Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Převodovka 309 a repase???


Dakaros

Recommended Posts

Ahoj, po novem roce mě čeká komplet spojka a řikal jsem si, že když to už budu mít venku, tak by se dalo něco udělat s převodovkou, protože se mi zdá, že tam něco neni eňo ňuňo! Když brzdim motorem, nebo prudce akceleruju, tak to jakoby trochu dře, prostě to nemá čistej zvuk. Muže to být i poloosa, tu budu taky dělat!

Teď mi de spíš o to, že mam doma ještě jednu převodovku, dá se nějak lehce rozebrat v dlouhejch zimních večerech a zjistit, jak je opotřebená, jak je na tom diferák? A co všechno se dá ,,doma na koleni\" vyměnit???

A ještě jaký označení má správná převodovka na 309 1.4 55kW 1991?

Potom ke spojce, asi nejlevnější je maji na mjauto- máte stim nějaké zkušenosti? A hlavně jakou spojku by ste doporučily? Mají na výběr Luk, Sachs, Valeo?

Díky všem za rady!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doma na koleni prakticky nic, převodovka je pěkná mrcha. Dají se třeba vyměnit ložiska a vymezit vůle, ale na těhle starých autech mi to přijde jako škoda práce - jednodušší je dát tam jinou, když se to rozsype.

Spojky dávám Valeo, což byl i dodavatel do prvovýroby do těhle aut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Valeo se mi taky zamlouvá, ještě je na výběr Premium a V7. Jaký je v tom rozdíl a co doporučíte?

Jde o to, že tu spojku sice chci koupit teď, ale dávat ji tam asi budu až tak v dubnu, pokud se takhle dřív nerozletí! (nevim, jak vypadá, ale mam pocit, že jestli tam jsou místo pružin který jsou u škody takový ty pružný plíšky, tak už je min jeden v tahu, na neutrál klepe a za studena při rozjezdu škube celyym autem). Takže mam asi 4 měsíce času! Zima, takže pod autem se ležet nedá a weekendy jsou dlouhý, tak mam chuť se v něčem hrabat no!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...