

• einem am Kraftstoffhaupttank angebrachten Additiveinspritzsystem

• einem speziellen Rechner für die Steuerung der Additivzugabefunktion.

Für eine 60-Liter-Tankfüllung spritzt die Vorrichtung 37,5 ml Lösung mit 1,9 g Cerin ein. Mit dem 5-Liter-Tank ist eine Reichweite von 80 000 km gewährleistet. Der Tank wird vom Händler im Zuge der Filterreinigung nachgefüllt.

a potom ještě jeden odkaz na následující článek (taky německy):

http://aixpi.com/docs/filtertest_adac.pdf - strana 3, první odstavec.

[upravil dne 28/3/07 BATT]

Takže pokud neumím německy tak jsem se toho moc nedozvěděl, nechce to někdo aspoň trošičku přeložit a napsat vo co jde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...