Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 406-srouby na kola


mirek03

Recommended Posts

Ja mam sroby na favorita .. jeden stal 23-25 .. bez problemov tam pasuju .. jediny rozdiel je ze ti nebude pasovat original kluc ku kolesam .. kedze origos na peugeota je 19tka orech a favorit ma 17tku orech ... ale kedze prve co som do svojho afta kupil bol 4ramenny kriz a odtahovanie kolies som toto neriesil .. v kazdom pripade to je overene ze tam tie sroby v pohode pasuju...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...
  • O 3 týdny později...
Původně zaslal: Gapino

Mám stejnej problém. Tzn, že nemám šrouby k plecháčům. Můžu koupit ty na toho favorita???? Funguje to opravdu v pohodě???????:myslim:myslim

Aha, kdybych to věděl, že je potřebuješ takhlenutně, tak když jsi si ode mne bral kola, tak bych poslal mladou do garáže ... škoda ... :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

Původně zaslal: Gapino

Mám stejnej problém. Tzn, že nemám šrouby k plecháčům. Můžu koupit ty na toho favorita???? Funguje to opravdu v pohodě???????:myslim:myslim

Aha, kdybych to věděl, že je potřebuješ takhlenutně, tak když jsi si ode mne bral kola, tak bych poslal mladou do garáže ... škoda ... :nevim

V poho. Koupil jsem od známého za 150Kč šrouby z favorita na 19 klíč. Pasujou a to je důležité....::super:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

a stoji to za to cpat tam neoriginal srouby? ...ja nevim, ale osobne bych i tech 1000,-- za original novy investoval, nez mit vitr, ze se mi tyhle z favorita jednou vymstej (to se asi nestane, ale precejenom...). Navic mam takovej pocit, ze maji snad jinou hlavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo, abych nezapomnel, tak se nedes toho, ze po sundani litaku a davani plechariny ti pujdou hur utahnout srouby. Doporucuju vazelinu a bacha na zavit. Srouby na plechacich jdou hloubeji, nez na hlinach. To jen muj postreh, kdyz jsem sedel bezmocne u auta, chybelo mi na dotazeni pul centimetru a ja se bal to jeste vic dotahnout, protoze to skripalo jako blazen. Pak prijel tata a bez milosti to utahnul, a pohoda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Scratch

a ja se bal to jeste vic dotahnout, protoze to skripalo jako blazen. Pak prijel tata a bez milosti to utahnul, a pohoda

Trochu silové řešení vhodné na traktor, které sice funguje, ale umím si představit následné povolování takhle zakousnutého šroubu někde na silnici v kvádru, nebo ženskou. Lepší řešení, které nemusí být časté (stačí jednou za život) je protažení závitníkem. V závitech se za ty roky napálí vazelína, rez a prach, takže při protahování to i závitníku klade citelný odpor, ale potom máte zase na dlóóóuho klid. A pocit, že když jde šroub těžko zašroubovat na posledních několika závitech je vlastně přínosem pro bezpečnost je úplně zcestný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to nebylo o bezpecnosti ale o tom, e se mi to kolo klinklalo, druha vec je, ze jsem spechal do zahranici a potreboval jsem zimaky, servisy mely plno, a ja mel na sobe kvadro. Zavitnik bohuzel nebyl po ruce. Jinak s tebou naprosto souhlasim :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Scratch

to nebylo o bezpecnosti ale o tom, e se mi to kolo klinklalo, druha vec je, ze jsem spechal do zahranici a potreboval jsem zimaky, servisy mely plno, a ja mel na sobe kvadro. Zavitnik bohuzel nebyl po ruce. Jinak s tebou naprosto souhlasim :-D

Jasně - Murphyho zákony:D

Doporučuji ale co nejdřív takto přetažený závit znovu povolit (než zaroste) a protáhnout závity závitníkem a pro jistotu i šrouby očkem. Pokud jde už šroub do závitu ztuha, znamená to, že je závit plný bordelu. Normálně je na vrcholech šroubovice vůle. A pak se může stát, že budeš muset k povolení použít takovou sílu, že to hrany hlavy, nebo vlastní šroub nevydrží (materiál má požadovanou pevnost v tahu, ne v krutu, nebo střihu). Do takto protažených závitů zašroubuješ šroub dvěma prsty a následně utáhneš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...