Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

406 - Asi kouří víc než by měla


Doyle

Recommended Posts

Ahoj. Prosím o radu. Prolezl jsem forum ale nenalezl jsem uplně přesně to co jsem hledal. Koupil jsem ojetou 406 1,8i 16V rv 1997. Mám ho pár týdnů a zaznamenal jsem ( podle mého) zvýšenou kouřivost.. Ze ztáčátku jsem si toho moc nevšim, ale zdá se mi že to kouří víc než by mělo. Když nastartuju auto je prakticky bez kouře , ale jakmile se trochu zahřeje, začne na můj vkus více kouřit. Jinak startuje bez problémů a jede vcelku solidně i když nevím, jestli by nemělo třeba líp. Nemím s čím porovnat.Nepozoruji ani zvýšenou spotřebu oleje ani ztrátu vody .. zatím.. Tak nevím čemu to přisoudit.. Špatně seřízené vstřikování ? Bohatá směs? Katalizátor?? Skuste poradit. Moc zkušeností s tím zatím nemám..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: .mycTD

zalezi taky, jak ten kour vypada. Bily jako vodni para, nebo modry? Kouri furt, nebo jen kdyz tomu nalozis?

[upravil dne 18.12.06 .mycTD]

Kouří v zásadě pořád.. paradoxně mám pocit že nejvíce na volnoběh.. a Barva? mno spíš bych žek našedlá než namodralá ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mě pokud je teplo tak to nekouří ani trochu, teď pokud je zima tak to kouří docela dost, ale je to jen vodní pára. Pokud by to kouřilo i když je teplo tak potom by to mohlo být něčim jiným, ať už voda do motoru nebo olej. A všimni si že kouří každý auto pokud je zima.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

No mě pokud je teplo tak to nekouří ani trochu, teď pokud je zima tak to kouří docela dost, ale je to jen vodní pára. Pokud by to kouřilo i když je teplo tak potom by to mohlo být něčim jiným, ať už voda do motoru nebo olej. A všimni si že kouří každý auto pokud je zima.;)

Tak 406 neni moje první auto :) a třeba 205tka rozhodně tolik nehulí... navíc sem si všim že se mi auto málo zahřívá a teplota moc nechce přes 70.. ale to už jsem tu kdesi pročítal čim by to mohlo byt .. termostat, zavzdušněný systém atd ... třeba to s tím má spojitost .....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Doyle

Původně zaslal: Radek Hurvajz

No mě pokud je teplo tak to nekouří ani trochu, teď pokud je zima tak to kouří docela dost, ale je to jen vodní pára. Pokud by to kouřilo i když je teplo tak potom by to mohlo být něčim jiným, ať už voda do motoru nebo olej. A všimni si že kouří každý auto pokud je zima.;)

Tak 406 neni moje první auto :) a třeba 205tka rozhodně tolik nehulí... navíc sem si všim že se mi auto málo zahřívá a teplota moc nechce přes 70.. ale to už jsem tu kdesi pročítal čim by to mohlo byt .. termostat, zavzdušněný systém atd ... třeba to s tím má spojitost .....

Pokud ti teplota drží mezi 70-80 a ve městě vyleze k 90-100 tak je to OK, jen jestli se ti dlouho ohřívá tak muže byt problem v termostatu, a vliv na kouřivost by to mělo v připadě že by motor byl kvuli vadnymu termostatu pořád studenej a dávkovalo by to bohatší směs než by se to zahřálo. Ale to by si poznal i na volnoběžných otáčkách.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: Doyle

Původně zaslal: Radek Hurvajz

No mě pokud je teplo tak to nekouří ani trochu, teď pokud je zima tak to kouří docela dost, ale je to jen vodní pára. Pokud by to kouřilo i když je teplo tak potom by to mohlo být něčim jiným, ať už voda do motoru nebo olej. A všimni si že kouří každý auto pokud je zima.;)

Tak 406 neni moje první auto :) a třeba 205tka rozhodně tolik nehulí... navíc sem si všim že se mi auto málo zahřívá a teplota moc nechce přes 70.. ale to už jsem tu kdesi pročítal čim by to mohlo byt .. termostat, zavzdušněný systém atd ... třeba to s tím má spojitost .....

Pokud ti teplota drží mezi 70-80 a ve městě vyleze k 90-100 tak je to OK, jen jestli se ti dlouho ohřívá tak muže byt problem v termostatu, a vliv na kouřivost by to mělo v připadě že by motor byl kvuli vadnymu termostatu pořád studenej a dávkovalo by to bohatší směs než by se to zahřálo. Ale to by si poznal i na volnoběžných otáčkách.

Momentálně mi to na 90 nevyleze ani náhodou a to jezdím v zásadě po městě pořád ...pokud to ukazuje přesně ( a to by mělo protože jsem to dal nedávno do kupy a palubka šlape jak hodiny) tak jímám podezření na ten termostat .... i ve městě to vyleze sotva k 80ti ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Zkus jestli po nastartování když to necháš na volnoběh se hned ohřívá chladič, pokud ano tak je termostat na vyměnu. A ted tu někdo dával fotky a rady na vyměnu. Je to tady

[upravil dne 18/12/06 Radek Hurvajz]

Dik za rady skusim to vysledovat ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Doyle

Původně zaslal: Fusion

Já sem kdysy na autě měl stoprocentně zahnutou dolu.

306 ji má tuším taky, ale nepolezu do mrazu se na to podívat :super

Vyfuk je rovnz s rozsirenou koncovkou ... { byla tam namontovana kdyz sem to koupil ]

Tak to bude asi ono.

Já mám 90mm rouru na konci a když z toho letí pára tak to vypadá jak kdyby mě hořel motor.

Jinak kdyby to byl kouř jako takovej tak kdybys tam chílu nechal ruku, musela by být černá :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Původně zaslal: Doyle

Původně zaslal: Fusion

Já sem kdysy na autě měl stoprocentně zahnutou dolu.

306 ji má tuším taky, ale nepolezu do mrazu se na to podívat :super

Vyfuk je rovnz s rozsirenou koncovkou ... { byla tam namontovana kdyz sem to koupil ]

Tak to bude asi ono.

Já mám 90mm rouru na konci a když z toho letí pára tak to vypadá jak kdyby mě hořel motor.

Jinak kdyby to byl kouř jako takovej tak kdybys tam chílu nechal ruku, musela by být černá :)

J. Taky tam mam asi 90tku ale spis je to mozna i 110ka objimka.. Nikdy sem se s tim zatim nesetkal ..ze by to kuli tomu mohlo tak hulit ..ale je mozne i toto .. proverim zminene veci a uvidim diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teplotu motoru změřit nezávislým teploměrem, a pak změřit emise (ale ne na STK, ale tam, kde umí taky něco opravit), případně diagnostika.

Diagnostika takhle přes internet je obtížná. Od žraní oleje (přes pístní kroužky nebo přes dříky ventilů), to by byl kouř do modra. Špatná směs nebo spalování by byl šedý (různé důvody). Voda by byl bílý.

Jestli jezdíš sem k nám, dám ti tip, kde se na to kouknou.

[upravil dne 19.12.2006 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...